Foto: Kristaps Kalns
Valmieras vasaras teātra festivālā, kas norisināsies tieši pēc mēneša no 5. līdz 7.augustam, teātra izrāžu un kino piedāvājumu ik dienu noslēgs mūzikas vakari Valmiermuižas Alus dārzā, portālu “Delfi” informē festivāla rīkotāji.

Tajos apmeklētājiem būs iespēja baudīt alternatīvās mūzikas programmu, ko caurstrāvos drosmīga pieeja tradīcijai un meklējumiem mūsdienās, sākot ar akadēmisko deju mūziku un beidzot ar alternatīvo roku. Mūzikas programma, tāpat kā kino, bērnu un jauniešu programma, festivālā būs pieejama bez maksas.

Piektdien, 5.augustā, tieši pusnaktī par Valmiermuižas klēts pagalma saimniekiem kļūs grupa "Tesa". Pirms 11 gadiem dibinātā pašmāju mūziķu apvienība, kas plaši zināma alternatīvās mūzikas cienītāju vidū, lielākoties koncertē ārpus Latvijas robežām – Eiropā un Krievijā, tādēļ vēl jo gaidītāka būs grupas uzstāšanās pašu mājās.

"Mums būs prieks uzspēlēt Valmieras vasaras teātra festivālā, īpaši tāpēc, ka mēs visi profesionālā ziņā esam diezgan saistīti ar teātri. Uzspēlēsim kaut ko smagāku un skaļāku nekā ierasts, un ceram, ka daudziem tas būs arī jaunatklājums," saka viens no grupas mūziķiem Dāvis Burmeisters.

Sestdien, 6.augustā, festivāla otro dienu pusnaktī noslēgs grupa "Mūsdienas". Tāpat kā par festivāla teātra izrādēm, arī par šiem izpildītājiem var teikt – jauniestudējums. Grupas līderis Jēkabs Nīmanis saka: "Mēs eksistējam tikai tajā brīdī, kad esam uz skatuves. Mums nav pagātnes un nākotnes, mēs izvairamies no atsaucēm. Tas viss izklausīsies diezgan ritmiski, dejojami un, cerams, iekustinās arī festivāla apmeklētājus".

Foto: Gatis Priednieks-Melnacis. Anete Kozlovska

Svētdien, 7. augustā, Valmiermuižas Alus dārzā notiks divi muzikāli pasākumi. Plkst. 16.00 dziesmas ar Aleksandra Čaka vārdiem, kas pirms vairākiem gadiem tapa izrādei "Egoisti" Valmieras teātrī, kopā ar domubiedriem dziedās mūzikas autore Anete Kozlovska. Savukārt, festivāla noslēgumā pēc Valmiermuižas staļļa pagalmā notiekošās izrādes "Spēlēju, dancoju" visi apmeklētāji tiks gaidīti Valmiermuižas Alus dārzā, kur pusnaktī notiks danči ar grupu "Iļģi".

Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Informācija un festivāla programma pieejama www.valmierasfestivals.lv.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!