Foto: Publicitātes foto

Projekts "Dabas koncertzāle" sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, šogad tradicionālā klātienes pasākuma vietā piedāvā koncertfilmu "Invasivus", kas pirmizrādi piedzīvoja 18. novembrī.

"Dabas koncertzāles" radošā komanda šogad strādājusi un plašāk pētījusi invazīvo sugu tēmu, ikvienam interesentam sagatavojot izzinošus materiālus 15 vides objektos jeb vienā lielā izziņas maršrutā visā Latvijā par invazīvajām sugām, kā arī radījusi koncertfilmu, kas tapusi šā gada rudenī uz salas Lielajā Baltezerā.

Viens no "Dabas koncertzāles" idejas autoriem, mūziķis Ingus Ulmanis stāsta: "Koncerta filmēšana veļu laikā un vieta – ezera sala, uz kuras vairs nepastāv "redzama" dzīvība, – nav nejaušība. Kā pamestā pilsētā šī gada varoņa un reizē vadoņa, Sosnovska latvāņa gigantisko skeletu ēnā, savas dziesmas dzied arī citi invazīvie augi."

Šogad muzikālais priekšnesums tapis vēl iepriekš "Dabas koncertzāles" repertuārā nedzirdētā noskaņā, ietekmi smeļot no ziemeļindiāņu, tatāru, armēņu, gruzīnu, japāņu, indiešu tradicionālās mūzikas un neierastās ritmikas tajā. Koncertfilma "ekranizēta" kopā ar "Dabas koncertzāles" mūziķiem - Ingu Ulmani, Andri Sējānu, Kasparu Tobi, Anriju Grinbergu, Aigaru Voitišķi.

Koncertfilmu veidoja Aleksandrs Okonovs un Kārlis Zemītis, kopā ar "KameraZ" filmēšanas komandu. Šī ir jau otrā sadarbība gada laikā, kad šā gada vasaras sākumā tika filmēts "Dabas koncertzāles" un Berlīnes filharmonijas orķestra mūziķu koncerts Vācijā (skatāms šeit).

Kā ziņots iepriekš, "Dabas koncertzāle" ar Dabas aizsardzības pārvaldi ir sagatavojusi 15 vides objektus jeb vienu pastaigu maršrutu visā Latvijā, kurās ikviens interesents no decembra varēs uzzināt par Latvijā izplatītākajām invazīvajām sugām.

Maršrutā izvietotie vides objekti būs aprīkoti ar QR kodiem, kurus ar viedierīci nolasot, atvērsies video gids, kas stāsta par konkrēto invazīvo sugu, tās oriģinālo izcelsmes vietu, draudiem vietējām sugām un iespējām tās apkarot.

"Dabas koncertzāle" savā mājas lapā un sociālajos tīklos drīzumā publicēs karti ar Invazīvo sugu maršrutu un viedos izzinošas sarunas savā "Facebook" lapā ar zinātniekiem un mūziķiem, runājot par invazīvajām sugām un šī gada tapšanas aizkulisēm.

"Dabas koncertzāles" darbnīcas un koncertieraksts notiek tiešsaistē un ir pieejamas bezmaksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!