Ceturtdien, 11. maijā, digitālajās straumēšanas platformās publicēts mūziķa Arta Dvarionas dibinātā solo projekta Lapsene debijas albums "Sākums". Līdz ar jaunā albuma izdošanu klajā laists arī jauns singls "Man nav bail", kas tapis duetā ar hip-hopa mākslinieku Ozolu.

Kā "Delfi" vēsta pats mūziķis, jaunajā albumā iekļautas astoņas dziesmas, kas radītas gada laikā kopš pirmā singla "Tukšpauris" publiskošanas 2022. gada aprīlī.

"Viena no svarīgām albuma šķautnēm, kuru gribas izcelt, ir pieci dažādi producenti, kas pie dziesmām strādājuši. Šis ir projekta formēšanās albums un tā tapšanas laikā iedvesmu apzināti smēlos no stilistiski un žanriski ļoti dažādiem māksliniekiem, kas ietekmējuši manu muzikālo gaumi. Un man šķita svarīgi šo konceptuālo dažādību papildu iekrāsot ar vairāku producentu līdzdalību albuma ierakstā," sakaDvarionas.

Albuma dziesmas producējuši DJ Rudd, Arnis Račinskis, JJ Lush, Kristaps Ērglis un Reinis Briģis. Visu dziesmu līdzproducents ir pats Dvarionas. Albuma dziesmu tekstu radīšanā piedalījušies autori Mikus Frišfelds, Igo, Arnis Račinskis, Reinis Briģis un Ģirts Rozentāls.

Vienlaikus debijas albuma izdošanai, klajā laists arī singls "Man nav bail", kas tapis duetā ar hip-hopa mākslinieku Ozolu.

"Dziesmas pamatā ir stāsts par manu pirms piecpadsmit gadiem piedzīvoto cīņu ar veģetatīvo distoniju, kas medicīniski tiek definēta kā ķermeņa funkciju un sajūtu traucējumi. Man paveicās, ka toreiz ar prāta palīdzību šo trauksmaino pieredzi izdevās iekapsulēt. Taču ne visiem tas ir pa spēkam, jo medicīnisks izskaidrojums šādiem traucējumiem joprojām nav atrasts un no neziņas - kas ar mani notiek? - mokās daudzi. Dziesmas pavadmateriālos izmantotais "bargās kundzes" tēls metaforiski simbolizē veģetatīvās distonijas lēkmi," turpina Dvarionas.

Dziesmas "Man nav bail" mūzikas autors ir Artis Dvarionas, teksta autori - Artis Dvarionas un Ģirts Rozentāls, tās producents - DJ Rudd.

Albuma un singla vizuālo noformējumu veidojusi māksliniece Madara Dzintara-Pluša.

Šopavasar izziņoti arī pirmie projekta Lapsene koncerti un uzstāšanās vasaras festivālos. Plašāka informācija par koncertiem atrodama mūzikas projekta "Facebook" lapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!