Foto: Kadrs no video
Mūzikas festivāla "Summer Sound" rīkotāji, noslēdzot veiksmīgi aizritējušo gadu un gatavojoties nākamajai ballīšu sezonai, izziņo pirmos festivāla "Summer Sound 2024" māksliniekus.

Festivālā nākamgad publiku priecēs "Bermudu divstūris", "Kreisais Krasts", "Astro'n'out", "Laika suns", "Satellites LV" un "Suistamon Sähkö" no Somijas.

Jau vēstīts, ka "Summer Sound" 2024. gadā notiks 2. un 3. augustā, nemainīgi jau divpadsmit gadus - Liepājas pludmalē.

Festivāla biļetes kļūs dārgākas 27. decembrī.

Vieni no nākamā gada "Summer Sound" māksliniekiem būs humoristiskā repa duets, ballīšu partizāni "Bermudu divstūris" savas darbības laikā ir ieguvuši apjomīgu un uzticamu auditoriju, izpārdotu arēnas koncertu, kā arī vairākus industrijas apbalvojumus.

"Bratuki un visa "Bermudu divstūra" komanda atgriežas Liepājas pludmalē ar arēnas cienīgu šovu. Enerģijas uzlāde, vizuāls baudījums un jaunas dziesmas. Ar nepacietību gaidām Liepājas vēju sejā un matos! "Summer Sound 2024" būs grandiozs notikums vasaras labāko pasākumu kalendārā!", uzstāšanos komentē Emīls Balceris.

Repa apvienība "Kreisais Krasts" ir nozīmīga Latvijas repa žanra un kultūras veidotāja. Novembra vidū tika izdots viņu jaunākais albums - "21", kas iezīmē viņu radošās darbības periodu.

Tāpat festivālā Liepājā uzstāsies grupas "Astro'n'out", kas savas darbības laikā ir tikusi nominēti Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai par katru līdz šim izdoto albumu. Šoruden notikušais arēnas koncerts iezīmē jaunu posmu grupas koncertu dzīvē, apliecinot, ka laika gaitā ir spējuši audzēt plašu klausītāju loku, raksta "Summer Sound" rīkotāji.

Grupa "Laika suns" žanriski aptver kā popdziesmas, tā arī skaļas roka ģitāras elementus, dibināta 2013. gadā, Rīgā. Grupa līdz šim publicējusi vairākus albumus un singlus, no kuriem zināmākie ir dziesmas "Pavasari", "Atceries Rīgu vasaras naktīs" un "Nav kur iet".

"Satellites LV" ir latviešu modernā roka apvienība, kas darbojas kopš 1996. gada. Jau ar pirmo ierakstīto un izdoto singlu "Nekas, nekad" grupa uzšāvās popularitātes virsotnē, ienesot Latvijas mūzikā jaunas vēsmas. Grupa izdevusi sešus studijas albumus, no kuriem nesenākais "Varavīksnes galā" (2017) apbalvots ar prestižo "Austras balvu". Šogad grupa jaunā sastāvā laidusi klajā jaunu dziesmu un video "Asaras".

Vienīgie līdz šim izziņotie ārvalstu viesi ir somu etno-tehno ansamblis "Suistamon Sähkö" kas savu priekšnesumu ietvaros ir krāsaini, muzikālu skaņu un ritmu pārbagāti, izmantojot gan interesantus instrumentus, repa mūzikas elementus un laikmetīgās dejas horeogrāfiju. Reizēm viņu mūzikā var dzirdēt karēliešu vai somu tautas melodiju motīvus.

Kā norāda organizatori, sekot līdzi programmai un jaunu mākslinieku vārdu pievienošanai programmā var "Summer Sound" mājaslapā un sociālo tīklu platformās - Instagram, TikTok, Facebook.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!