Foto: Ieva Romaško
Sestdien, 16. decembrī, Siguldā ar īpašu Ziemassvētku programmu balsīm, ģitārai un ērģelēm, tiks atklāta dziedātājas Lindas Leen Ziemassvētku koncertturneja "Gaismas spēles. Gaisma ir tikai puse stāsta" Latvijas baznīcās un koncertzālēs. Izsludināts arī papildkoncerts Torņakalna baznīcā Rīgā.

"Ziemassvētku laiks, kurā sagaidām un sniedzam daudz prieka, baudām ģimenes un līdzcilvēku atkalsatikšanos, kādam ir arī zaudējumu un izaicinājumu laiks, kad grūti saskatīt gaišo, un patiesās sajūtas neizturami kontrastē uz apkārtējā pacilātības fona. "Gaismas spēles. Gaisma ir tikai puse stāsta" ir muzikāls sirdskalpojums baznīcas atmosfērā, kurā piedzīvot sevi, ļaujot savai tumsai un gaismai līdzpastāvēt. Ieskaut visus savu domu un jūtu pustoņus, līksmi un arī skumjas, apzināties, sajust, lūgt, izraudāties, sasmaidīties un būt kopā," stāsta mūziķe.

Programmā "Gaismas spēles. Gaisma ir tikai puse stāsta" iekļauta gan pazīstama Ziemassvētku mūzika, gan arī tāda, kas būs kā negaidīts pārsteigums klausītājiem šajā svētku laikā.

Foto: Ieva Romaško

"Šis koncertpiedzīvojums ir duets gaismai un tumsai. Tas veidots kā emocionālu pustoņu mozaīka no ēteriskākajiem gaismas vēstījuma mirkļiem līdz dziļākajām tumsas apjausmēm pilnā gaismas spektrā, caurvijot to ar viegluma un cerības stariem," vēsta dziedātāja.

Baznīcu atmosfērā skanēs dziesmas no Lindas Leen albumiem "Tik klusa un svēta" (2000) un "Ziemasskaņas" (2009), korālis "Ak, svētā nakts" un citi, Leonarda Koena "Hallelujah", fragments no Zigmara Liepiņa operas "Parīzes Dievmātes katedrāle", kā arī senlolotu dziesmu interpretācijas no grupas "Depeche Mode" leģendārā albuma "Songs of Faith and Devotion" (1993), ko mūziķi radījuši ļoti sarežģītā slavas spiediena, atkarību, personisko un grupas eksistences izaicinājumu laikā par tumsas pretmeta alkām, mūžīgajiem patiesības, jēgas meklējumiem un jautājumiem, uz kuriem nav racionālu atbilžu.

Koncertprogrammas radītāji: dziedātāja un komponiste Linda Leen, elektrisko un akustisko ģitāru virtuozs Rihards Efeja-Lībietis, vokālā grupa "Midnight Five", pie ērģelēm- Jānis Pelše, aranžējumu meistars Andris Sējāns, skaņas režija - Didzis Simanovičs.

"Gaismas spēles. Gaisma ir tikai puse stāsta" koncerti notiks:

16. decembrī pulksten 19 Siguldas Luterāņu baznīcā;
21. decembrī pulksten 19 Talsu evaņģēliski luteriskajā baznīcā;
22. decembrī pulksten 19 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā;
25. decembrī pulksten 18 Rīgas Lutera Evaņģēliski luteriskā baznīcā Rīgā, Torņakalnā;
25. decembrī pulksten 16 Papildkoncerts;
26. decembrī pulksten 16. Cesvaines evaņģēliski luteriskajā baznīcā;
27. decembrī pulksten 19 Latgales Vēstniecībā "Gors";
29. decembrī pulksten 19 Ventspils koncertzālē "Latvija";
30. decembrī pulksten 19 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!