Foto: Publicitātes foto

Otrdien, 14. maijā, kultūras telpā "Hanzas perons" pirmoreiz Rīgā koncertēs trokšņainās avangarda rokmūzikas kvartets "Deerhoof" no ASV, portālu "Delfi" informē "Hanzas perona" mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.

Pirms teju trīsdesmit gadiem sitaminstrumentālista Grega Sonjēra (Greg Saunier) dibinātais ansamblis "Deerhoof" tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajām neatkarīgās rokmūzikas apvienībām jaunāko laiku vēsturē.

Joprojām humorīgi, lai arī daudzkārt citēta, skan dažus teikumus plašā kolektīva "oficiālā biogrāfija": "Satomi Macuzaki (Satomi Matsuzaki) spēlē basģitāru un dzied. Gregs Sonjērs spēlē bungas. Džons Dītrihs (John Dietrich) un Eds Rodrigezs (Ed Rodriguez) spēlē ģitāras. Bet kas īsti ir "Deerhoof"? Velns, ja mēs zinātu!".

"Gadu gaitā izdotie deviņpadsmit studijas albumi un vairāki citi ieraksti, daudzās turnejas un koncerti nozīmīgākajos festivālos, kā arī sadarbības ar citiem mūziķiem un māksliniekiem un vietas ietekmīgāko gada albumu apkopojumos, beigu beigās tomēr būtu ierakstu virkne biezajā "Deerhoof" radošajā biogrāfijā. Enerģiskās un dullās koncertuzstāšanās ārpus iepriekš virspusēji piesauktās "rokmūzikas" žanra robežām atstāj neaizmirstamu iespaidu ne tikai uz klausītājiem, bet arī citiem mūziķiem," tā par "Deerhoof" raksta Magone.

Ne velti par vienu no saviem iedvesmas avotiem četrotni dēvē gan grupa "Radiohead", ar kuru "Deerhoof" dalībnieki devušies kopīgā turnejā, gan grupas "Blur" un "Yeah Yeah Yeahs", gan citi mūziķi - Deivs Grols (Dave Grohl), Henrijs Rolinss (Henry Rollins), "Questlove" un daudzi citi, tai skaitā mūziķi Latvijā.

"Aizrautīgi rotaļīgais, jelkāda pastāvoša vai arī nosapņota žanra iedvesmotais un tajā pašā laikā no rāmjiem brīvais rokmūzikas izvirdums klātesošajiem kļuva par vienu no lielākajiem muzikālajiem piedzīvojumiem mūžā," pēc grupas pirmās viesošanās Latvijā pirms pieciem gadiem Ventspilī rakstīja mūzikas žurnālists Uldis Rudaks. Par viņu vairāk iespaidots, šķiet, var būt vien tas, kurš nebaidās no vārdiem "labākā grupa pasaulē!" jeb daudzu joprojām cienītais medijs "Pitchfork".

Biļetes uz "Deerhoof" koncertu 14. maijā "Hanzas peronā" nopērkamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības tīklā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!