Foto: Publicitātes foto
Šī gada sākumā klajā laists jauns albums "Labums" ar deviņām komponista Imanta Kalniņa dziesmām. Albumu ierakstījuši Simona Rača-Rūce, Jānis Rūcis un Roberts Dinters, piedaloties arī citiem Austrasbērniem un čellistei Martai Rozentālei.

Jaunā albuma prezentācijas koncerts notiks piektdien, 1. martā, pulksten 19 mākslas galerijas "Romas dārzs" Berči zālē, Liepājā.

Dziesmu albums "Labums" ir veltījums un reizē pateicība leģendārajai dziesminiecei Austrai Pumpurei. "Labumā" iekļauto dziesmu izvēli un to izpildījuma manieri noteica nodarbībās pie Austras gūtā iedvesma un sajūtu gamma. "Ieraksts veikts it kā viesistabā, personīgi un vienkāršā sirsnībā," raksta izdevēji.

"Skaņas inženierijas aspektā tas ir mazliet eksperimentāli, tomēr laiku pa laikam arī šādi albumi tiek sadzirdēti. Imanta Kalniņa dziesmām ir salīdzinoši daudz ierakstu. Mēs sekojām Austras un Austrabērnu sajūtām," komentē ģitārists Roberts Dinters. Savukārt dziedātāja Simona Rača-Rūce stāsta: "Man šis ir piedzīvojums un ļaušanās darīt un būt tādiem, kādi esam."

"Austra Pumpure savulaik mums teica, ka "jādzied tā, kā draugiem dzimšanas dienā. Un viņiem tu dziedāsi no sirds un cik vien labi spēj, vai ne?" Šis "Labums" ir tieši par to. Patiesums nepieviļ nekad, un dziesmas ir dzīvas," sajūtās dalās ieraksta producente un Austrasbērns Inese Muižniece.

Dziesmu albumu īstenojuši trīs Austrasbērni – Austras Pumpures audzēkņi un domubiedri no Liepājas. Simona Rača-Rūce un Jānis Rūcis ir tie, kuri šobrīd turpina Austras darbu, saucot kopā Austrasbērnus un veidojot koncertprogrammas, ar kurām laiku pa laikam viesojas dažādās Latvijas pilsētās un novados. Savukārt, Roberts Dinters ir Austrasbērns un profesionāls ģitārists, kurš bieži dzirdams uz "lielās skatuves" muzicējot gan kopā ar Ivo Fominu, gan Karīnu Tatarinovu un citiem māksliniekiem.

"Labumā" iekļautas deviņas Imanta Kalniņa dziesmas: "Šonakt sapnī" (teksts: Imants Ziedonis), "Bāka" (t. Māris Čaklais), "Tāpat vien" (t. Valdis Rūmnieks), "Sveces dziesma" (t. Imants Ziedonis), "Mīlas dziesmiņa" (t. Maija Līcīte), "Kas labā roka kreisai ir" (t. M.Cvetajeva, atdz. Ojārs Vācietis), "Kad vēji kalnos rāpjas" (t. Knuts Skujenieks), "Blūzs" (t. Māris Čaklais) un "Noausim kājas" (t. Knuts Skujenieks).

Mūzikas ieraksts būs pieejams mūzikas straumēšanas vietnēs un salīdzinoši nelielā skaitā arī taustāmā CD formātā. Dziesmas ierakstītas Liepājā, to veicis Roberts Dinters, bet pēcapstrādi – Jānis Narbuts. Albums izdots ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Ieraksta producents – "Austras biedrība".

Koncertā ieeja par ziedojumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!