Foto: Kadrs no video

Pēc dažām dienām, piedaloties Eiropas muzeju naktī, arī pie mums Latvijā durvis apmeklētājiem vērs muzeji un sabiedriskās dzīves organizatori. Kultūras ministrijā atklāj, ka šogad pieteiktas vairāk nekā 244 programmas visā Latvijas teritorijā. Tas esot rekordliels skaits. Kā muzejos gatavojas sestdienas pasākumiem?

Modernās dzejas aizsācēja Eduarda Veidenbauma memoriālais muzejs "Kalāči" Muzeju naktī piedaloties jau kopš tās pirmsākumiem un ar savu programmu neizpaliek arī šogad. "Ir bijis ne tikai dzejnieks, kurš ir bijis apbrīnojams un iedvesmojošs ar savu personību. Tāpat Veidenbauma ģimene, kura saimniekoja šajās mājās, bijuši ļoti labi saimniekotāji, tāpēc arī par šo mēs stāstam šeit "Kalāčos"," saka Eduarda Veidenbauma muzeja "Kalāči" vadītāja Andra Ķīse.

"Kalāči" gaidāmajam pasākumu vakaram un naktij esot gatavi – Veidenbaumu ģimenes 19. gadsimta lauku sētā kuratores pavadībā būs skatāma jaunā ekspozīcija "Vairāk gaismas", gaidāms koncerts, Rīgas mākslas un mediju tehnikuma audzēkņu izstāde, augstskolas studentu veidotas īsfilmas, bet pagalmā – dzīvo fotogrāfiju darbnīca, zāļu tēja un sadziedāšanās. Ķīse: "Protams, pēdējā nedēļā tīri organizatoriski jautājumi: lāpas, sveces, teritorijas sakopšana, vēl kāds līgums noslēdzams. Tīri tādas praktiskas lietas, kas nav parāk stresaini, bet nu katrs pasākums nāk ar savu stresiņu."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!