Foto: F64

Uz SIA "Liepājas teātris" valdes locekļu amatu konkursa otro kārtu izvirzīti seši kandidāti, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Ceturtdien, 30. novembrī, notika kandidātu atlases nominācijas komisijas sēde, lai izvērtētu pretendentu pieteikumus uz "Liepājas teātra" valdes locekļu amatu pozīcijām.

Konkursa prasībām uz abiem amatiem no 11 pretendentiem atbilda seši pieteikumi. Uz SIA "Liepājas teātris" valdes locekļa amata ar atbildību par mākslinieciskajiem jautājumiem konkursa otro kārtu tiek virzīti četri kandidāti, savukārt divi pretendenti - uz valdes locekļa amatu administratīvajā un saimnieciskajā jomā.

Nākamā kārta notiks 18. decembrī, un otrajā kārtā tikušie pretendenti tiks aicināti uz klātienes interviju.

Lazdāne norāda, ka Liepājas teātra valdes locekļu kandidātu atlases procesa nodrošināšanai izveidota valdes locekļu kandidātu atlases nominācijas komisija. Pretendentu izvērtēšanu veiks septiņi komisijas locekļi: komisijas vadītājs SIA "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons, Teātra padomes priekšsēdētāja, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Zane Kreicberga, Latvijas Teātru darbinieku savienības priekšsēdētājs Ojārs Rubenis, Latvijas Leļļu teātra direktors un režisors Mārtiņš Eihe, pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" vadītājs Juris Jirgens, Liepājas Centrālā administrācijas kapitālsabiedrību pārvaldības, uzraudzības un revīzijas daļas vadītāja Oksana Luce un personāla daļas vadītāja Aija Nelsone.

Kā vēstīts, 3. septembrī beidzās pilnvaru termiņš iepriekšējiem valdes locekļiem - Evai Ciekurzei un Herbertam Laukšteinam, taču pēc "Liepājas teātra" aktieru iebildumiem Laukšteins atsauca savu kandidatūru pagaidu valdes locekļa amatam. Tāpēc bija nepieciešams iecelt pagaidu valdi. Dalībnieku sapulce lēma, ka pagaidu valdes locekļu pienākumus līdz kapitāldaļu turētājs konkursa rezultātā iecels jaunu valdi, pildīs iepriekšējā Liepājas teātra valdes locekle Ciekurze un SIA "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Tomsons.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Liepājas teātris" apgrozījums pērn bija 653 927 eiro un uzņēmuma zaudējumi sasniedza 71 687 eiro.

Liepājas teātris ir vecākais joprojām pastāvošais latviešu profesionālais teātris Latvijā, kas dibināts 1907. gadā. Laika gaitā teātrim ir bijuši dažādi nosaukumi, pašreizējais tam ir kopš 1998. gada, kad Liepājas pašvaldība kļuva par SIA "Liepājas teātris" vienīgo īpašnieci.

Pēc pašvaldībā paustā, teātris ir profesionāls reģionālais muzikāli dramatiskais teātris ar pastāvīgu un augsti kvalificētu trupu, kas piedāvā daudzveidīgu, mākslinieciski bagātu un kvalitatīvu repertuāru ikvienam reģiona iedzīvotājam, un ir Kurzemes mākslas, mūzikas, teātra un kultūras centrs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!