Foto: Kaspars Andersons
Sestdien, 20. janvārī, pulksten 18 Ķīpsalas hallē notiks vērienīgs latviešu skatuviskās dejas koncerts "Soļi rakstos", kas pulcēs 15 labākos deju kolektīvus no Rīgas, Valmieras, Siguldas, Jelgavas un Carnikavas.

Pēc vasarā izdejotajiem XVII Deju svētkiem, kas prasīja ilgu gatavošanos, un aktīvas darba sezonas, janvāris ir laiks, kad nu deju kolektīvi var izdejot sev mīļas un tuvas dejas.

Koncertā būs skatāmas gan nesen tapušas Jāņa Ērgļa, Dagmāras Bārbales un Dāvja Ērgļa dejas, gan skatuviskās tautas dejas dižgaru Ulda Žagatas un Alfrēda Spuras horeogrāfijas. Līdzās tām koncertā ir iekļautas arī horeogrāfijas no Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku repertuāra, parādot deju kolektīvu augsto sniegumu.

Foto: Kaspars Andersons

"Kāpēc "Soļi rakstos"? Ar deju mēs stāstām stāstus – ar rakstiem tie sākas, ar rakstiem mēs tās veidojam, ar soļiem izrakstām un deju izdejojam! Raksti ir mūsu latviskās dzīvesziņas simbols, un mēs to izpaužam dejā!" saka koncerta veidotāji.

Koncerts vienkopus pulcēs Tautas deju ansambļa "Teiksma" draugus, kuru vidū pārsvarā ir XVII Deju svētku fināla konkursa laureāti un lielās balvas ieguvēji gan jauniešu, gan vidējās paaudzes grupās. Koncertā piedalīsies jauniešu kolektīvi, Tautas deju ansambļi "Teiksma", "Vektors", "Dancis", "Līgo", "Lielupe", "Ačkups", jauniešu deju kolektīvi "Imanta", "Vizbulīte" un vidējās paaudzes kolektīvi "Teiksma", "DeTeiksma", "Vektors", "Dancis", "Mūsu Lielupe", "Gauja" un "Arnika".

Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Jānis Ērglis.

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā.

Foto: Kaspars Andersons
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!