Foto: Māris Morkāns
Šajā sezonā, apmeklējot Dailes teātra jauniestudējumus un publikā saklausot vai visas Eiropas valodas, ne reizi vien piedzīvota sajūta, it kā es atrastos pie Bābeles torņa. Aizvien biežāk dažādas valodas dzirdamas arī no skatuves, bet Timofeja Kuļabina iestudējums "Kokvilnas lauku vientulībā" pavisam konkrēti jau tapis kā starptautisks un ceļojošs projekts, iesaistot aktierus Ingeborgu Dapkūnaiti un Džonu Malkoviču, mākslinieku Oļegu Golovko un horeogrāfi Annu Abalihinu.

Līdz pat 2022. gada pavasarim kultūras jomā pasaule bija draudzīgi atvērta katram, kurš vēlējās vai bija aicināts strādāt vienalga, kur. Arī teātrī, kas allaž šķitis vairāk piesaistīts lokālām problēmām un nacionālajai valodai. Tomēr laiki mainās, pasaule mainās. Tā arī franču autora Bernāra Marī Koltesa lugas iestudējumā teksts skan angļu valodā, kurā to tulkojusi Ņujorkā dzīvojošā Džūdita Millere; izrādē spēlē Lietuvā dzimusī aktrise Ingeborga Dapkūnaite (kas gana daudz strādājusi arī Eiropā un Krievijā) un amerikānis Džons Malkovičs (pateicoties kino karjerai, pazīstams visā pasaulē); Koltesa lugu inscenējis viens no talantīgākajiem un jau Eiropā atpazītiem krievu jaunās paaudzes teātra režisoriem – Timofejs Kuļabins. 
Viņa veidotos iestudējumus Novosibirskas teātrī pagājušajā pandēmijas pavasarī par pāris dolāriem apguvu "Vimeo" platformā, vēl pāris iestudējumu piedāvāja 2021. gada festivāls "Zelta maska" savā tiešsaistes programmā. Kuļabins paspējis iestudēt izrādes arī Eiropā un nu vienu – tepat mūsu Dailes teātrī. Jā, tieši režisora vārds man Dailes teātra notikumā bija visintriģējošākais.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!