Foto: Kadrs no filmas

Režisores un mākslinieces Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filmas "Mans laulību projekts" iekļuvusi ASV kinoakadēmijas balvas "Oskars" pretendentu garajā sarakstā kategorijā "Labākā animācijas filma".

Baumanes filma ir viena no 33 animācijas kinolentēm, kas cīnīsies par iekļūšanu labāko pieciniekā.

Kā "Delfi" informē Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa, arī filmas starptautiskā izrādīšana sasniegusi Latvijas filmai vēl nebijušu mērogu – to savās programmās iekļāvuši vairāk nekā 100 festivāli visā pasaulē, filma jau apceļojusi vairāku Eiropas valstu kinoteātrus, bet kopš oktobra sākuma nonākusi uz ASV un Kanādas kinoekrāniem.

Šī gada oktobra sākumā ar seansiem Ņujorkā tika uzsākta filmas "Mans laulību projekts" izrādīšana Ziemeļamerikā, tālāk filma ceļoja uz Losandželosu, Sanfrancisko, Sietlu, Toronto un citur, kopumā uz šo brīdi filma izrādīta jau 33 Ziemeļamerikas kontinenta pilsētās. Daudzās no tām ar skatītājiem tikties ieradās arī režisore Signe Baumane, lai pēc seansiem atbildētu uz interesentu jautājumiem.

Savukārt iekļūšanu "Oskara" balvas garajā sarakstā filmas producents Roberts Vinovskis komentē šādi: "Tas, ka Latvijas studijā tapusi filma pretendē uz "Oskara" nomināciju vienā līmenī ar lielākajām Holivudas studijām, protams, ir lieliski! Taču man vēl daudz būtiskāks šķiet fakts, ka filma sasniegusi tik plašu skatītāju loku – tik vērienīga Latvijas filmas izrādīšana kinoteātros ārpus mūsu valsts ir bezprecedenta gadījums visā Latvijas kino vēsturē. Tas parāda, ka mūsu filmas var būt saistošas starptautiskai auditorijai arī ārpus festivālu loka. Domāju, tas ir liels sasniegums visam Latvijas kino; par to esam ļoti gandarīti un motivēti iesākto turpināt."

Pašlaik režisore Signe Baumane jau strādā pie sava jaunākā projekta – pilnmetrāžas filmas "Karmiskais mezgls", kas arī top "Studijā Lokomotīve". Tā būs noslēdzošā, trešā daļa pilnmetrāžas animācijas filmu triloģijā, kurā pirmā daļa ir "Akmeņi manās kabatās" (2014) un otrā – "Mans laulību projekts" (2022).

Foto: Publicitātes foto

Signes Baumanes filma "Mans laulību projekts" pēc pasaules pirmizrādes prestižajā Traibekas filmu festivālā (Ņujorkā) izrādīta jau vairāk nekā 100 festivālu programmās visā pasaulē, bet visas Eiropas animācijas konkurencē kļuva par vienu no pieciem pilnmetrāžas darbiem, kas 2022. gadā tika izvirzīti prestižajai Eiropas Kinoakadēmijas balvai kategorijā "Labākā animācijas filma".

Pasaules kino festivālos "Mans laulību projekts" saņēmis jau 24 balvas – gan žūrijas īpašo atzinību prestižajā Ansī festivālā Francijā, gan labākās animācijas pilnmetrāžas balvu Viborgas festivālā Dānijā, Grand Prix prestižajā Zagrebas Animācijas festivālā, Traionas filmu festivālā ASV, Friedrihštates animācijas festivālā Norvēģijā; saņēmusi vēl virkni balvu dažādās kategorijās Rumānijā, Japānā, Dienvidkorejā, Ēģiptē un citur.

Šāgada Štutgartes starptautiskais animācijas filmu festivāls Vācijā atzina Signi Baumani par vienu no svarīgākajām sievietēm animācijas industrijā un piešķīra festivāla īpašo balvu "Honorary Trickstar" par izcilu radošo un māksliniecisko sniegumu.

Foto: Publicitātes foto

Latvijā "Mans laulību projekts" Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" pasniegšanas ceremonijā tika atzīts par 2022. gada labāko animācijas filmu, savukārt Signe Baumane saņēma balvas kā labākā animācijas filmas režisore un labākā animācijas filmas māksliniece.

2022. gada beigās "Mans laulību projekts" tika izrādīts Spānijas kinoteātros, šobrīd Spānijā un Itālijā tas skatāms tiešsaistes platformās, savukārt šovasar filma izrādīta 22 Francijas pilsētās, tostarp arī lielākajos Parīzes kinoteātros. "Mans laulību projekts" straumēšanai pieejams arī populārajā TV kanālā HBO "Central Europe".

Šogad ASV Kinoakadēmijas publiskotais "Oskara" balvas nominācijas pretendentu saraksts iekļauj rekordlielu animācijas filmu skaitu – 33, tostarp arī "Sony", "Pixar" un citu pasaules lielāko animācijas studiju veidotās filmas. Nākamā gada 23. janvārī tiks nosauktas piecas filmas, kas saņems "Oskara" balvas nomināciju kategorijā "Labākā animācijas filma".

Foto: Publicitātes foto

Animācijas filma pieaugušajiem "Mans laulību projekts" uzdod mūžīgo jautājumu – kas ir mīlestība, kā to atrast un saglabāt? Filma vēsta par jaunas sievietes Zelmas mīlestības meklējumiem, kuros iesaistās arī mītiskās sirēnas, mācot tiekties pēc perfektas laulības. Tomēr ideālistiskie priekšstati neizbēgami sabrūk, kad notikumiem pieslēdzas Bioloģija ar tās hormonu un neironu signāliem, kas iespaido sievietes emocijas un rīcību.

Filma tapusi "Studijā Lokomotīve", tā ir Latvijas, ASV un Luksemburgas kopražojums, veidota ar Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu. Latvijā filma skatāma LMT Viedtelevīzijā, "Tet.plus" un "Go3".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!