Foto: Kadrs no filmas

Latviešu režisores Signes Baumanes filma "Mans laulību projekts" ("My Love Affair With Marriage") nav iekļuvusi ASV Kinoakadēmijas balvas "Oskars" fināla pieciniekā kategorijā "Labākā animācijas filma", liecina 23. janvārī ASV kinoakadēmijas paziņotā informācija.

"Mans laulību projekts" bija starp 33 filmām, kas tika atlasītas "Oskara" balvas īsajam sarakstam.

Kategorijā "Labākā animācijas filma" uz "Oskara" balvu pretendēs: "The Boy and the Heron", "Elemental", "Nimona", "Robot Dreams" un "Spider-Man: Across the Spider-Verse".

Filmas atbalsta kampaņā iesaistījās arī Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš sociālajos medijos publicēja video, kurā aicināja ikvienu noskatīties Signes Baumanes darbu. Šis Rinkēviča solis pievērsa starptautisko mediju uzmanību, kas norādīja, ka šis ir patiešām rets gadījums, kad kādas valsts prezidents iesaistās "Oskaru" kampaņā.

No visām 33 izvirzītajām filmām "Mans laulību projekts" ir ar vismazāko budžetu, rakstīja animācijas mākslai un profesionāļiem veltītais portāls "Cartoon Brew", taču publikācijā uzsvērot, ka starp šī gada pretendentēm tikai retā, vai pat neviena, ir tik personiska, kā Signes Baumanes veikums.

Animācijas filma pieaugušajiem "Mans laulību projekts" uzdod mūžīgo jautājumu – kas ir mīlestība, kā to atrast un saglabāt? Filma vēsta par jaunas sievietes Zelmas mīlestības meklējumiem, kuros iesaistās arī mītiskās sirēnas, mācot tiekties pēc perfektas laulības. Tomēr ideālistiskie priekšstati neizbēgami sabrūk, kad notikumiem pieslēdzas Bioloģija ar tās hormonu un neironu signāliem, kas iespaido sievietes emocijas un rīcību.

Filma tapusi "Studijā Lokomotīve", tā ir Latvijas. Luksemburgas un ASV kopražojums.

Baumanes filma "Mans laulību projekts" pēc pasaules pirmizrādes prestižajā Traibekas filmu festivālā, Ņujorkā izrādīta jau vairāk nekā 100 festivālu programmās visā pasaulē, bet visas Eiropas animācijas konkurencē kļuva par vienu no pieciem pilnmetrāžas darbiem, kas 2022. gadā tika izvirzīti prestižajai Eiropas Kinoakadēmijas balvai kategorijā "Labākā animācijas filma".

Pasaules kino festivālos "Mans laulību projekts" saņēmis jau 24 balvas – gan žūrijas īpašo atzinību prestižajā Ansī festivālā Francijā, gan labākās animācijas pilnmetrāžas balvu Viborgas festivālā Dānijā, Grand Prix prestižajā Zagrebas Animācijas festivālā, Traionas filmu festivālā ASV, Friedrihštates animācijas festivālā Norvēģijā; saņēmusi vēl virkni balvu dažādās kategorijās Rumānijā, Japānā, Dienvidkorejā, Ēģiptē un citur.

2023. gadā Štutgartes starptautiskais animācijas filmu festivāls Vācijā atzina Signi Baumani par vienu no svarīgākajām sievietēm animācijas industrijā un piešķīra festivāla īpašo balvu "Honorary Trickstar" par izcilu radošo un māksliniecisko sniegumu.

Latvijā "Mans laulību projekts" Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" pasniegšanas ceremonijā tika atzīts par 2022. gada labāko animācijas filmu, savukārt Signe Baumane saņēma balvas kā labākā animācijas filmas režisore un labākā animācijas filmas māksliniece.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!