Foto: Kadrs no filmas "Lielais Indriķis"

Pieminot 24. janvārī mūžībā aizgājušo "Animācijas brigādes" vadītāju Māri Putniņu, Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" izziņo animācijas seansu viņa piemiņai. Tas notiks 3. februārī pulksten 10.30 kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē, kur bezmaksas seansā tiks izrādīta Putniņa jaunākā un pēdējā producētā filma "Lielais Indriķis" (2023).

Māris Putniņš strādājis kā animācijas filmu producents, mākslinieks, scenāriju autors un režisors, un viņa filmogrāfiju veido vairāk nekā 80 kinodarbi. Par darbu pie filmas "Lielais Indriķis" Putniņš nominēts "Lielajam Kristapam" kā labākais animācijas mākslinieks, un pati filma saņēmusi labākās animācijas filmas nomināciju. Viņš bijis arī filmas scenārija autors un producents.

Latvijas kinematogrāfistu savienība aicina pieminēt Māri Putniņu kopā ar citiem viņa darba cienītājiem īpašajā seansā 3. februāra rītā kinoteātrī "Splendid Palace".

Foto: Kadrs no filmas "Lielais Indriķis"

Filma "Lielais Indriķis" balstīta paša Māra Putniņa grāmatu sērijā "Mežonīgie pīrāgi". Pēc ilgāka laika atgriezies dzimtenē, Baltaines speķa pīrāgs Lielais Indriķis atklāj, ka to ir pārņēmuši Austrumu pīrāgi cara Aivena Briesmīgā vadībā, un nekas cits neatliek, kā sākt cīņu par dzimtās zemes atbrīvošanu.

Seanss ir daļa no Lielā Kristapa lielās skatīšanās – iespējas bez maksas noskatīties vairākas no balvai nominētajām filmām. Visi bezmaksas seansi norisinās no 1. līdz 3. februārim kinoteātros "Splendid Palace" un "K Suns" un ir pieejami bez iepriekšējas pieteikšanās. Aicinām skatītājus uz seansiem ierasties savlaicīgi, jo vietu skaits zālēs ir ierobežots.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!