Foto: Andrejs Strokins
Pirmdien, 19. februārī, sirsnīgā un draudzīgā gaisotnē, pulcējot radošo komandu, draugus, atbalstītājus un skatītājus, pirmizrādi piedzīvoja Lienes Lindes dramēdija "Melnais samts"ar Ingu Tropu galvenajā lomā. Filma kinoteātros skatāma no 22. februāra, bet īpašie seansi ar radošās komandas piedalīšanos – no 21. februāra.

Pirmizrādes viesu pulkā bija gan filmas aktieri, gan komponisti Zigmars Liepiņš, Ingus Baušķenieks un Edgars Šubrovskis, kuru mūzika skan "Melnā samta" skaņu celiņā. Tāpat pirmizrādi apmeklēja režisori Viesturs Kairišs, Vitālijs Manskis, Krista Burāne, Andris Gauja, Elza Gauja un citi kino nozares kolēģi. Pirmizrādi baudīja arī Nacionālā kino centra pārstāvji un citi apmeklētāji.

Filma "Melnais samts" tiek pieteikta kā pašironisks paaudzes portrets, kas neatbildētu telefonzvanu, nokavētu termiņu un citu ikdienas mazo uzvaru un zaudējumu vidū izgaismo cilvēciskas ilgas pēc kaut kā lielāka. Galveno lomu filmā atveido Inga Tropa – režisore un scenārija autore Liene Linde to rakstījusi tieši Ingai. "Man ir milzīgs prieks par paveikto. Pirmo reizi, skatoties filmu, kur darbojos, ir sajūta, ka es pārstāju analizēt, pārstāju vilkt paralēles ar filmēšanas procesu un tām atmiņām, kas tur notika, un metos iekšā tajā stāstā un izbaudīju Martas Blūmas (Tropas atveidotais tēls) pasauli un notikumus," stāsta Inga Tropa.

Foto: Andrejs Strokins

Filma ieguvusi deviņas nacionālās kinobalvas "Lielais Kristaps" nominācijas. Sabīne Tīkmane saņēma "Lielo Kristapu" kā labākā otrā plāna aktrise un dalās pirmajos iespaidos par filmu: "Es vispār nespēju iztēloties, cik ļoti dziļos līmeņos ir šī filma, es vienkārši skatījos un smējos pilnā balsī par Lienes Lindes asprātību, referencēm, tik izsmalcināti jūtīgu domu un ideju. Es biju pārsteigta, cik pēkšņi filma mani saraudināja un pēc mirkļa lika caur asarām smieties par kaut kādu dzīves rūgtumu un realitāti. Man ir neviltots prieks, ka šāda filma ir uztaisīta un ka man ir bijusi iespēja būt daļai no tās. Es ticu, ka cilvēki sapratīs un daudz ko iemācīsies no šīs filmas."

Baiba Broka, kura filmā "Melnais samts" ir galvenās varones darba devēja, pēc pirmizrādes dalās pirmajos iespaidos: "Man ļoti patika filma, tik daudz dažādu lietu. Te apliecinājās tas, kā Liene Linde strādā, kā viņa izvēlas, ko rādīt, ka tas ir dzīvs un personīgs materiāls, asprātīgs. Viņai ir tāds humors. Filma mani ļoti aizkustināja, taču tādā dīvainā veidā – nevis ar kaut kādu sentimentu, bet kaut kādā salikumā, tā vienkārši negaidīti asaras izlauzās, skatoties filmu, tā ir liela māka tā salikt. Liene to prot. Es vienmēr esmu priecīga, ka blakus ir gan komiskais, gan traģiskais, gan dramatiskais, gan nožēlojamais. Tas viss tajā ir. Liene filmā neslēpj neko, viņa rāda arī ļoti nesimpātiskas rakstura puses, tam iepretī ir tā viņas asprātība, tas prāts. Filmā viņa parāda ļoti plašu personības diapazonu dažādos līmeņos, par to ieceri vien es esmu ļoti apmierināta un priecīga. Man bija prieks tajā piedalīties."

"Melnais samts" ir humora caurvīts stāsts par jaunas sievietes attiecību un radošās dzīves līkločiem, cenšoties sasniegt savus mērķus un kļūt par normālu pieaugušo. Sapņi mijas ar realitāti, emocionāli dzīves izaicinājumi ar absurdu humoru un pašironiju. Vai iespējams kļūt par veiksmīgu režisori, īsti nemākot režisēt pašai savu dzīvi? Trīsdesmitgadniecei Martai ir darbs, draugi, romantiskas attiecības un mīļš kaķis. Visam vajadzētu būt kārtībā, taču Martu nepamet sajūta, ka viņa tikai tēlo, ka tiek galā ar pieauguša cilvēka dzīvi. Kad pilsētā uz mēnesi atgriežas Martas labākais draugs Kaspars, viņa attopas ierauta arvien neparedzamāku notikumu virpulī, cenšoties atrast atbildi uz jautājumu, kas ir autentiska dzīve un kur ņemt drosmi to dzīvot.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!