Strīds par Okupācijas muzeja ēkas piebūvi. Argumenti par un pret
Foto: Okupācijas muzeja pārbūves projekts. Gunārs Birkerts. (www.a4d.lv)

Pēdējo mēnešu laikā aktualizējies Okupācijas muzeja ēkas pārbūves projekts. 11. maijā būvvaldē iesniegts tā tehniskais projekts, taču arhitektu grupa, kas iestājusies pret Gunāra Birkerta projektēto piebūvi, uzskata, ka projektu pašreizējā formā nedrīkst realizēt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

4. martā 20 arhitekti - ar Zaigu Gaili priekšgalā - nosūtīja parakstītu vēstuli Kultūras ministrijai, kurā lūdza pārskatīt iecerētās piebūves plānus. Balstot savu aicinājumu vairākos argumentos, arhitekti uzskata, ka esošais projekts nav labākais risinājums Okupācijas muzeja pārbūvei.

Diemžēl, neviena no diskusijām abu pušu starpā nav bijusi auglīga un konstruktīvs dialogs nav izveidojies. Arī procesa atspoguļojums medijos vairākos gadījumos ir bijis neprecīzs, kā rezultātā radies apjukumus un vairākas neskaidrības ne tikai sabiedrībā, bet arī iesaistīto vidū.

Lai mēģinātu rast skaidrību un noskaidrotu abu pušu argumentus, "Delfi" vērsās gan pie Okupācijas muzeja pārstāvja, gan arhitektiem, kas iebilst pret šībrīža projektu. 

Tags

Andis Sīlis Kristaps Ģelzis Okupācijas muzejs Rīgas dome Zaiga Gaile Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija Venēcijas arhitektūras biennāle
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form