Izsludināta pieteikšanās īsfilmu konkursam 'SHORT RIGA'
Foto: stock.xchng

īsfilmu konkurss "SHORT RIGA" tiek rīkots 2. Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) ietvaros, kurš šogad norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim. Īsfilmu konkursā jaundarbi tiek pieņemti trīs dažādās kategorijās: starptautiskā īsfilma, Baltijas studentu īsfilma, kā arī – Baltijas mūzikas videoklips. Konkursa laurētu filmas tiks izrādītas festivāla īsfilmu programmu ietvaros.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mūsuprāt, tieši īsfilma ir laikmetīgā avangarda īstās mājas kino pasaulē. Jo īsfilma ir tas formāts, kurā autors pēta un eksperimentē. Izvērtējot starptautiskā īsfilmu konkursa pieteikumus, mēs lūkosimies ne vien pēc jauniem un pārsteidzošiem stāstiem, bet arī  pēc izaicinošas mūsdienu kino valodas - tāda, kurš atļaujas apšaubīt robežas," stāsta "SHORT RIGA" programmas direktore Anna Veilande Kustikova. 

Studentu filmu konkurss ir iespēja jaunajiem talantiem Baltijas kino skolās, stāsta pasākuma organizatori. Programmas mērķis - izrādīt filmas, kuras uzrāda plaukstošu autorību, kura vēlāk var kļūt par reģionā vai kaut visā Eiropā atpazīstamu rokrakstu.

Šogad Rīgā pirmo reizi notiks arī Baltijas mūzikas videoklipu konkurss. Mūzikas videoklipu žanrs jau sen vairs nav tikai ilustrācija kompozīcijai; tas kļuvis par pašpietiekamu kustīgā attēla mākslas žanru. 

Darbu iesniegšanas termiņš starptautiskajā konkursā un mūzikas video konkursā - 31. maijs, studentu filmu kokursā - 1. jūlijis. Konkursu atlases komisija strādās līdz augusta beigām, kad tiks izziņoti rezultāti. 

Šogad Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros - arī Latvijas nacionālais filmu konkurss «Lielais Kristaps», dokumentālo filmu programma, European Script Meeting pasākumi un plašas jaunāko Eiropas filmu un tematiskās programmas.

Sīkāka informācija un iesniegšanas noteikumi Riga IFF mājaslapā.

Tags

Baltija Kino Lielais Kristaps Programma Riga IFF
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form