Foto: LETA

Grupas "Aarzemnieki" uzvara Eirovīzijas konkursa nacionālajā atlasē bijusi negaidīta, atzina komponists Raimonds Pauls un dziedātāja Anmary.

Pēc Paula domām, vislielākais potenciāls gan ir bijis dziedātājai Samantai Tīnai, un, viņaprāt, dziedātājas balss spējas ir vistuvāk tam, ko gaida Eirovīzija.

Komponists norāda, ka "Aarzemnieku" uzvara ir bijusi negaidīta, atzīstot, ka teorētiski favorīts bija un arī priekšroka tika dota Donam. Pauls uzsvēra, ka viņa uzstāšanās bijusi laba, un Dons "stāvēja augstāk" par citiem, tomēr mūziķa priekšnesums bija pārāk mierīgs.

Komentējot "Aarzemnieku" uzstāšanos, Pauls izteicās, ka viņiem bija viegli uztverama dziesma, kā arī azartiska uzstāšanās. Attiecībā uz grupas iespējām Eirovīzijas finālā Dānijā, Pauls sacīja, ka "visādi brīnumi var notikt".

Viņš norādīja, ka skandināvu publika varētu "uzķerties", jo dziesmas melodija ir "lipīga" un dziesma spēj iekustināt publiku, kas noticis arī Latvijā.

Pauls gan norādīja, ka pats fināls bijis pārāk garš un izstiepts, kā arī vajadzējis publiskot balsošanas rezultātus uzreiz.

Arī Anmary jeb Linda Amantova piekrita, ka rezultāts bijis negaidīts, tomēr norādīja, ka "Aarzemnieku" uzstāšanās ir bijusi ļoti sirsnīga. Jautāta par grupas izredzēm Dānijā, dziedātāja izteicās, ka tā ir rulete, tāpēc nevar neko paredzēt.

Anmary uzsvēra, ka ir jāatbalsta savējie lielajā finālā. Kopumā viņai konkursa norise šķita laba, tomēr par konkursa kvalitāti viņa neņēmās spriest.

Jau ziņots, ka Ventspilī Eirovīzijas nacionālās atlases "Dziesma 2014" finālā negaidīti uzvarēja grupa "Aarzemnieki" ar dziesmu "Cake to bake", kas 6.maijā Kopenhāgenā pārstāvēs Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Jau tradicionāli konkursā vispirms startēja visi divpadsmit finālisti, pēc kuru uzstāšanās ar skatītāju balsojuma un žūrijas lēmuma palīdzību cīņai superfinālā izvirzīja trīs dziesmas un to izpildītājus.

Ventspilī, teātra namā "Jūras vārti" konkursa nacionālās atlases superfinālā "Aarzemnieki" sacentās ar Dona "Pēdējo vēstuli" un Samantas Tīnas izpildīto dziesmu "Stay".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!