Foto: Žurnāla 'Playboy' arhīvs

Gandrīz jau aizvadītajā gadā arī pašmāju šovbiznesā netrūka kaislību. Ne viena vien sabiedrībā zināma persona dažādu iemeslu dēļ lika par sevi domāt un trīt mēles, bet DELFI Izklaide saviem lasītājiem piedāvā nelielu izlasi ar, mūsuprāt, spilgtākajiem šovbiznesa zvaigžņu skandāliem un ķīviņiem 2014. gadā.

Gada rēcējs – Kaimiņš

Foto: F64

2014. gada skandālista titulu pelnījis bijušais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Artuss Kaimiņš. Ja pirms tam viņš sabiedrību bija kacinājis tikai savā videoblogā Suņu būda, tad pēc viesošanās Latvijas Televīzijas raidījumā 1:1 un ievēlēšana Saeimā par viņu uzzināja gandrīz visa Latvija.

Un Artuss jauniegūto statusu arī steidza izmantot - kopš Saeimas vēlēšanās viņš paguvis uzklupt trim žurnālistiem un vienam skolas direktoram, kā arī kādā piektdienas vakarā tik vērienīgi izklaidēties Vecrīgā, ka pēc tam nedēļu Kaimiņa uzvārds nepazuda no ziņu virsrakstiem.

Īpaši iemīļots tautā kļuva video, kurā iereibušo un nelabi rēcošo deputātu policija mēģina izstiept ārā no Latvijas 1. Rokkafejnīcas, un tas, protams, lika sarosīties arī pašmāju interneta huligāniem, radot vienu no gaumīgajiem 2014. gada stulbingiem

Putnumīļi saķer galvas – Rītiņš gatavo vārnas


Foto: F64

Novembra vidū Latvijas sociālo tīklu lietotāju vidū sacēlās pamatīga vētra - restorāns Vincents bija publicējis foto, kurā šefpavārs Mārtiņš Rītiņš pozē ar divām beigtām vārnām, bet foto paraksts vēstīja, ka pavārs tās gatavojas celt galdā.

Latvijas putnu mīļi ar rakstnieci Daci Rukšāni priekšgalā nespēja slēpt sašutumu par šādu cienījamā pavāra rīcību, un, lai gan pats Rītiņš skaidroja, ka vārnu ēšana nav nekas nosodāms un senākos laikos latvieši bieži uz zoba likuši veselīgo vārnu gaļu, daļā sabiedrības Rītiņš savu tēlu bija sabojājis.

Par to, ka vārnas ne tikai var ēst, bet arī, ka tās ir tīri smeķīgas, nesen pārliecinājās arī populārais televīzijas raidījumu vadītājs Renārs Zeltiņš - viesojoties Zeltiņa piektdienas šovā, Rītiņam līdzi bija paķēries vārnas gabaliņš, un raidījuma vadītājs atzinīgi novērtēja pavāra cienastu. 

TV kastē – ex-cietumnieks un slima grūtniece

Foto: Publicitātes foto

Rudenī pie televīzijas skatītājiem nonāca jaunais realitātes šovs TV zvaigzne, un drīz vien kļuva skaidrs - potenciālo televīzijas zvaigžņu mācības un gulšņāšana dīvānos nevienu nespēj aizraut, tāpēc jāķeras pie radikālām metodēm. Jau pirms šova tika atklāts, ka viens no dalībniekiem - šarmantais Edgars Toretto - ir sēdējis cietumā un arī šova laikā viņam vēl nācās skaidroties par agrāk pieļautajām kļūdām.

Tiesa, par spilgtāko dalībnieci kļuva bijusī striptīzdejotāja Kristīne - iesākumā viņa skatītāju uzmanību piesaistīja ar baisiem stāstiņiem par savu pagātni, tad uzzināja, ka ir bērniņa gaidībās, bet tad pavēstīja, ka viņai diagnosticēts dzemdes kakla vēzis ceturtajā stadijā.

Tas ne pa jokam satrauca gan šova dalībniekus un skatītājus, gan tos, kuri līdz tam par tādu šovu neko nebija zinājuši - situācijai ar smagi slimo grūtnieci satrauktām sirdīm sekoja līdzi daudzi, bet jaunā sieviete salūza un šovu nolēma pamest, lai veiktu abortu un sakārtotu savu dzīvi.

Candy bez tiesībām, bet ar viedokli

Foto: DELFI

Dziedātāja Candy jeb Liene Greifāne ir viena no tām pašmāju slavenībām, kura nebaidās paust savu viedokli pat strīdīgās situācijās, un šī iemesla dēļ viņa aizvadītajā gadā ne reizi vien izpelnījusies pastiprinātu uzmanību.

Martā tapa zināms, ka dziedātāja savulaik pieķerta alkohola reibumā pie auto stūres un šī iemesla dēļ viņai liegts iegūt tiesības. Vēlāk uzpeldēja ziņa, ka dziedātājas bijušais mīlnieks tiek meklēts par narkotiku izplatīšanu, bet rudenī krimināla rakstura skandāls uzvirmoja ap viņas laulāto draugu.

Kaislības burzguļoja ne tikai Candy "reālajā dzīvē", bet arī virtuālajā telpā - jokdaris Fredis dziedātājai uzklupa viņas diētas dēļ, ar skandalozo pašmāju fotogrāfu Aleksandru Sokolovu viņa sagāja ragos par seksa ieradumiem, bet psihoterapeitam Viesturam Rudzītim, kurš pamatīgi sašūpoja ūdeņus ar pārdomām par tēmu, vai pret sievieti var nelietot spēku, viņa piedraudēja ar savu brašo vīru

'Jaunajam vilnim' mērs pilns

Foto: DELFI

Šovasar jauno izpildītāju konkurss Jaunais vilnis sākās saspringtā gaisotnē - īsi pirms festivāla ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs bija liedzis iebraukšanu Latvijā tādiem Krievijas māksliniekiem kā Josifs Kobzons, Valērija un Oļegs Gazmanovs, un viņu iekļaušana "melnajā sarakstā" pat novērsa uzmanību no kādreizējās Jaunā viļņa mūzas Allas Pugačovas atgriešanās festivālā.

Tas, protams, pamatīgi saērcināja pasākuma organizatoru Igoru Krutoju, kurš neslēpa - lai gan viņam patīk Jūrmala un tās atmosfēra, arī viņa pacietībai ir robežas, un festivāls jebkurā brīdī var izvēlēties citu norises vietu.

Gada nogalē Krievijas mediji steidza ziņot, ka lēmums ir pieņemts un Jaunā viļņa organizatori jau meklē citu pilsētu, kas bez ierobežojumiem uzņemtu visus festivāla viesus.

Kamēr daļa Latvijas sabiedrība ar prieku uztvēra ziņu, ka Krievijas estrādes zvaigznes, uzņēmēji un citi ietekmīgi vīri vairs jūlijā nepulcēsies Dzintaros, pats Krutojs uzsvēris, ka galīgais organizatoru lēmums taps zināms gada pašās beigās. 

'Bārdainā desiņa' paglābj 'Aarzemniekus'

Foto: DELFI

Maijs kā ik gadu pagāja starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa zīmē. Latvieši turēja īkšķus par apvienību Aarzemnieki, kuri daudziem par brīnumu nacionālajā atlasē pārspēja tādus iemīļotus pašmāju skatuves māksliniekus kā Dons, Olga Rajecka un Samanta Tīna.

Diemžēl, arī šoreiz cerības neattaisnojās - lipīgā dziesmiņa par kūku cepšanu Eiropu kājās nepiecēla, un jau sesto reizi mums fināls gāja gar degunu. Tiesa, beidzot Latvijas Televīzija no kļūdām nolēma mācīties un nākamo "eirodziesmu" izvēlēsies jauna formāta šovā, kas nedaudz palielina cerības, ka šoreiz nenošausim greizi.

Aarzemnieku neveiksmi gan aizēnoja konkursa uzvarētāja - Austrijas "bārdainā desiņa" Končita Vursta, kas reti kuru atstāja vienaldzīgu. Tā kā cilvēki bija pārlieku aizņemti, lai analizētu, vai kleitā tērpta vīrieša uzvara starptautiskajā sacensībā ir pasaules gala priekšvēstnesis, vai likumsakarīga lietu kārtība, mūsu pārstāvji atšķirībā no citu gadu izpildītājiem no smagas kritikas izspruka gandrīz sveikā

Liepnieks nomēģina pat 'spaisu'

Foto: Privātais arhīvs

Par polittehnologu dēvētais publicists Jurģis Liepnieks gadiem ilgi mēģina mainīt sabiedrības viedokli par marihuānu un mudinot to legalizēt. Savās publiskajās izpausmēs sociālajos tīklos viņš atzinis arī citu apreibinošu vielu lietošanu, bet vēl līdz šim pavasarim savā baudvielu izzināšanas ceļā Liepnieks bija izlaidis "spaisu".

Šo "kļūdu" vīrietis martā steidza labot, iegādājoties trīs paciņas ar šaubīgo augu maisījumu, bet ar saviem "spaisa" piedzīvojumiem viņš dalījās Twitter vietnē, kas, protams, ļoti ieinteresēja sabiedrību.

"Degumradži" gan Liepniekam šoreiz nerādījās, bet secinājums par "spaisu" bija skarbs - polittehnologs atzina, ka, ja kāds pēc "spaisa" pamēģināšanas vēlas to lietot vēlreiz, tad smadzenes viņam nevar sabojāties, jo to vienkārši nav. 

Andrim Kivičam atkal paslīd kāja

Foto: DELFI

Lai gan savulaik skandālista slavu iemantojušais mūziķis Andris Kivičs kopš savām trešajām laulībām kļuvis daudz mierīgāks un pievērsies krietni vien veselīgākam dzīvesveidam, stāstot, ka divu mazu bērnu tēvs gluži vienkārši vairs nevar atļauties plītēt, šovasar brašajam dziesminiekam atkal gadījās uzkāpt uz vecā grābekļa.

Vecrīgas sirdī notiekošajā Ezīšfestā Kivičs pirms sava iznāciena bija laiku īsinājis ar alkoholu, kas pieredzes bagātajam māksliniekam neļāva ne ar godu iesākt, ne nobeigt savu uzstāšanos, un no skatuves viņš bija jānoved.

Vēlāk gan Kivičs taisnojās, ka viss neesot noticis gluži tā, kā izskatījās, bet aculiecinieku liecības un video pietiekami daiļrunīgi atspoguļoja tās nakts notikumus. 

'Pleibojs' Reiniks satrauc pat lietuviešus

Foto: 'Playboy' publicitātes foto

Bērnu iemīļotais dziedātājs Lauris Reiniks, neraugoties uz savu popularitāti, ir viens no tiem šovbiznesa pārstāvjiem, kuri apbrīnojami labi spēj izvairīties no publiskiem skandāliem. Maijā gan viņš lika par sevi runāt - tiesa, tas notika pavisam nevainīga iemesla dēļ.

Reiniks bija piekritis gozēties uz populārā vīriešu žurnāla Playboy Latvijas izdevuma vāka, tādējādi kļūstot par vienu no retajiem vīriešiem, kas jebkad rotājuši šī žurnāla vāku.

Šis notikums uzmanību piesaistīja ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, kur Reinikam ir daudz fanu. Tiesa, viņiem nācās piedzīvot nelielu vilšanos, jo, lai gan šajā izdevumā bija iespējams lasīt līdz šim atklātāko dziedātāja interviju, fotosesijās viņš tik drosmīgi atkailinājies vis nebija.

Ko Ušakovs darīja šovā 'Голос'?

Foto: DELFI

Gada izskaņā daudzi ar interesi sekoja līdzi dziedātāja Intara Busuļa gaitām populārajā Krievijas televīzijas šovā Голос, bet vienā no raidījumiem daudz lielāku ažiotāžu radīja nevis pats dziedātājs, bet viņa atbalstītājs - Rīgas mērs Nils Ušakovs ar sievu Ivetu.

Ušakovs bija nolēmis viesošanos Maskavā apvienot ar Busuļa atbalstīšanu cīņā par iekļūšanu šova pusfinālā. Augstais viesis arī tika parādīts televizoru ekrānos, un šova vadītājs Dmitrijs Nagijevs īpaši uzsvēra, ka Busuli atbalstīt ieradies pats Rīgas mērs, kamēr viņam atliek tikai cerēt, ka kādu no viņa raidījumiem apmeklētu Sanktpēterburgas mērs.

Lai gan šajā raidījumā Busulis ar emocionāli izjustu uzstāšanos iekaroja skatītāju un savas komandas vadītāja Leonīda Agutina atbalstu un iekļuva pusfinālā, kas dziedātājam no Baltijas uzskatāms par gana iespaidīgu sasniegumu, daudzi tautieši Intaram pārmeta "pārdošanos Krievijai" un vainoja nodevībā.

Pats Busulis vēlāk skaidroja, ka Ušakovs viņu ieradies atbalstīt kā privātpersona un viņa talanta cienītājs, bet par dzimtenē valdošo noskaņojumu dziedātājs pauda nožēlu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!