Фото: F64/MTG Publicitātes foto/DELFI/Privātais arhīvs

Par aprunātāko TV šovu varoni Latvijā šobrīd kļuvis Saimnieks meklē sievu dalībnieks Alfrids Lipovskis. Kungu nebaida ne viņam pievērstās kameras, ne jauneklīgo operatoru skatieni – viņš Latvijas priekšā brīvi izpaužas vienās apakšbiksēs un neiespringst par kādiem režisoru un skatītāju diktētiem uzvedības noteikumiem realitātes šovā.

Alfrids gan nav pirmais spītnieks, kuru pēdējo piecu gadu laikā redzam kādā no pašmāju TV šoviem. Ekrāns jau pieredzējis vairākus spilgtus tēlus, kuriem, šķiet, pilnībā nospļauties par tādām lietām, kā šova scenārijs, uzvedības noteikumi un korekta iespaida atstāšana. Tie ir cilvēki, kuri ekrānā atļaujas būt tādi paši kā dzīvē, un tieši tāpēc skatītājos izraisa tikpat īstas emocijas.

DELFI Izklaide apkopojusi sešus tos pēdējās piecgades TV šovu varoņus, kuri nebaidījās arī ekrānā būt pa īstam, nekaunējās savu sajūtu un, ja radās vajadzība, bija gatavi stāties pretī arī visai šova veidotāju komandai, lai apliecinātu savu patiesību.

Jauniņais skandālists Ivars


Фото: DELFI

2011. gada rudenī pēc ilgiem laikiem Latvijā beidzot atkal tapa muzikāls slēgtais realitātes šovs - Okartes skatuve. Un nav šaubu, ka viens no tā spilgtākajiem tēliem bija Ivars Kļaviņš.

Lai arī puisis bija talantīgs komponists un pianists, kurš joprojām turpina sevi realizēt šajā sfērā, tautai viņš atmiņā palika tieši sava jaunības maksimālisma dēļ. Kamēr citi jaunie talanti par saviem plāniem runāja kautrīgi, Ivars drosmīgi paziņoja, ka viņa mērķis ir kļūt ne mazāk populāram par Raimondu Paulu.

Jaunais talants, laužot savu ceļu mūzikā, nevēlējās izdabāt un pieglaimoties nevienam. Kļaviņš atļāvās pateikt, ko domā par daudziem pašmāju mūzikas grandiem. Viņš nesatraucās par to, ka tas varētu aizcirst kādas durvis viņa karjeras ceļā.

Jaunais mūziķis, kurš no talantu šova tika izslēgts par sliktu uzvedību, pat nebaidījās pēc tam vērsties pret šova veidotājiem. Un tas nekas, ka šova līgums paredzēja bargu sodu par šādu pļāpāšanu.

Kļaviņš turpina lauzt savu ceļu mūzikā, nu jau mazliet rimies. Skatītājiem viņš patika tieši tā iemesla dēļ, ka nebaidījās cīnīties pats un tādā veidā, kādu pats uzskatīja par pareizu.

Viņa piemērs norāda, ka ne vienmēr, lai tiktu, kur vēlies, nepieciešams izdabāt cilvēkiem, kuriem nevēlies izdabāt.

Ar tiesībām pārdomāt - atraktīvais Riekstiņš


Фото: Publicitātes foto

"Pastāv iespēja, ka Riekstiņš varētu vadīt Lauku sētas jauno sezonu. Viņš katru gadu saka "nē", bet galu galā mums izdodas viņu pārliecināt. Tā ka cerība ir arī šogad," sarunā ar DELFI Izklaidi šovasar atklāja šova Lauku sēta režisors Andis Mizišs.

Šis teikums perfekti raksturo Riekstiņu. Kamēr tūkstošiem latviešu un pats cienījamais režisors uztraucas par to, kurš vadīs atraktīvo šovu, pats Riekstiņš lieki neiespringst. Viņš parausta plecus, te ieslēdz, te izslēdz telefonu, te ir Latvijā, te ārzemēs, bet gala atbildi dod tikai tad, kad visi striķi trūkst.

Gan televīzijas cilvēki, gan skatītāji pie Riekstiņa izdarībām jau pieraduši. Te viņš ir mīklaini pazudis bez vēsts, te jau platu smaidu stāv Lauku sētas skatītāju priekšā, it kā nekas nebūtu noticis. Vieni viņu dēvē par pilnīgi ķertu, kamēr otri priecājas, ka "televīzijā beidzot ir kāds normāls cilvēks".

Pašlaik Riekstiņš atkal ir vienā no savām mīklainajām prombūtnēm un Lauku sētai šosezon ir cits vadītājs, bet skatītāji un šova veidotāji to uztver ar sapratni. Tas vienkārši pieder pie Riekstiņa būtības.

Un kārtējais paziņojums par aiziešanu no publiskās sfēras, nenozīmē to, ka jau nākamgad Riekstiņš atkal mums nesmaidīs pretī no ekrāniem. Jo normāls cilvēks drīkst pārdomāt.

No bijušā cietumnieka par seksa ekspertu - Toretto


Фото: Privātais arhīvs

Pagājušā gada rudenī šova TV zvaigzne gaidās tika izplatīts satraucošs paziņojums - šovā startēs arī izbijušais cietumnieks Edgars Gailītis jeb Toretto. Tā vietā, lai slēptu šo pagātnes traipu, pats puisi lepni paziņoja, ka neparastā pieredze padara viņu par skatītājiem interesantu, turklāt ieslodzījumā jaunais talants iepazinies ar "ļoti foršiem cilvēkiem".

Šova veidotāji mēģināja izsist puisi no sliedēm, pirmajās šova dienās uzaicinot uz publisku izskaidrošanos kādu no viņa it kā apkrāptajām sievietēm. Toretto nespēja satraukt nekas.

Viņš mierpilni paziņoja, ka ārstējies no seksa atkarības, atklāja sava dzimumlocekļa garumu, uzrunāja slavenāko Latvijas pornozvaigzni un, pilnībā ignorējot skauģu runas, turpina reizē veidot provokatīvu seksa atklāsmju blogu un kāzu aģentūru.

Viņš ir Latvijas seksa eksperts, kurš medijos stāsta par saviem piedzīvojumiem gultā, bet paralēli ik dienas publiski atzītas mīlestībā savai otrajai pusītei. Un ja kāds par viņu pasmejas, tas Toretto tikai pozitīvi uzkurina un dod enerģiju jaunām aktivitātēm.

Šova TV zvaigzne veidotāji finālā, paredzot to, ka tauta varētu sabalsot par skandalozo Toretto, paziņoja, ka viņš no balsojuma tiek izslēgts.

Nu un? Nu jau gandrīz gada laikā pēc šova noslēguma Toretto spējis iegūt lielāku popularitāti, nekā viss uzvarētāju trio kopā. Puisis kārtējo reizi apliecina to, ka tas, kam ir iekšā, tas kļūs par zvaigzni, kamēr citiem nelīdzēs nekādi šovi.

Meitene ar Frīdas Kalo tetovējumu - Kristīne


Фото: F64

Būt par meiteni un būt skandalozai Latvijā ir divtik grūti, kā būt spītīgam puisietim. Būt aptetovētai dumpiniecei un seksīgu blondīņu konkurencē uzvarēt šovā Pelnrušķīte - vēl grūtāk. Ja pret tevi vēl vēršas policijā, apsūdzot par fizisku vardarbību, ir pavisam grūti. To visu uz savas ādas izjust, pieredzēt un galu galā arī izturēt izdevies Kristīnei Teilānei.

Kad 2012. gada sākumā Latvijā sākās šovs Pelnrušķīte, tas tika uzskatīts par to pašu Latvijas princesi, tikai citā kulītē. Tauta gaidīja tajā uzvaram kārtējo gaišmataino vecmātes profesijas pārstāvi, kura sola ziedot labdarībai un vairot tautā mīlestību.

Uzvarēja dumpinieciska tumšmate, kura dienēja zemessardzē, rakstīja spocīgus stāstiņus, bet uzreiz pēc triumfa šovā iekūlās kriminālā skandālā. Viņas puiša bijusī draudzene atklāja, ka jaunajai Pelnrušķītei draugs jau sen "uzlicis ragus" un apsūdzēja meiteni par kaušanos.

Teilāne nelikās traucēta - viņa mierīgi turpināja iet jau uzņemto savas dzīves kursu, neuztraucoties, ko par to domā citi.

Meitene iesaistījās oriģinālā un baisā mākslas projektā, izdeva vairākas grāmatas, apprecējās, laida pasaulē dēliņu, kuru nosauca īpatnējā vārdā, un šad tad atgādina par sevi, piedaloties kādā šovā vai publiskā pasākumā.

Pelnrušķītei izdevies pieradināt tautu pie tā, ka viņa šokē, bet viņiem par to nav jāuztraucas. Bet ja kāds uztrauksies un kritizēs - viņas dzīvi tas nu nekādi neiespaidos - Kristīne pasmiesies un ies tālāk.

Pirmais pateikt taisnību acīs - Kramiņa kungs


Фото: DELFI

Ne vienmēr šovu dalībnieki ir tie, kuru dēļ vērts skatīties raidījumu. Ja kādam pajautātu, lai nosauc kādu spilgtu tēlu no Okartes skatuves otrās sezonas vai Jaunās talantu fabrikas, nav šaubu, ka lielākā daļa atbildētu - Edgars Kramiņš.

Kramiņš ir savas jomas profesionālis - viņš ir vokālais pedagogs, skatuves mākslas eksperts un perfekti pārzina retoriku. Viņš ir viens no tiem diemžēl arvien retākajiem gadījumiem Latvijas realitātes šovos, kad žūrijas loceklis patiešām ir žūrijas loceklis, vērtētājs.

Visi šovu skatītāji zināja - ja Kramiņš pateiks, ka priekšnesums izdevies, tas patiešām būs bijis ģeniāls. Ja dažādu citu šovu skatītāji, vērojot raidījumu ierakstā, žūrijas komentārus nereti "patin uz priekšu", nevēloties kārtējo reizi klausīties, kā šļakst cukurūdens, ar Kramiņu ir citādi.

Daudzi Okartes skatuves un Jaunās talantu fabrikas skatītāji atzinušies, ka vērojuši šovu tikai Kramiņa dēļ. Eksperts nav baidījies piedēvēt jaunajiem šovmeņiem tādus apzīmējumus kā "zems intelekts", "lauki", "nulle personības" un "zilonis trauku veikalā". Jo žūrija taču ir tāpēc, lai pateiktu, kas jāuzlabo.

Kamēr daļa topošo un esošo talantu spītīgi turas pie pozīcijas, ka Kramiņš ir vienkārši psihopāts, gudrākie apzinās, ka dzirdēt šī eksperta skarbo vērtējumu ir īsta svētība.

Jo Kramiņš ir viens no retajiem spēlētājiem Latvijas šovbiznesa pīļu dīķī, kas neizdabā nosacīto haizivju likumiem. Viņš atļaujas pateikt to, kā ir. Un ja atkāpjas no tā, ka dzirdēt par sevi patiesību ne vienmēr ir patīkami, tad paklausīties viņa komentārus ir nudien svētīgi.

Ja neiekāro, tad neiekāro - brašais Ulvis


Фото: Publicitātes foto

Tas, ka šovs Precos ar svešinieku! gada sākumā kļūs par skandālu visas Latvijas līmenī, jau bija iepriekš paredzams. Tas, vai to paredzēja arī paši šova dalībnieki, nav zināms.

Taču, kad TV skatītāji masveidā sāka preparēt sešu drosminieku mīlas dzīvju līkločus, pētot, kas, kur, kad, ar ko un kāpēc bijis kopā, pieci no viņiem profesionāli ieslēdza savus cilvēciskos aizsargmehānismus.

Sapratuši, kur iekūlušies, viņi slēdza savus sociālo tīklu profilus intrigu kāro tautiešu izpētei, norobežojās no žurnālistu jautājumiem un pat kameru priekšā meloja par savām patiesajām izjūtām pret otru cilvēku, saprotot, ka tā vienkārši ir ērtāk un nesāpīgāk.

Tā darīja pieci no viņiem. Sestais atļāvās iet pret straumi un būt atklāts līdz galam. Tas bija fitnesa treneris Ulvis Grīnvalds, kurš ne tikai nevēlējās pakļauties skatītāju un šova ekspertu spiedienam, turpinot attiecības ar sev nepiemēroto Zani.

Puisis turklāt vēl vēlējās līdz galam izskaidrot savas sajūtas. Ulvis pats vērsās pie preses pārstāvjiem un drosmīgi izskaidroja, kāpēc nav iekārojis savu šova sievu. Viņš bija vienīgais, kurš šova ideju - publiski parādīt, kas notiek divu ļaužu sirdīs nopietnu attiecību veidošanas laikā, uztvēra pa īstam, līdz ar to skatītājiem savu sirdi atklāja pa īstam.

Kā jau tas nereti notiek šādās situācijās, Ulvis līdz ar to tika padarīts par grēkāzi. Tā vietā, lai izpatiktu skatītāju tūkstošiem, šovā apprecētajai Zanei, šova veidotājiem un ekspertiem, un kādu brīdi visu priekam paturpinātu attiecības ar sev netīkamo Zani, Ulvis nekaunīgi atļāvās būt patiess un vienkārši atzīties, ka - nu, nav un viss!

Kamēr liela daļa tautas joprojām piktojas uz Ulvi, ka tas atļāvās spēlēt ne pēc viņu diktētajiem noteikumiem, pats puisis turpina laimīgi dzīvot tālāk. Un būt pats.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !