Foto: Vida Press

Šonedēļ aprit gads kopš brīža, kad tapa zināms – biznesmenis Donalds Tramps ir kļuvis par 45. ASV prezidentu. Šī gada janvārī viņš oficiāli stājās amatā un naski ķērās klāt tam, lai Ameriku atkal padarītu lielisku. Stingrs atbalsts visu šo laiku prezidentam bijusi viņa dzīvesbiedre Melānija.

Mediji un sabiedrība Trampa un viņa kundzes gaitām sekojuši līdzi ar lielu interesi, un abi nudien centušies, cik spēka, lai, kopā apmeklējot publiskus pasākumus, neliktu nevienam vilties. Tiesa, kļūdās pat vislabākie, un arī Trampiem ne vienmēr izdevies attaisnot perfektā pāra tēlu, un "Delfi Izklaide" piedāvā atskatīties uz reizēm, kad Donalds un viņa Melānija nošāva greizi, citos izraisot mulsumu, neizpratni un pat dusmas.

Neveikls misēklis inaugurācijā

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Runas par to, ka Trampu pāra attiecībās valda neierasti likumi, aizsākās pirmajā dienā, kad Tramps oficiāli kļuva par ASV prezidentu.

Inaugurācijas dienā kopā ar Trampu bija gan viņa bērni, gan sieva Melānija, kura uz tikšanos ar bijušo prezidentu Baraku Obamu un viņa kundzi Mišelu ieradās Ralfa Lorēna darinātā gaiši zilā kleitā ar oriģināla piegriezuma žaketīti un pieskaņotiem cimdiem, apliecinot, ka jaunajai ASV pirmajai lēdijai ar gaumes izjūtu viss ir vislabākajā kārtībā.

Tiesa, ievērību izpelnījās ne tikai Melānijas ģērbšanās stils, bet arī tas, kā vīrs prezidents pret viņu izturas. Daudzi bija neizpratnē par to, ka Tramps, tiekoties ar savu priekšgājēju Obamu un viņa kundzi, aizskrēja pa priekšu savai sievai, nemaz viņu nepagaidot, nepasniedzot roku un vispār neliekoties par viņu ne zinis.

Pāra mulsinošā atturība un Melānijas īgnums

Foto: Reuters/Scanpix

Pēc Trampa inaugurācijas 20. janvārī viņa laulātā draudzene Melānija uz pāris nedēļām nozuda no plašākas sabiedrības acīm, un tas lika izskanēt dažādiem minējumiem par to, kā viņa tiks galā ar pirmās lēdijas pienākumiem. Tāpat arī uzvirmoja runas, ka oficiālos pienākumus viņas vietā, iespējams, pildīs Trampa meita Ivanka no prezidenta pirmās laulības.

Satraukto ļaužu dvēseles drīz vien tika nomierinātas – februāra sākumā Tramps kopā ar sievu beidzot izgāja sabiedrībā. Abi tika manīti Palmbīčas starptautiskajā lidostā, Sarkanā krusta pasākumā Trampam piederošajā atpūtas kompleksā un Trampa golfa klubā, kur pāris vēroja "Super Bowl" izcīņu. Tiesa, kaprīzajiem ļautiņiem atkal nebija labi.

Ārvalstu mediji steidza vēstīt, ka Trampu pāra uzvedība, pirmo reizi pēc inaugurācijas izejot sabiedrībā, daudziem likusi brīnīties par laulāto savstarpējām attiecībām. Daudzi bija pamanījuši, ka Donalds un Melānija vairījušies viens otram pieskarties un ieturējuši pieklājīgu distanci.

Tika vēstīts, ka Trampu pāra atturība visvairāk acīs dūrusies, kad abi ieradušies uz "Super Bowl" skatīšanos – abi viens otru esot ignorējuši, savukārt Melānija tovakar vairākkārt tika manīta saīgusi un neapmierināta.

Prezidents saņem dunku no sievas

To, ka Melānija savam vīram nudien ir stiprs atbalsts, apliecināja Baltajā namā Vašingtonā tradicionāli rīkotās ikgadējās Lieldienu svinības, kurās viņai bija ne tikai jāpilda namamātes pienākumi, bet arī jāglābj vīrs no neveikla misēkļa.

Toreiz lielu mediju ievērību izpelnījās video, kurā iemūžināts mirklis, kad sāka skanēt ASV himna. Melānijai nācās piebikstīt vīram, lai viņš, sekojot etiķetei, paceļ roku pie sirds.

Melānijas žests ar neuzkrītošo dunku vīram strauji kļuva par virālo sensāciju, savukārt paša Trampa rīcība izraisīja plašas diskusijas sociālajos tīklos.

Starojošs Tramps, sērīgas dāmas un sapīcis pāvests

Foto: Reuters/Scanpix

Šī gada laikā Tramps vairākkārt kritis interneta jokdaru nežēlastībā, un arī maijā notikusī vizīte pie Romas Pāvesta Fraciska vainagojās ar virtuālām asprātībām.

Daudzu uzmanību piesaistīja fotogrāfija, kas izcēlās ar īpaši izteiksmīgām un krasi atšķirīgām grimasēm, un ļaudis naski metās radīt dažādas "fotošopa" pērles un jokus.

Vizīte pie pāvesta plaši tika atspoguļoto ārzemju foto aģentūrās, bet īpaši lielu popularitāti iemantoja momentuzņēmums, kurā melnās drānās tērptās Melānija un Ivanka rāda pavisam nopietnas sejas, kamēr Tramps ir atplaucis plašā smaidā, bet pāvests izskatās ar kaut ko neapmierināts.

Nevietā izteikti komplimenti Francijas pirmajai lēdijai

Foto: AFP

Trampa sacītais gana bieži izpelnījies pretrunīgu novērtējumu, tomēr šovasar vizītē Parīzē viņam atkal izdevās pārsteigt.

Tramps Francijas prezidenta Emanuela Makrona 64 gadus vecajai sievai Brižitai veltīja komplimentus par viņas izskatu.

"Ziniet, jūs esat tik labā formā," Tramps sacīja, un pēc tam darīja zināmu šo faktu arī viņas vīram, kurš par sievu ir krietni jaunāks. "Skaista," viņš piebilda.

Lieki piebilst, ka tobrīd blakus Trampam atradās arī viņa sieva Melānija. Savukārt ASV prezidenta izteikto komplimentu dzirdēja ne tikai klātesošie, bet tas tika arī piefiksēts video.

Brižita, kā zināms, ir sava vīra bijusī vidusskolas skolotāja, un viņu attiecības jau agrāk piesaistījušas starptautisku uzmanību ievērojamās vecumu starpības dēļ, un Trampa kompliments šoreiz, iespējams, bija nevietā.

Feministes un Makrons nosodīja viņa teikto kā seksisma izpausmi, uzsverot, ka neviens pat aci nepamirkšķinātu, ja viņš būtu vecāks par savu sievu.

Tramps pārdroši blenž uz Sauli

Foto: Vida Press

Augusta izskaņā Tramps atkal pamanījās kļūt par izsmieklu – pasauli uzjautrināja viņa pārdrošā lūrēšana uz Sauli.

ASV bija novērojams pilns Saules aptumsums, un šo parādību no Baltā nama balkona kopā ar ģimeni steidza baudīt arī Tramps.

Prezidents izdarīja pavisam neapdomīgu gājienu – viņš pret debesīm pacēlas neaizsargātās acis, un Baltā nama darbinieku pulciņā zibenīgi atskanēja kliedziens, lai viņš tā nedara.

Tiesa, preses fotorgāfi šo mirkli jau bija paguvuši iemūžināt, un, lai gan Tramps vēlāk sekoja savas ģimenes un komandas piemēram, aizsedzot acis, jokdari naski pārpludināja tīmekli ar dažādām asprātībām par ASV prezidenta rīcību, kas, kā daudzi smēja, uzskatāmi parādīja viņa attieksmi pret vispārzināmām patiesībām.

Paši pucējas, dēls staigā nošņurcis

Foto: Vida Press

Tas bija tikai laika jautājums, kad ļaužu nežēlastībā kritīs Donalda un Melānijas kopīgais dēls Barons, kuram šopavasar apritēja 11 gadi. Viņš savus vecākus vairākkārt pavadījis uz oficiāliem pasākumiem, un vasaras izskaņā asu kritiku izpelnījās zēna ģērbšanās stils.

Tramps un viņa sieva neskaitāmas reizes apliecinājuši savu labo gaumi, savukārt Baronam tika pārmests, ka viņš ģērbjoties pārāk vienkārši.

Amerikāņu žurnālists Fords Springers aicināja Baronu "beidzot sākt ģērbties atbilstoši dzīvei Baltajā namā". Savukārt sabiedrība sadalījās divās nometnēs – vieni atbalstīja žurnālista pausto kritiku, bet otri zēnu aizstāvēja.

Situāciju komentēja arī Hilarijas un Bila Klintonu meita Čelsija, kura savulaik izbaudījusi dzīvi Baltajā namā. Viņa aicināja plašsaziņas līdzekļus Baronu likt mierā un ļaut viņam izdzīvot privātu bērnību, kādu viņš ir pelnījis.

Vētras postažu dodas novērtēt smalkās kurpītēs

Foto: AP/Scanpix/LETA

Vasaras izskaņā lielu postažu ASV nesa vētra Hārvijs. Prezidens kopā ar kundzi vēlāk devās uz plūdu skarto teritoriju Teksasā, un "stila policisti", kuri vienmēr meklē iemeslu kādam piesieties, šo cēlo žestu ignorēja, metoties kritizēt pirmās lēdijas stilu.

Uz plūdu skartu teritoriju visprātīgāk, iespējams, būtu doties gumijas apavos, savukārt Melānija priekšroku bija devusi augstpapēžu laiviņām, un, lai gan līdz tam viņa vienmēr bija attaisnojusi savu labo gaumi, šoreiz pār Trampa kundzes galvu nāca nievas.

Stila kritiķi un etiķetes eksperti pauda nostāju, ka apavi uz augsta papēža pavisam noteikti nav labākā izvēle, dodoties apskatīt vētras nodarītos postījumus, un neviens pat nepievērsa uzmanību tam, ka, izkāpjot no lidmašīnas vētras skartajā reģionā, Melānija bija jau paguvusi pārvilkt ērtas kedas.

Daudzi viņai pārmeta šādu ārišķību un šķendējās, ka pucēšanās laikā, kad daudzviet ASV ļaudis plūdos cīnās par izdzīvošanu, esot pilnīgi nevietā.

Turklāt viņa uz šī paša grābekļa uzkāpa divreiz – pāris dienas vēlāk Trampu ģimenes nelabvēļi atkal šausminājās par to, ka Melānija un Baltā nama teritorijā esošo helikopteru pa pielijušo mauriņu brien augstpapēžu apavos.

Apskāviena vietā sievai paspiež roku

Septembra vidū Trampu pāris atkal lika trīt mēles par viņu īpatnējām savstarpējām attiecībām. Daudzus kārtējo reizi samulsināja abu ķermeņa valoda, kas ne vienmēr liecinājusi par pāra saskaņu un abpusēju sapratni.

Prezidents kopā ar sievu bija devies uz Endrjūsa gaisa spēku bāzi, un Melānija kāpa uz skatuves, lai teiktu publisku uzrunu.

Pēc īsās uzrunas viņa uz skatuves aicināja arī savu vīru, un tam sekoja ļoti neveikls brīdis. Tā vietā, lai sievu apskautu vai noskūpstītu uz vaiga, Tramps Melānijai paspieda roku un nobīdīja viņu no skatuves, samulsinot ne tikai pašu Melāniju, bet arī etiķetes ekspertus.

Pirmajai lēdijai pārāk čācīga kleita

Foto: Vida Press

Savukārt Melānijas nelavbēļi un skauģi šoruden visbeidzot varēja uzgavilēt – līdz šim elegantā lēdija pievīla stila kritiķu cerības.

Kad viņa septembra beigās uzstājās ar runu Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pasākumā Ņujorkā, daudzi, iespējams, nemaz nedzirdēja Melānijas sacīto, jo visa uzmanība bija pievērsta viņas koši rozā kleitai ar kuplām piedurknēm.

ASV pirmā lēdija savā uzrunā stāstīja par kiberteroru, bet ironiskā kārtā viņa pati kļuva par interneta huligānu upuri – ļaudis sociālajos tīklos izsmēja Melānijas krāšņo tērpu un kleitas kuplo piedurkņu dēļ salīdzināja viņu ar pufīgu zefīriņu un multeņu varoni.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!