Foto: Vida Press
Kādam varbūt šķitīs klišejiski, taču 14. februāris patiesi ir tā gada diena, kurā neviens nepārmetīs, ja skatīsies romantisko kino. Ja tavs kuģis šogad nav uzsācis kursu "Titānika" virzienā, kā arī Rozas un Džeka mīlasstāstu zini jau no galvas, pastāstīsim par filmām, kurās starp galvenajiem varoņiem patiesi uzplauka īstas jūtas, savedot kopā arī otrā ekrāna pusē.

Daļa no Holivudas skaistākajiem mīlasstāstiem patiesi sākušies filmēšanas laukumā. Lai gan daudzas filmas jau piemirstas, tieši romantiskās attiecības, kuru dzirkstelīte uzšķīlusies, vairākus mēnešus pavadot plecu pie pleca, kļuvušas par leģendārām. Vērts piebilst, ka saskatīšanās uz lielā ekrāna nav nekāda jaunā mūsdienu tendence – to pierādīja arī Hamfrijs Bogarts un Lorēna Bekola ("To Have and Have Not"), kā arī Kārls Geibls un Kerola Lombarda ("No Man of Her Own").

Iedvesmojoties no "Vogue", atklāsim 10 mīlasstāstu aizkulises, kuri, iespējams, rosinās pārskatīt arī kādu vecāku romantisko kinolenti!

"Vicky Christina Barselona" – Penelope Krusa un Havjers Bardems

"Oskarotais" pāris filmēšanas laukumā pirmo reizi sastapās 1992. gadā, uzņemot spāņu drāmu "Jamón Jamón". Toreiz gan šīs attiecības vēl neuzplauka, taču īstais brīdis pienāca 2008. gadā, kad kopā ar Skārletu Johansoni un Rebeku Holu tika uzņemta Vudija Allena filma "Vikija Kristīna Barselona". Divu gadu garumā aktieru romantiskās attiecības bija vairāk privātas nekā publiskas, taču 2010. gadā abu savienība tika reģistrēta arī oficiāli. Krusa un Bardems ir vecāki divām kopīgām atvasēm – dēlam Leonardo un meitai Lunai. Kas interesanti, Luna dzima vienā dienā ar prinča Viljama un hercogienes Katrīnas pirmdzimto.

Aktieru pāris sadarbojies deviņu filmu veidošanā. 2017. gadā iznāca viņu kopdarbs, kas atklāj Pablo Eskobara dzīves līkločus ("Loving Pablo"), savukārt 2018. gadā varējām novērtēt psiholoģisko trilleri "Everybody Knows".

Days of Thunder – Nikola Kidmena un Toms Krūzs

Kad Nikola Kidmena pirmo reizi ieraudzīja Tomu Krūzu, viņas "žoklis atkārās", aktrise atklājusi izdevumam "People". Tas notika 1990. gadā, laikā, kad norisinājās filmas "Days of Thunder" aktieru atlase. "Atceros, ka biju tik ļoti uztraukusies, un tad ieraudzīju viņu savā "Porche". Pie sevis nodomāju: "Nevar būt. Kāda iespēja, ka es to lomu dabūšu."" Sapnis piepildījās, un toreiz vēl uzlēcošajai austrāliešu aktrisei bija iespēja dienu dienā atrasties blakus lielajai Holivudas zvaigznei, kurš tikko sevi veiksmīgi bija pierādījis tādās filmās kā "Top Gun" un "Rain Man".

Nedrošība ātri vien pazuda, vēl vairāk – starp abiem izveidojās romantiska saikne. Vētrainais romāns noslēdzās ar bildinājumu, un jau 1990. gada Ziemassvētku vakarā abi bija precēts pāris. Pēcāk Kidmena un Krūzs kopā piedalījās vairākos projektos, tostarp filmās "Far and Away" un "Eyes Wide Shut", taču viņu kopdzīve gan nebija "ilga un laimīga".

Par Holivudas sapņu pāri dēvētie Krūzs un Kidmena oficiāli šķīrās 2001. gadā. Abi aktieri gan ir saistīti uz mūžam – viņiem ir divas kopīgi adoptētas atvases. Izabella Džeina Krūza pasaulē nāca 1992. gadā, bet dēls Konors Antonijs – 1995. gadā. Kā abi bērni nu izauguši, lūko šeit.

Gigli – Dženifera Lopesa un Bens Afleks

Šīs savienības cienītājiem Dženiferu Lopesu un Benu Afleku labpatika saukt vienā vārdā – "Benifera". Viņu skatieni tā pa īstam sastapās 2003. gadā, abiem strādājot pie filmas "Gigli" veidošanas. Ziņa par romantiskām attiecībām aktieru starpā bija gards kumosiņš slavenību dzīves atspoguļotājiem, kas viņiem sekoja ik uz soļa.

Ātri vien Lopesa un Afleks attiecību statusu no "draudzējas" nomainīja uz "saderinājušies". Uzmanīgākie dziedātājas un aktrises fani, iespējams, pamanījuši, ka Afleks redzams arī Lopesas dziesmas "Jenny From The Block" videoklipā, savukārt 2004. gadā viņi abi piedalījās filmā "Jersey Girl".

Līdz kāzu zvaniem "Benifera" gan netika – 18 mēneši tabloīdu gaismās noslēdzās ar šķiršanos, abiem atrodot citus dzīvesbiedrus. Lopesas mīļotais vīrietis šobrīd ir kādreizējā beisbola zvaigzne Alekss Rodrigess (Lopesai ir arī divi bērni, kas nākuši pasaulē viņas agrākajās attiecībās ar dziedātāju Marku Antoniju), savukārt Aflekam tik rožaini viss neiet. Janvārī ārzemju mediji vēstīja, ka talantīgais aktieris pašķīries no draudzenes, aktrises Anas de Armasas, ar kuru pavisam nesen bija uzsācis kopdzīvi. Kāds aktieru paziņa vēstīja, ka pašķiršanās iemesls, visticamāk, ir aktrises vēlme pēc stabilas ģimenes ar bērniem, taču Afleks vairs nevēloties bērnus – viņam to ir trīs no laulības ar aktrisi Dženiferu Gārneri. De Armasai savu bērnu nav.

Vērts piebilst, ka uzreiz pēc saderināšanās atsaukuma ar Lopesu Afleks saderinājās vēlreiz – ar iepriekš minēto Gārneri, ar kuru tuvākas attiecības izveidoja arī filmēšanas laukumā, filmas "Pārgalvis" ("Daredevil") uzņemšanas laikā.

Green Lantern – Bleika Laivlija un Raiens Reinoldss

Bleika Laivlija ir viena no daiļākajām dāmām Holivudā, tāpēc pielūdzēju viņai nav trūcis. Ilgāku laiku aktrise bija kopā ar savu kolēģi seriālā "Intrigante" atveidoto Denu Hamfriju jeb Penu Bedžliju īstajā vārdā, kuru mīlestība vijās gan TV ekrānos, gan ārpus tiem. Vēlāk viņas romantiskie ceļi saistīti kā ar aktieriem Raienu Goslingu, tā arī Leondardo Dikaprio.

Taču 2011. gadā Laivlija sastapa savu izredzēto – aktieri Raienu Reinoldsu, ar kuru kopā nu veido vienu no žilbinošākajiem Holivudas pāriem. Kā jau aktieriem nereti gadās, arī šī draudzība kļuva stiprāka, veidojot filmu "Green Lantern". Lai gan kādu mirkli abi viens otru vairāk uztvēra kā draugus, viņi vienojās kādā dubultrandiņā, kurā kopā bija katrs ar savu partneri. Kā atzinis Reinoldss, tas bijis mirklis, kad viņu mīlestība burtiski sāka dzirksteļot.

Reinoldss un Laivlija apprecējās 2012. gadā un viņu ģimenē aug vecākā meitiņa Džeimsa, kā arī otrā atvase Inese, kura pasaulē nāca 2016. gada rudenī. Trešā atvase ģimenē ieaicināta 2019. gadā. Pāris savus bērnus audzina ārpus starmešu gaismām un sociālajiem tīkliem, un abi vienmēr uzsvēruši, ka nevēlas saviem pēcnācējiem atņemt iespēju izdzīvot normālu bērnību, kāda tā bija arī viņiem abiem.

The Notebook – Reičela Makadamsa un Raiens Goslings

Ja runa ir par visu laiku labākajām romantiskajām filmām, īpaša vieta sarakstā parasti tiek atvēlēta kulta klasikai "Atmiņu klade"("The Notebook"), kurā galvenās lomas atveido Reičela Makadamsa un Raiens Goslings. Lai gan sākotnēji atšķirīgo radošo skatījumu dēļ filmēšanas laukumā valdīja saspringta gaisotne, nesaskaņas ātri vien tika noliktas otrajā plānā. "Man šķiet, ka Raeins respektēja viņu par pastāvēšanu uz savu viedokli par filmas tēlu, bet Reičela novērtēja iespēju to izteikt publiski," intervijā norādījis filmas režisors Niks Kasavetiss. Vēstīts, ka abi raksturos bijuši ļoti līdzīgi kā filmas varoņi – daudz strīdējušies, bet mīlējuši "līdz kaulam".

Ar pārtraukumiem Makadamsa un Goslings satikās līdz pat 2008. gadam. Kā daudzi Holivudas pāri, arī šis neizturēja milzīgo spiedienu un devās katrs uz savu pusi. Intervijā "GQ" Goslings sacījis: "Dievs svētī "Atmiņu kladi"! Tā mani iepazīstināja ar vienu no dzīves lielākajām mīlestībām. Taču cilvēki man un Reičelai apgrūtina dzīvi, uzskatot, ka realitātē mēs esam tieši tie paši cilvēki, kas filmā. Mūsu mīlasstāsts bija daudz romantiskāks."

Mr. & Mrs. Smith – Andželīna Džolija un Breds Pits

2004. gada vasarā viens otru beidzot atrada Andželīna Džolija un Breds Pits – abus saveda kopā asa sižeta spiegu kinolente "Smita kungs un kundze". Intervijā "New York Times" Džolija atzina, ka iemīlēšanās patiesi notikusi tieši filmas uzņemšanas laikā. Šeit gan vērts uzreiz piebilst, ka šajā stāstā bija arī trešā persona – aktrise Dženifera Anistone, kura tajā laikā bija Pita laulātā draudzene.

Kad Anistone iesniedza šķiršanos par "neatrisināmām nesaskaņām", jau pēc diviem mēnešiem internetā parādījās karstas fotogrāfijas, kā Pits brīnišķīgi pavada laiku kopā ar Džoliju. Kad 2005. gada oktobrī pēc garā šķiršanās procesa Anistone un Pits bija likumīgi šķirti, jau janvārī Džolija paziņoja, ka ir meitiņas gaidībās. 2014. gadā pāris apprecējās, bet 2015. gadā abi uzmirdzēja romantiskajā drāmā "By the Sea".

Lai gan šķita, ka šis Holivudas pāris patiešām kopā sagaidīs vecumdienas ar savām sešām atvasēm pie sāniem, tik rožaini gan viss nebeidzās. 2016. gadā viņi paziņoja par šķiršanos, kas oficiāli noslēdzās vien 2019. gadā. Jau sākotnēji aktieru šķiršanās izvērtās plašā skandālā, un pret Pitu pat tika uzsākta izmeklēšana par iespējamo vardarbību pret vienu no bērniem. Tāpat arī izskanēja runas, ka laulību izjaukusi Pita aizraušanās ar alkohola lietošanu, un vēlāk arī pats aktieris, kādā intervijā komentējot šķiršanos, atzina, ka "es plītēju pārāk daudz".

Twilight – Kristena Stjuarte un Roberts Patinsons

Kristenas Stjuartes un Roberta Patinsona privātā dzīve tabloīdiem vienmēr bijis iecienīts temats. Nevainīgā flirtēšana filmu sērijas "Krēsla" ("Twilight") ietvaros pārauga patiesās jūtās, izveidojoties daudzu jauniešu apbrīnotam pārim. Jūtu ķīmiju bija iespējams novērot četros franšīzes turpinājumos, taču laimīgais stāsts pietuvojās izskaņai, kad uzplaiksnīja runas par Stjuartes tuvākām attiecībām ar "Snow White and the Huntsman" režisoru Rupertu Sandersu.

Pēc tam, kad izjuka Stjuartes un Patinsona savienība, arvien plašāk mēļoja par Stjuartes romantiskajām attiecībām ar sievietēm. Kādu laiku Stjuartei bija romāns ar savu asistenti Alīsiju Kārgailu, bet pēcāk tabloīdi ziņoja, ka viņa uzsākusi dēku ar franču dziedātāju Stefāniju Sokolinski jeb SoKo.

Taču, lai gan abi aktieri vairs nav kopā, viņus vieno mērķtiecīga kāpšana pa karjeras kāpnēm. Šobrīd tapšanas stadijā ir filma "Spensere" ("Spencer"), kurā Stjuarte atveidos Velsas princesi Diānu, savukārt Patinsonu redzēsim kā galveno zvaigzni jaunajā "Betmena" filmā.

Bohemian Rhapsody – Lūsija Bointone un Rami Maleks

Pie grupas "Queen" līdera Fredija Merkūrija lomas Rami Maleks tika vien tad, kad no tās bija atteicies komiķis Saša Barons Koens. Un, šķiet, tas bijis liktenīgs pavērsies arī aktiera mīlas dzīvē, jo tieši tur viņa acis sastapās ar Lūsiju Bointoni, kura kinolentē atveidoja viņa mīļoto sievieti Mēriju Ostinu. Lai gan par attiecībām baumoja jau kopš 2018. gada, Maleks un Beintone tās publiski nebija apstiprinājuši.

Viss mainījās, kad Palmspringsas Starptautisā kinofestivālā savā runā aktieris izteica pateicību tieši ekrāna partnerei. "Paldies Lūsijai Bointonei – tu esi bijusi mana sabiedrotā, mana uzticības personā un esi mana mīlestība. Es tevi tik ļoti novērtēju," sacīja aktieris. Par aktieru pāra attiecībām publiskajā vidē nekas daudz nav zināms, taču paparaci šad un tad izdevies uzņemt kādu fotogrāfiju no viņu ceļojumiem uz Londonu, Parīzi un Ņujorku. Reizēm abi kopā apmeklē arī modes pasākumus, raksta "Elle".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!