Netālu no Hamburgas, Vācijā, kāda mežacūka iedomājusies, ka ir govs vai arī vēlējusies kompāniju, tāpēc pāris mēnešus pievienojusies kādam govju ganāmpulkam, vēsta Nationalgeographic.com.

Fermeris Diks Rīze (Dick Reese) savā ganāmpulkā pamanījis spiegu. Vientuļā mežacūka veiksmīgi integrējusies ganāmpulkā un nedodas prom jau vairākus mēnešus. Govis jaunā biedra kompānijai neiebilst, viņas netraucē arī mežacūkas bravurīgā izturēšanās - kuilis uzvedoties kā īsts gailis vistu kūtī.

Cūkas ir sabiedriski dzīvnieki, kuriem nepieciešama kompānija, šķiet, ka arī to meklējusi mežacūka, kas nu dzīvo kopā ar govju ganāmpulku.

"No savvaļas un saimniecību cūkām esam iemācījušies, ka viņas ir sociāli sarežģīti dzīvnieki," atzīst Jūtas, ASV, Kimela dzīvnieku advokatūras centra (Kimmela Center for Animal Advocacy) izpilddirektore Lori Marino.

Savvaļā mežacūkas dzīvo sociālās grupās, tēviņš kopā ar vairākām mātītēm un mazuļiem, kā arī jauniem tēviņiem, kuri vēl nav nobrieduši. Arī lauku sētās novērots, ka cūkas, kuras nošķir, nav par to priecīgas, tāpēc arī parasti aplokā tiek turētas vairākas kopā. Cūkas ir sabiedriski dzīvnieki, kuriem nepieciešama kompānija, šķiet, ka arī to meklējusi mežacūka, kas nu dzīvo kopā ar govju ganāmpulku.

Govis nav tikai skaisti dzīvnieki, kas visu dienu ganās, ēd zāli un guļ, viņas attīsta draudzības saites, jūt aizvainojumu un brūnaļām ir lieliska atmiņa.

''Cūkas ir tikpat inteliģentas, kā suņi. Mēs nezinām, kāpēc mežacūka palikusi viena, bet viņa ir gudra, zina, ka viena nespēs izdzīvot, tādēļ atrada sev jaunu ģimeni,'' skaidro Marino.

Arī govis ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, tāpēc jauno draugu bez īpašiem iebildumiem uzņēmušas savā pulkā. Govis nav tikai skaisti dzīvnieki, kas visu dienu ganās, ēd zāli un guļ, viņas attīsta draudzības saites, jūt aizvainojumu un brūnaļām ir lieliska atmiņa, skaidro speciālisti.

Vēl viens iemesls, kāpēc šī neikdienišķā draudzība pastāv, ir abu dzīvnieku sugu līdzības. Gan cūkas, gan govis ir pārnadžu zīdītāji. Galvenā pārnadžu pazīme ir tā, ka ejot tie vienmērīgi atbalstās uz diviem pirkstiem. Turpretī nepārnadži atbalstās uz viena pirksta. Barības ziņā arī abas dzīvnieku sugas nekonkurē, mežacūka var ēst zāli, bet dod priekšroku gardumiem, kas slēpjas zemes dzīlēs. Savvaļas dzīvnieks labprātāk ēd arī zīles, riekstus, sēklas, ogas, saknes un sīkus kukaiņus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!