Reizi četros gados gads ir par vienu dienu garāks. Arī šogad, jo ir atkal 29. februāris. Īpaša diena tā ir šajā datumā dzimušajiem, jo citos gados dzimšanas dienu nākas atzīmēt dienu iepriekš vai 1. martā.

Gados, kad februārī ir vien 28 dienas, Santa Podēna no Ogres dzimšanas dienu atzīmē 1. martā. Bet šogad meitene svin savu ceturto īsto dzimšanas dienu. "Es būšu jauna mūžīgi, tas arī mani ļoti iepriecina, es arī varu palielīties. Es jūtos īpaša ar šo datumu. Šodien ir tā īstā, īpašā, vienīgā diena, kura ir jānovērtē, jo četri gadi – tas ir daudz."

Santa stāsta, tā kā 29. februāris ir vien reizi četros gados, dzimšanas diena obligāti ir jāsvin šodien. Meitene gan atklāj, viņai piedzimstot, ārsti vecākiem piedāvājuši izvēlēties kā dzimšanas dienu norādīt 1. martu. "Es pateicos saviem vecākiem, ka viņi paturēja 29. datumu. Es domāju, ka nav daudzi , kam ir 29. februārī dzimšanas diena."

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē apkopotie dati par situāciju Latvijā norāda, ka pirms četriem gadiem – 2020. gada 29. februārī – Latvijā piedzima 39 bērni, deviņi no tiem Rīgas Dzemdību namā. Uz jautājumu, vai ir nācies kāda šajā datumā dzimušā bērna dzimšanas dienu norādīt kā 28. februāri vai 1. martu, Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova atbild noliedzoši, piebilstot, ka pēdējos gados dzimšanas laiku vecāki lūdz norādīt precīzi – līdz pat minūtei. "Mēs tad vienmēr pārjautājam un salīdzinām, vai tur sakrīt tā minūte vai nesakrīt, jo redzam pēc gadiem arī, kad šie mazuļi izaug, tad viņi paši kā jauni cilvēki vēršas pie mums jeb arī vecāki vēršas pie mums ar precīziem datiem un veido pie astrologiem kalendārus, ieteicamo karjeras attīstības ceļu."

Santa Markova norāda, ir arī māmiņas, kurām dzemdību process ir jāveic plānoti, par plānoto datumu izvēlas tieši 29. februāri. "Daudz ir bijuši pacienti, kas saka: "Kaut nu man tikai nebūtu šajā datumā!" Bet, piemēram, ir māmiņas, kas speciāli, ja grūtniecību plānots atrisināt ar ķeizargriezienu operāciju medicīnas indikāciju dēļ vai arī ir tā saucamās inducētās dzemdības, kas izvēlas tieši šo datumu, arī šogad tādas ir."

Kopš 1920. gada, neskaitot šī gada 29. februāri, retajā datumā kopumā reģistrēti 1074 jaundzimušie Latvijā, bet 155 latvieši šajā datumā dzimuši ārzemēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!