Foto: Shutterstock

Kaķu un mājas sesku apzīmēšanu ar mikroshēmu varēs veikt tikai praktizējošs veterinārārsts, informē Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.

Lai saņemtu vienotu pakalpojumu par kaķa vai mājas (istabas) seska apzīmēšanu ar mikroshēmu, pases izsniegšanu un reģistrāciju mājas (istabas) dzīvnieka datubāzē, īpašniekam būs jāsamaksā veterinārmedicīniskās prakses iestādei par dzīvnieka apzīmēšanu un pirmreizējo reģistrāciju, norāda ZM pārstāvji.

ZM norāda, ka veterinārmedicīniskās prakses iestādei, lai veiktu mājas (istabas) dzīvnieka reģistrāciju datubāzē un par to saņemtu samaksu, jābūt noslēgtam līgumam ar Lauksaimniecības datu centru (LDC) par pakalpojuma nodrošināšanu, savukārt LDC savā tīmekļvietnē ievietos un uzturēs to veterinārmedicīniskās prakses iestāžu sarakstu, ar kurām līgums ir noslēgts.

Par mājas (istabas) dzīvnieka reģistrāciju datubāzē saskaņā ar normatīvajiem aktiem maksa būs deviņi eiro, par praktizējošā veterinārārsta sniegto pakalpojumu mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas nodrošināšanai saskaņā ar normatīvajiem aktiem maksa būs 5,50 eiro, un par vizīti pie praktizējoša veterinārārsta būs jāmaksā pēc veterinārmedicīniskās prakses izcenojuma, skaidro ZM.

Tāpat ZM pārstāvji atzīmē, ka uz likuma grozījumu pamata ministrija izstrādās Ministru kabineta noteikumus, kas noteiks izņēmumus, kad kaķus un mājas (istabas) seskus drīkstēs neapzīmēt ar mikroshēmu un nereģistrēt LDC datubāzē.

Jau ziņots, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā un Veterinārmedicīnas likumā, kas paredz jaunas labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanā, pavairošanā un atsavināšanā.

Grozījumi paredz uzlabot dzīvnieku labturības līmeni, panākt dzīvnieku izsekojamību, vienlaikus aizsargājot potenciālos dzīvnieku pircējus, kā arī paplašināt kompetences dienestiem, uzsākot administratīvā pārkāpuma procesu, ja konstatēti pārkāpumi dzīvnieku labturībā un aizsardzībā.

Mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam būs pienākums reģistrēt dzīvnieka pavairošanas faktu. Pavairotājam būs jāizdara atzīme mājas (istabas) dzīvnieku reģistra datubāzē.

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā nosaka, ka turpmāk būs jāapzīmē ar mikroshēmu un jāreģistrē ne tikai suņi, bet arī kaķi un seski. Izņēmuma gadījumus, kad tas nav obligāti, noteiks Ministru kabinets.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!