Foto: instagram.com/nedashome; instagram.com/schoenleben.de
Jau rīt ir Pirmā advente, kas nav iedomājama bez skaista vainaga, kurā saspraustas četras svecītes. Īsta klasiska ir adventes vainagi no skujām, bet, ja tev nav laika un arī izejmateriālu šāda vainaga izgatavošanai, tad "Tava Māja" ir parūpējusies par lieliskām adventes vainagu alternatīvām!

"Tava Māja" zemāk ir sarūpējusi iedvesmojošu foto izlasi, kas aizgūta no "Instagram" un ideju vietnes "Pinterest", kurā vari aplūkot dažādus adventes dekorus. Šīs idejas pierāda – adventes vainagiem ir arī lieliskas alternatīvas, kas ir ne tikai skaistas, bet arī ļoti oriģinālas. Kas ne mazāk svarīgi – šo adventes dekoru izveide neaizņems visu dienu, jo to izgatavošana ir vieglāka par vieglu!

Kurš gan būtu teicis, ka vainagam obligāti jābūt apaļam? Tas var būt dažādās formās, bagātināts ne tikai ar skujām, bet arī citiem dekoriem, piemēram, pērlītēm, lentītēm, čiekuriem un citām dabas veltēm. Galvenais, lai tajā ir četras sveces, kuras katrā svētdienā var pa vienai iedegt.

Neaizmirsti svētku laikā arī par drošību! Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests svētku gaidās sarūpējis noderīgus ieteikumus, kā izveidot drošu adventes vainagu, kā arī, kur kārt lampiņu virtenes, lai svētki nepārvēršas traģēdijā.

Ja arī tu darināsi savās mājās adventes vainagu vai svētku dekoru, tad padalies ar to "Delfi Aculieciniekam!" Labākie reportāžu autori saņems balvu – dāvanu karti 30 eiro vērtībā tirdzniecības centrā "Rīga Plaza". Foto un video gaidām e-pastā: aculiecieks@delfi.lv, vai arī izmanto reportāžu iesniegšanai paredzēto formu.

Uz paliktņa vai šķīvja


Sveces un dekorus vari izkārtot uz paliktņa vai šķīvja. Šāda dekora izgatavošana neprasīs lielu piepūli, turklāt to pēc svētkiem būs viegli izjaukt. Sveces uz šķīvja vari nolikt gan tāpat, gan arī svečturos. Rotaļīgāku dekoru iegūsi, ja izvēlēsies dažāda lieluma sveces.

View this post on Instagram

A post shared by Neda (@nedashome)
View this post on Instagram

A post shared by @minelle.smith

Uz malkas pagalēm, bluķiem, ripām vai dēļa


Adventes dekoru var izveidot, ņemot talkā kokmateriālus! Tos izrotā ar dažādiem dekoriem, tajā iesprauž sveču paliktni un sveces. Ņem vērā, ka šī vainaga izveidošanai, iespējams, talkā būs jāņem urbis, jo sveču paliktnis noteikti būs pagrūti iespraust malkas pagalē.

Krūzītēs


Ja slinkums ņem virsroku, tad vienu ašu dekoru var izveidot pat ar krūzītēm. Šādam dekoram arī ir ļoti liels pluss – sveķi neizplūdīs pa visu galdu vai citām virsmām. Uz krūzītes vari uzrakstīt ciparus, kas simbolizētu katru svētdienu, kad iedegt svecīti. Krūzītēs vari rotāt ar brūkleņu zariņiem vai citiem dekoriem.

Cepamformās


Ja mājās ir daudz cepamformu, tad vienu vari ziedot dekora izveidei! Kad svētki būs izskanējuši, tad no formas varēsi izņemt laukā dekorus un lietot to atkārtoti, cepot dažādas kūkas un citus gardumus. Formas vari piepildīt ar eglīšu bumbiņām, čiekuriem vai citiem dekoriem. Sveces labāk turēsies, ja tās būsi ielicis svečturī. Savukārt svečturus vari nomaskēt ar dekoriem. Starp citu –formiņās vari ielikt arī floristikas oāzi, saspraust tajā ziedus vai eikalipta lapiņas.

View this post on Instagram

A post shared by ani (@die_ani__)


Puķu podiņos


Dārza darbu sezona jau praktiski ir noslēgusies, tāpēc podiņus var izmantot kā glītu adventes dekoru. Atliks vien podiņā ielikt sveces un izrotāt to ar dekoriem. Izklausās vieglāk par vieglu, vai ne? Starp citu - ja tev mājās ir podiņu krājumi, tad tos vari droši nest uz Nacionālo botānisko dārzu (NBD) Salaspilī, jo NBD darbinieki tiem dod otro dzīvi! Šeit vari izlasīt vairāk par podiņu nodošanu.

View this post on Instagram

A post shared by NIKOLINA (@chicfee)

Pudelēs vai burciņās


Ja mājās ir četras tukšas pudeles vai burciņas, tad pārvērt tās par svētku dekoriem! Svece pudelē labāk turēsies, ja to pielāgosi pudeles kaklam. Ņem talkā nazi, lai nogrieztu vasku! Pudeles un burciņas izskatīsies neparastāk, ja tajās iebērsi dekoratīvo sniedziņu, smiltis vai liksi zarus, sakaltētas apelsīnu miziņas vai kanēļa standziņas.

View this post on Instagram

A post shared by DEPOT (@depot_online)

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!