Foto: Shutterstock

Ik gadu pazīstamais krāsu institūts un autoritāte "Pantone" ar dizaineriem decembrī izsludina nākamā gada aktuālo krāsu, un arī šogad viņi nākuši klajā ar šo paziņojumu. 2020. gada aktuālā krāsa būs klasiski zilā, konkrēti – Classic Blue (Pantone 19-4052).

2020. gada aktuālo krāsu "Pantone" paziņojusi savā mājaslapā, "Facebook" lapā, kā arī "Instagram" profilā, kur publicētas arī vairākas fotogrāfijas ar nākamā gada "top" krāsu. Šie jaunumi "Pantone" profilā izpelnījušies tūkstošiem sarkano sirsniņu jeb "patīk", turklāt kā arī virkni ar komentāriem, kur soctīklotāji salikuši atzinīgus vārdus par šīs krāsas izvēli un klāt arī pievienojuši zilas krāsas sirsniņu emocijikonas.

"Tava Māja" atgādina, ka pērn gada krāsa bija koraļlu, savukārt par 2018. gada krāsu tika atzīta violetā, bet 2017. gadā – par gada krāsu tika izsludināts salātzaļais tonis.

Kā raksturo "Pantone" pārstāvji, šī krāsa (Pantone 19-4052) ir eleganta savā vienkāršībā, turklāt tā rada miera sajūtu. "Mēs dzīvojam laikā, kas pieprasa uzticību un ticību. Tieši šāda veida pārliecību un pastāvību pauž "Pantone 19-4052 Classic Blue", kura ir spēcīga un uzticama, turklāt mēs vienmēr uz šo krāsu varam paļauties," uzsvērusi "Pantone" krāsu institūta direktore Letrisa Eisemane.

"Pantone" savā mājaslapā atgādina, ka jau 20 gadus viņi gada izskaņā nosauc nākamā gada "top" krāsu. Turklāt šī nosauktā krāsa ietekmējusi vairākas industrijas, piemēram, modi, industriālo dizainu, produktu iepakojumu dizainu un grafisko dizainu.

Idejas klasiski zilās krāsas pielietojumam mājoklī

Iedvesmojoties no portāla "Houzz", aplūkojam idejas klasiski zilās krāsas iekļaušanai dzīvesvietā.


Virtuves mēbeles un tehnika. Ja nav vēlme visā virtuvē ienest zilo krāsu, tad var izlīdzēties tikai ar kādiem akcentiem, piemēram, iegādāties cepeškrāsni vai kaut vai tējkannu zilā krāsā.

Tapetes, krāsotas sienas un flīzes. Veikalos ir ļoti plašs piedāvājums sienu apdarei. Katrai telpai var izvēlēties piemērotāko, piemēram, vannasistabā glītas būs zilas flīzes, bet dzīvojamā istabā vai guļamistabā vienu sienu var atstāt kā akcenta sienu, kura būs nokrāsota modīgajā krāsā.

Kāpēc gan arī grīdas nenoklāt ar stilīgām flīzēm zilā krāsā?


Lai nebūtu mājā jāveic "kapitālais remonts", tad var ļauties arī mazākām pārvērtībām, piemēram, šo zilo krāsu ienest telpās ar dažādu dekoru vai tekstiliju palīdzību. Tā var būt skaista glezna, paklājs, sveces, spilveni, aizkari, vāze vai kāds cits dekors.

Lūk, risinājums drosmīgākiem māju īpašniekiem! Kāpēc gan mājas fasādi vai durvis nenokrāsot nākamā gada stilīgākajā krāsā?

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!