Foto: Publicitātes foto
Pirts priekštelpas pārsvarā ir iekārtotas ļoti tradicionālā stilā – sienas apdarinātas ar koka dēlīšiem, krāsu gamma ir drīzāk pieticīga un lielu daļu vietas aizņem liels galds, kas bieži vien ir pat pārāk liels, tādējādi samazinot telpas funkcionalitāti. Tomēr šī telpa var būt ļoti noderīga kā pirts rituāliem, tā arī atpūtai vai pat mantu glabāšanai nesezonā. Interjera dizainere iesaka, kā padarīt pirts priekštelpu funkcionālāku, vieglāk lietojamu un ērtāku omulīgai laika pavadīšanai.

Ogres novadā kādās mājās ir uzcelta atsevišķa pirtiņa ar nelielu priekštelpu. Priekštelpa ģimenei kalpo arī kā noliktava, kurā nonāk viss, kam mājās nav atradusies vieta – slēpes, ievārījuma burciņas, pārziemošanai nolemtās puķes un citas lietas.

Saimnieki par vienu no lielākajiem telpas trūkumiem uzskata izlietnes neesamību, jo viņi vēlētos gan iespēju nomazgāt rokas, gan arī līdzās izlietnei ērtu darba virsmu, uz kuras sagatavot uzkodas. Tāpat ģimene labprāt vēlētos ērtu glabāšanas risinājumu, lai varētu sakārtot ne tikai pirts piederumus, bet arī citas mantas. Īpašnieki vēlas, lai telpa nešķistu piekrāmēta un tajā varētu gan atpūsties ģimenes lokā, gan uzņemt viesus.

Mitrumizturīgas mēbeles

Interjera dizainere uzreiz uzsver, ka telpās, kas atrodas blakus pirtij, noteikti ir jāņem vērā, ka būs augsts mitruma līmenis. Tāpēc ir būtiski izvēlēties mēbeles, kuras ir piemērotas mitrām vietām, piemēram, vannasistabai vai āra zonām paredzētus elementus.

"Es izraudzījos tradicionāla stila mēbeles, jo tās labi iederas telpas noskaņā un saskan ar pirts tradīcijām. Šādās telpās svarīgākais ir, lai mēbeles būtu mitrumizturīgas, tāpēc der, piemēram, apstrādāts koks vai cinkots alumīnijs. Sienas nokrāsojām piparmētru zaļā tonī, kas atsvaidzina kopiespaidu un ienes telpā jaunu elpu. Šis tonis arī teicami sader ar baltām un dabiska koka krāsas mēbelēm," saka "Ikea" interjera dizainere Alīna Jukna.

Foto: Publicitātes foto

Zonējums nelielā telpā

Vispirms dizainere izveidoja vairākas zonas. Uzreiz pie ieejas nedaudz vietas ir atvēlēts tādai kā priekšnama zonai, kur var pakarināt drēbes un nolikt apavus, somas un citas mantas. Apavu soliņš var noderēt arī kā papildu sēdvieta, ja jāuzņem vairāk cilvēku. Pašā telpas centrā vieta atvēlēta plašai ēdamzonai ar galdu un ērtiem krēsliem, kas papildināti ar mīkstiem spilveniem.

"Viens no galvenajiem dekoratīvajiem elementiem ir koka siena, kas kalpo kā akcents un vizuāli nošķir priekšnama un atpūtas zonu. Sienu nobeicējām ar gaišu beici un papildinājām ar dekoratīviem elementiem," stāsta Jukna.

Foto: Publicitātes foto

Tajā pašā zonā blakus dekoratīvajai sienai vietu atraduši divi ietilpīgi skapji, kas paredzēti arī lietošanai ārā. Skapji ir ērts risinājums mantu glabāšanai, jo tajos ir gan mazāki plaukti, gan arī lielāks nodalījums, kur var salikt kaut ko apjomīgāku. Nelielajā nišā starp skapi un sienu dizainere atrada vietu saliekamajiem krēsliem, kas lieti noder reizēs, kad jāapsēžas vairākiem cilvēkiem. Savukārt starp abiem lielākajiem skapjiem pielikti plauktiņi, kuros var salikt dekoratīvas un mīļas lietas, ko ģimene vēlētos izrādīt.

Trešā zona ir virtuves un vannasistabas zona, kurā beidzot atrasta vieta arī izlietnei, kuru saimnieki tik ļoti vēlējās. Tur novietoti divi vannasistabas skapīši, kas veido funkcionālu darba virsmu, kur var pagatavot vieglas uzkodas un nolikt dzērienus.

Padari mājīgāku, ieguldot pavisam nedaudz

Lai padarītu telpu mājīgāku, interjera dizainere papildināja to arī ar dažādiem dekoratīviem priekšmetiem. Viņa uzsver, ka vajag tikai pavisam nedaudz tekstila, mākslīgo telpaugu (ja telpā ir par tumšu dabiskajiem augiem) un koka vai dabas materiālu priekšmetu, lai noskaņa jau kļūtu daudz mājīgāka.

"Interjera priekšmeti var būt arī visnotaļ funkcionāli. Var izraudzīties pieskaņotu sienas pulksteni, galdautu, pītus grozus sīkumiem, lejkannu saskanīgā tonī un citas lietas, kas ir vienlaikus praktiskas un skaistas," iesaka Jukna.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!