Foto: Shutterstock
Ir cilvēki, kam pāris lieki kilogrami netraucē baudīt dzīvi un būt laimīgiem, bet netrūkst arī tādu, kas būtu gatavi darīt teju jebko, lai no nevēlamā svara atbrīvotos. Reizēm pietiek ar pavisam nelielām izmaiņām dzīvesveidā un paradumos, lai rezultātu sasniegtu daudz ātrāk un drošāk nekā, ievērojot dažādas diētas vai sevi pārslogojot sporta zālē.

Par to, ka liekais svars kaitē veselībai, nav dzirdējis tikai retais. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc ārsti saviem pacientiem bieži iesaka atbrīvoties no nevēlamajiem kilogramiem. Cilvēkiem ar paaugstinātu ķermeņa masu ir palielināts risks ciest no cukura diabēta, sirds un asinsvadu slimībām, kā arī citām smagām un hroniskām kaitēm.

Lai atbrīvošanos no liekā svara padarītu vienkāršāku, piedāvājam jums iepazīties ar "Health" ekspertu ieteikumiem. Nedaudz pamainot savus paradumus, tu vari sastapties ar pārsteidzošiem rezultātiem.

Izgulies!


Foto: Shutterstock
Tas var šķist nedaudz neparasti, bet laba izgulēšanās patiešām palīdz atbrīvoties no liekā svara. Patiesībā – miega paradumi ir viens no nozīmīgākajiem faktoriem ceļā uz slaidākām aprisēm. Cilvēki, kas guļ mazāk par piecām vai sešām stundām diennaktī, biežāk cieš no liekā svara un viņiem nereti ir lielāks vidukļa apkārtmērs nekā cilvēkiem, kuri ikdienā guļ pietiekami.

Tas skaidrojams ar to, ka cilvēkiem, kas nepietiekami guļ, izmainās hormonu līmenis, liekot just izsalkumu. Tas nozīmē, ka cilvēks uzņem vairāk kaloriju. Turklāt negulētāji bieži enerģiju uzņem no taukainiem, ar cukuru bagātiem ēdieniem. Ir daudz vienkāršāk ēst veselīgi un atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, ja tavam ķermenim netrūkst miega un atpūtas.

Lai uzlabotu savus gulēšanas paradumus un izvairītos no miega trūkuma, ieteicams katru nedēļu saplānot ne tikai savu darbu, bet arī gulēšanas grafiku. Tas jādara tā, lai katru nakti gulētu vismaz septiņas stundas. Tāpat jāpievērš uzmanība arī faktoriem, kas ietekmē miega kvalitāti, piemēram, apgaismojumam un temperatūrai.

Jāpiebilst, ka liekais svars nav vienīgā problēma, kas var piemeklēt cilvēkus, kas neguļ pietiekami. Eksperimentā noskaidrots, ka cilvēks, kas divas diennaktis nav gulējis, zaudē uzmanības un koncentrēšanas spējas, kā arī ar grūtībām veic vienkāršas ikdienišķas darbības. Tāpat miega trūkums būtiski ietekmē organisma darbību.

Kalorijas uzņem dienas pirmajā pusē!


Foto: Shutterstock
Ja vēlies atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, svarīgi ir ne tikai tas, ko un cik daudz tu ēd, bet arī, kad to dari. Ēšanas režīms patiešām ir ļoti nozīmīgs, ja vēlies atbrīvoties no liekā svara. Atceries, ka ir svarīgi to ne tikai izstrādāt, bet arī ievērot. Ja lielāko daļu kaloriju uzņemsi dienas pirmajā pusē, no liekajiem kilogramiem atbrīvoties būs vieglāk pat tad, ja kopumā dienā uzņemto kaloriju skaits paliks nemainīgs.

Un atceries, ka ēšanas paradumi ietekmē tavu vielmaiņu. Ja dienā uzņemsi nepietiekamu kaloriju skaitu vai tās laikā tev būs tikai viena ēdienreize, vielmaiņa pasliktināsies. Badošanās un sevis mocīšana tikai sabeigs tavu veselību un ilgtermiņā nepalīdzēs uzveikt arī lieko svaru. Pat citām dzīvesstila kļūdām, kas bremzē vielmaiņu, tu vari uzzināt šajā rakstā.

Seko līdzi savam progresam


Foto: Shutterstock
Ja patiešām esi apņēmusies atbrīvoties no liekā svara, sekošana līdzi savam progresam var būt ļoti efektīva. Tas palīdzēs saprast, kā tas, ko tu dari pa dienu palīdz sasniegt tavu mērķi, vai tieši pretēji – tevi kavē. Noderīgi var būt pavisam vienkārši vannasistabas svari. Cilvēki, kas regulāri sveras, parasti svaru zaudē ātrāk, jo spēj uzreiz noteikt, kas viņiem palīdz, bet kas nē.

Netrūkst arī regulāras svēršanās kritiķu, kas apgalvo, ka šis paradums liek cilvēkam justies nomākam un ir ēšanas traucējumu pazīme. Cilvēki ar ēšanas traucējumiem patiešām ir apsēsti ar savu svaru, bet tas, ka seko līdzi saviem rezultātiem, nebūt uzreiz nenozīmē, ka tev ir problēmas. Regulāra svēršanās var palīdzēt pievērsties veselīgajiem paradumiem un samazināt saldumu lietošanu uzturā, jo tev ir iespēja saprast, kā tavs dzīvesveids ietekmē tavu svaru.

Tomēr atceries, ka skaitlis uz svariem nav vienīgais veids, kā sekot līdzi sava ķermeņa izmaiņām. Šeit tu vari iepazīties ar citiem veidiem, kā sekot līdzi savam progresam, ja tavs mērķis ir izmainīt figūru, nevis vienkārši zaudēt svaru.

Neievēro diētas, bet maini dzīvesveidu


Foto: Shutterstock
Ja esi no cilvēkiem, kas nemitīgi izmēģina dažādas diētas, lai atbrīvotos no liekā svara, pārtrauc to! Tieši tāpēc, ka ievēro diētu, nevis maini savu dzīvesveidu un paradumu, svars pēc laika atgriežas. Turklāt neesi pārsteigta, ka tas notiek ar uzviju un no liekā svara atbrīvoties kļūst arvien grūtāk un grūtāk.

Atceries, ka tu nevari uz nedēļu mainīt savus paradumus un cerēt, ka rezultāti būs mūžīgi. Tikai tad, kad mainīsi savu dzīvesveidu, mainīsies arī tava pašsajūta, svars un ķermeņa aprises. Ja tu mainīsi savus paradumus ilgtermiņā, tev būs daudz vieglāk pie tiem atgriezties pēc izēšanās viesībās vai cita veida atkāpēm no sava režīma.

Par to, kāpēc diētas nepalīdz zaudēt lieko svaru, kādas ir to galvenās problēmas un kā ēst, lai atbrīvotos no nevēlamajiem kilogramiem, lasi šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!