Fоtо: Shutterstock
Runājot par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, laiku pa laikam nākas dzirdēt vārdu "superēdiens". Tie ir produkti, kam tiek piedēvēta īpaši pozitīva ietekme uz cilvēka veselību un labsajūtu. Lai arī tiem patiešām piemīt daudz pozitīvu īpašību, superēdieni bieži vien ir pārvērtēti un tiem nevajadzētu kļūt par tava uztura pamatu.

Patiesība ir tāda, ka cilvēkiem, kas ikdienā ēd veselīgi un kuru uzturs ir sabalansēts un dažāds, nav nepieciešamības aizrauties ar superēdieniem. Tie, visticamāk, jau tāpat ir daļa no uztura. Ja cilvēks ēd veselīgi, neviens produkts nav superēdiens ar maģiskām īpašībām. Savukārt, ja cilvēks par savu veselību nerūpējas un viņa uzturs nav pilnvērtīgs un sabalansēts, saujiņa godži ogu vai glāze veselības kokteiļa nebūs glābējs.

Iedvesmojoties no "Prevention" un "The Guardian", piedāvājam iepazīties ar vairākiem produktiem, kuru pozitīvā ietekme uz veselību pēdējā laikā ir krietni vien pārvērtēta. Ņem gan vērā – tas, ka šo produktu pozitīvā ietekme uz veselību mēdz būt pārspīlēta, nenozīmē, ka tiem nepiemīt pozitīvas īpašības un no tiem vajadzētu izvairīties.

Avokado


Fоtо: Shutterstock
Avokado ir viens no pēdējā laika topa produktiem, ko izmanto gan salātu, gan sviestmaižu, gan dažādu mērču gatavošanai. Tajā ir ļoti daudz taukvielu, ko uzskata par veselīgām un kas ir noderīgas sirds un asinsvadu slimību riska mazināšanai. Avokado ir ap 20 dažādu vitamīnu un minerālvielu, ieskaitot kāliju, luteīnu un folijskābi. Tas ir lielisks vitamīnu B, C un E avots. Tomēr uzturvērtības ziņā šis auglis nebūt nav tik unikāls, jo tajā esošās vielas ir iespējams uzņemt arī ar citiem produktiem, piemēram, zivīm un riekstiem.

Tāpat ar avokado noteikti nevajadzētu pārspīlēt. Uztura speciāliste Jeļena Pavlova ir norādījusi, ka tauki ir un paliek tauki, arī tad, ja tie ir veselīgi. Tauki padara avokado par kalorijām bagātu produktu. Ja tev ir liekais svars, dienā nevajadzētu apēst vairāk par pusi no avokado. Viens auglis sver vidēji 150 gramu un tajā ir ap 240 kaloriju un 22 gramiem tauku.

Jāpiebilst arī, ka avokado audzēšana atstāj negatīvu ietekmi uz vidi, jo kokiem ir nepieciešama vieta augšanai un jaunu stādīšana saistās ar dabas teritoriju iznīcināšanu. Tāpat avokado audzēšanai ir nepieciešams ļoti daudz ūdens. Augļu transportēšana rada lielu piesārņojumu, jo avokado ir smagi un pārvietošanas laikā tos nepieciešams turēt vēsumā.

Čia sēklas


Fоtо: Shutterstock
Par čia sēklu pozitīvo ietekmi uz veselību ir dzirdējis teju katrs. Tās nereti tiek lietotas svara samazināšanai un enerģijas vairošanai. Sēkliņām nav izteiktas garšas, tāpēc tās var pievienot dažādiem ēdieniem – jogurtiem, salātiem un kokteiļiem. Lai arī sēkliņas patiešām satur daudz vērtīgu vielu, nav pamata ticēt, ka tās palīdz atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.

Čia sēklas noteikti nav neveselīgas vai kaitīgas. Tās satur vērtīgus antioksidantus, omega 3 taukskābes, olbaltumvielas, šķiedrvielas, taukus un kalciju. Tomēr nevar apgalvot, ka raibās sēkliņas no citiem produktiem atšķiras ar kaut kādām neparastām īpašībām. Tikpat veselīgas, kā čia sēklas, ir arī citas sēklas un rieksti. Visi šie produkti satur veselīgas taukskābes, antioksidantus, olbaltumvielas un šķiedrvielas.

Kokosriekstu eļļa


Fоtо: Shutterstock
Nu jau kādu laiku kokosriekstu eļļas popularitāte ir nedaudz pierimusi. Šim produktam tiek piedēvētas spējas uzlabot veselību un vairot skaistumu. To iesaka gan lietot uzturā, gan ziest uz ādas. Pastāv uzskats, ka kokosriekstu eļļa palīdz mazināt sirds slimību, vairogdziedzera problēmu, vēža un vecuma plānprātības risku. Tomēr zinātniska pamatojuma tam nav. Turklāt kokosriekstu eļļa satur daudz piesātināto taukskābju. Kardiologi par to lietošanu uzturā noteikti nav sajūsmā.

Kokosriekstu eļļai, protams, piemīt arī ādu mitrinošas īpašības, tomēr sacīt, ka tā pārspēj citas skaistumkopšanā izmantotas eļļas, nevar. Ja vēlies ēst un gatavot veselīgi, kokosriekstu eļļas vietā izvēlies kādu citu, piemēram, olīveļļu. Vairākos pētījumos ir pierādīts, ka tā palīdz samazināt kaitīgā holesterīna līmeni asinīs. Olīveļļa satur ļoti daudz nepiesātināto taukskābju.

Godži ogas


Sārtās godži ogas bieži izmanto dažādu veselības kokteiļu pagatavošanai un tās lieto, lai vairotu enerģiju. Mazajām ogām tiek piedēvēta pretvēža un pretnovecošanas iedarbība. Tāpat uzskata, ka tās uzlabo auglību un redzi, kā arī mazina iekaisumu. Pilnīgi drošu pierādījumu visām pozitīvajām īpašībām nav, jo nav veikti pietiekami plaši pētījumi. Daži nelieli pētījumi uz dzīvniekiem apliecina, ko godži ogas veselību ietekmē pozitīvi, tomēr sacīt, ka tās ir brīnumaini veselīgas, nevar.

Ņem arī vērā, ka godži ogas nav vienīgais produkts, kas satur lielu daudzumu vērtīgu vielu. Veselībai palīdzēs arī avenes, zemenes, mellenes un vesels lērums citu garšīgu ogu, ko vari salasīt piemājas dārzā, mežā vai nopirkt no vietējiem audzētājiem. Lai arī dažādas ogas, protams, atšķiras, nav pierādījumi tam, ka vienas būtu labākas par otrām. Vasaras laikā labāk izvēlies svaigus vietējās izcelsmes produktus – tie būs lētāki un, visticamāk, arī garšīgāki.

Lapu kāposts


Fоtо: Shutterstock
Vēl viens produkts, ko pašlaik plaši iesaka veselības uzlabošana, ir lapu kāposts, dēvēts arī par kale kāpostu. Tas nebūt nav eksotisks zaļums – gadu tūkstošiem tas ir audzēts dažādās Ziemeļeiropas vietās. To izmanto gan zaļo kokteiļu, gan zupu, gan salātu, kā arī citu ēdienu pagatavošanai. Vairāk par iemesliem, kāpēc cilvēki izvēlas šo dārzeni un ieteikumus tā pagatavošanai, tu vari atrast šeit.

Lapu kāpostā, protams, ir daudz vērtīgu vielu, piemēram, dzelzs, šķiedrvielas, vitamīni, antioksidanti, bet tas nav būtiski vērtīgāks par citiem lapu dārzeņiem vai krustziežu dzimtas augiem, ko cilvēki lieto uzturā. Ja tavs uzturs ir pilnvērtīgs, un tev negaršo lapu kāposts, nemēģini sevi piespiest to ēst. Ja ēd neveselīgi, ir jāmaina visi ēšanas paradumi, nevis pie burgera jāuzgrauž nedaudz kale kāposta.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !