Foto: Shutterstock
Zeķu mazgāšana ir viens no mīklainākajiem mājas darbiem – it kā abas reizē tiek ieliktas veļas grozā, taču pēc mazgāšanas ne vienmēr abas atrodamas, jo kāda aizmirsta ielikt veļas mašīnā un gaida nākamo reizi, vēl kāda noklīst tieši pēc žāvēšanas. Lai neiedzīvotos zeķu ''vientuļnieču'' krājumos, noderīgi būs ''Apartment Therapy'' sniegtie priekšlikumi, kā tās mazgāt, nepazaudējot vienai otru.

Lai katra zeķe netiktu mazgāta atsevišķā reizē un pēc tam nepazaudētu viena otru, būtu svarīgi tās mazgāt abas reizē. Un šim nolūkam vajadzīgs tās kaut kā nebūt sastiprināt kopā. Viens no veidiem, ko reti kurš varētu būt jau izmēģinājis – zeķes saspraust ar dokumentu klipšiem jeb spailēm. Ar to itin labi var saspraust kopā abas zeķes, izmazgāt un tikpat efektīvi izžāvēt, joprojām tām paliekot vienai pie otras.

Ja pa rokai nav šādi klipši, derēs arī saspraužamās adatas, kas gan ir teju katram. Viena saspraužamā adatiņa līdzēs zeķēm būt blakus viena otrai, līdz ar to nebūs iespējams tām pazust. Šo nelielo palīgrīku vērts izmantot arī pēc zeķu žāvēšanas, lai atvilktnē nenāktos ilgi meklēt pārinieci.

Zeķu mazgāšanai noderēs arī speciālais maisiņš, kurā likt smalko veļu, lai to nesabojātu raupjie audumi. Plānajos mazgāšanas maisiņos var likt arī zeķes – pat vairākus pārus, jo pat tā pārus būs vieglāk sašķirot, nekā starp visu lielo veļas kaudzi.

Bet, ja neviens no piedāvātajiem variantiem netīk, zeķes var vienkārši sarullēt kopā, jo tās izmazgāsies pat tādā veidā. Tikai žāvēšanas brīdī gan tās jāatrullē, bet pēc tam atkal jāsarullē, lai viena no otras neattālinātos.

Ja tomēr ar mazgāšanu nav tik lielas problēmas, bet zeķes pazūd tieši pēc žāvēšanas, noderīgs padoms būs to salocīšanā, lai tās nepaklīstu viena no otras.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!