Fоtо: Shutterstock
Ikviens no mums lieliski zina, ka zobu pasta palīdz mūsu zobus uzturēt tīrus, bet.. vai zināji, ka tā var palīdzēt arī ikdienas mājas darbos? Esam izveidojuši sarakstu no populārākajiem ''Youtube'' video eksperimentiem, kā zobu pastu lietderīgi izmantot ikdienas tīrīšanas darbos.

Baltās kurpes vai apavi ar balto apakšmalu

Ja baltie apavi vai to apakšmala kļuvusi netīra un nepieciešams ātrs uzlabojums, ņem talkā zobu pastu. Iesmērē balto apavu daļu ar pastu un pēc minūtes noslauki – balti un tīri apavi garantēti.

Rokaspulksteņa un rotaslietu tīrīšana

Uz rokaspulksteņiem un sudraba rotām bieži vien sakrājas netīrumi, kā arī tie var apsūbēt no saskares ar taukiem, krēmiem, kosmētiku. Viegls veids, kā rotām atkal atgūt pirmatnējo izskatu – viegli papulē rotas ar zobu birsti un pastu, tad noskalo tās ar ūdeni.

Sudraba galda piederumi

Kamēr mazgā traukus, iezied sudraba galda piederumus ar zobu pastu un būsi pārsteigta, cik spīdīgi tie atkal būs.

Marķieris uz telefona vai datora virsmas

Ja netīšām sanācis pašai vai kādam citam nosmērēt telefonu ar marķieri, tad nav jākrenķējas, jo talkā var nākt zobu pasta.

Baltās flīžu šuves palikušas melnas

Jā! Tas ir liels izaicinājums jebkurai mājsaimniecei, bet ar zobu pastu tas būs ātrāk izdarāms, nekā ierasts. Vecā zobu birste kārtīgi jāsamērcē, lai uzspiestā zobu pasta putotu, kamēr berzīsi šuves. Pēc tam flīzes mazgā tāpat kā ikdienā vai vienkārši noslauki ar slapju lupatu.

Datora, telefona, televizora ekrāni

Viedierīču ekrāni ļoti bieži kļūst taukaini no pirkstu nospiedumiem. Iezied ekrānu ar zobu pastu (neizmantojot ūdeni) un noslauki ar parasto virtuves dvieli – ekrāns kļūs atkal spīdīgs un glancēts. Šo pašu tīrīšanas veidu vari izmantot arī telefona ekrānam un kamerai.

Lūpu krāsa, matu krāsa, tinte vai zāles pleķi uz drēbēm

Ja mājās nav drēbju balinātājs, tad zobu pasta spēj iztīrīt arī spilgti sarkanās lūpu krāsas paliekas, spēcīgos tintes traipus, matu krāsas un zāles pleķu nospiedumus uz drēbēm. Pārliecinies, ka esi kārtīgi iesmērējusi pastu un atstāj to uz dažām minūtēm, lai iedarbojas. Tad izskalo drēbes. Zobu pasta var palīdzēt arī notīrīt matu krāsas pleķus no ādas – vari ieziest ādu pirms matu krāsošanas un vajadzības gadījumā arī pēc.

Bērnu krītiņu zīmējumi uz sienām

Ir lietas, kuras sapratīs tikai vecāki ar maziem bērniem. Kad mazajam māci zīmēt, bet viņš izdomājis, ka krītiņš labāk zīmē uz tavas baltās sienas... Nevajag uzreiz ķerties pie krāsu bundžas un otas – sāc ar zobu pastu. Samitrini nelielu lupatu un uzspied nelielu zobu pastas bumbiņu uz tās – krītiņi drīz izgaisīs un siena paliks balta.

Paklāja traipi

Suns sačurājis vai izlijusi kafija vai vīns uz mīļā, siltā paklāja? Traips diezgan ātri pazudīs, ja izspiedīsi zobu pastu uz netīrās vietas un to paberzīsi. Kad redzi, ka traips izgaisis, paskalo vietu ar tīru ūdeni.

Ledusskapis mirdzēs kā jauns

Ledusskapis ātri vien paliek netīrs un bieži tajā parādās dīvainas smakas. Ar zobu pastas palīdzību ledusskapja stikli mirdzēs kā jauni un nepatīkamā smaka arī pazudīs. Ja vēlies, lai zobu pastas smarža nebūtu tik izteikta, vēlāk vari ielikt ledusskapī pārgrieztu citronu.

Netīrais gludeklis, kas atstāj nospiedumus uz drēbēm

Ikviens, kurš ir gludinājis maikas ar uzrakstiem, zina, kā tikt pie netīras gludekļa virsmas, kas tālāk spēj sabojāt citas drēbes. Ja nu arī tev tā gadās, uzspied uz švammes zobu pastu un nomazgā gludekļa virsmu – tā spīdēs kā jauna.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !