Foto: Shutterstock
Cepeškrāsns ir tā vieta, kur top dažnedažādi kārumi - sākot ar sulīgiem cepešiem līdz pasakaini gardām kūkām. Lai gan cepšana notiek uz pilnu klapi, nereti slinkuma dēļ tās uzkopšanas darbus atliekam uz vēlāku laiku.

Iedvesmojoties no portāla "Delfi Dekor", aplūkojam gana efektīvu un populāru veidu, kā paša spēkiem izveidot cepeškrāsns tīrāmo pastu, kas nāks talkā cīņā ar netīrumiem.

Kas nepieciešams:

  • 1/4 tase dzeramās sodas;
  • Nedaudz ūdens.

Sodu sajauc ar ūdeni, lai veidojas viendabīga masa. Nevajadzētu pārcensties ar ūdens daudzumu, jo tad rezultāts nebūs tik iedarbīgs. Ar iegūto pastu nosmērē cepeškrāsns virsmas, kā arī stikla durtiņas. Šo pastu jāatstāj iedarboties vismaz pusstundu.

Pēc tam ar drānu vai sūkli rūpīgi noņem nost lieko ziežvielu, kā arī noslauka virsmas ar lupatiņu, kas samērcēta ar ūdeni, lai uz cepeškrāsns nepaliktu sodas traipi.

Efektīvā soda tomēr neder pilnīgi visu lietu tīrīšanai. Šajā rakstā un šeit vari aplūkot, kuras ir tās lietas, kas jātur pa gabalu no tīrīšanas ar sodu. Savukārt šajā rakstā varēsi izlasīt universālās sodas pielietojumu vismaz 11 mājas darbos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!