Foto: Shutterstock
Lai arī saules tīkotāji par laikapstākļiem šobrīd nevar sūdzēties, kārtīga karstuma un eksotikas deva noteikti par skādi nenāk nekad. Ja tuvākā vai tālākā laikā plāno doties uz gleznaino Krētu un iedeguma gūšana tev iet pie sirds, jau savlaicīgi jāpadomā par dažām fantastiskām pludmalēm, uz kurām noteikti ir vērts doties.

Krēta ir lielākā un apdzīvotākā Grieķijas sala, kurā gandrīz visu gadu var pavadīt saules kompānijā, izzinot bagātīgo vēsturi un iepazīstot arheoloģiskos dārgumus. Tieši šī sala ir viena no 2018. gada ceļotāju aktualitātēm. Un kāpēc gan nē? Krēta piedāvā dabas daudzveidību – kalnus, ielejas un vilinošu piekrasti.

Ja tieši laiska laika pavadīšana saulītē ir tavā gaumē, "Tūrisma Gids" pārliecinājās, ka, dodoties uz Krētu, tev ir jāiekļauj savā ceļojumā arī šīs trīs burvīgās pludmales!

Seitan Limania – ceļš uz pludmali četrrāpus

Foto: DELFI
Seitan Limania ir viena no brīnišķīgākajām pludmalēm Krētā, kas atrodas aptuveni 20 kilometrus no tūristu pilsētiņas Hanijas. Tā noteikti atšķiras no visām pārējām pludmalēm, jo, lai pie tās nokļūtu, jāmēro mazliet ekstrēms ceļš lejup no klints pa taciņu, kur brīžiem nepieciešams nomesties arī četrrāpus.

No stāvlaukuma, kur ērti var novietot mašīnu, uz brīnumaino vietu ved divas takas – viena sarežģītāka un grūtāk mērojama, otra samērā veikli pārvarama. Daudzi, aplūkojot tuvāko taku, mazliet noskurinās un dodas meklēt otru, jo uz pirmo acu uzmetienu šķiet, ka tā nudien nav tā elementārāk pārvaramā, tomēr, izmēģinot iet pa abām, secinājām, ka, ja vēlies ceļu veikt vienkāršāk, dodies pa tuvējo celiņu.

Nokļūstot lejā, skatam paveras brīnumains skats. Lai arī pludmale ir samērā neliela un tūristi kā sēnes satupuši viens pie otra, tirkīzzilais ūdens un klinšainās sienas liek sajūsmā iespiegties. Atrodoties tur, nākas secināt – šis ir viens no paradīzes nostūriem, kur gribas palikt mūžīgi!

Tur patīkami laiku spēj pavadīt ne tikai dabas apbrīnotāji, bet arī asāku izjūtu cienītāji, kuri noteikti piebiedrosies tiem dullākajiem tūristiem, kuri aizrautīgi ūdenī lec no klints malas.

Balos – pludmale ar zīmīgo skatu

Foto: Shutterstock
Lūk, vēl viena tūristu iecienīta vieta ar zīmīgu skatu – pludmale Balos. Šis paradīzes nostūrītis atrodas vairāk nekā 50 kilometrus no Hanijas, bet padsmit – no Kissamos, no kurienes, starp citu, sezonā uz pludmali var atbraukt arī ar kuģīti. Ja tomēr uz turieni plāno doties pa sauszemi, būs jārēķinās ar aptuveni astoņus kilometrus garu, līkumiem bagātu un putekļainu ceļu – tieši šī iemesla dēļ daudzi no mašīnu īrētājiem īpaši piekodina, ka ar jebkuru no viņu īrētajiem auto turp doties nedrīkst.

Sezonā, kā jau ierasts, lagūnu apsēduši tūristi, tāpēc savu auto var sagadīties novietot pat ļoti tālu gar līkumotā ceļa malām, bet braucot garām putekļainajām mašīnām var cerēt uz laimi, ka autostāvietā būs kāda brīva vietiņa. Vērts piebilst, ka, iebraucot teritorijā, nākas samaksāt simbolisku summiņu.

Pēc tam, kad automašīna novietota, jāmēro aptuveni kilometru garš ceļš lejup no kalna uz pludmali. Lai ari ērti iekārtotais celiņš, dodoties lejup, ir bagāts ar elpu aizraujošiem skatiem, dodoties prom, ceļš var likties divtik garšs, jo saules staros it īpaši dienas tveicē doties augšup var būt gana grūti. Tiesa, ja esi pavisam saguris, var izmantot arī vietējos pakalpojums un jebkurā virzienā doties ar ēzeļiem, kas, protams, arī ir par papildu naudiņu.

Pateicoties seklajiem krastiem, šī būs lieliska vieta ģimenēm ar bērniem, turklāt interesanti būs arī tiem, kas ar peldbrillēm vēlas palūkoties uz zemūdens pasauli.

Elafonísi – rozā smilšu paradīze

Foto: Shutterstock
Ikviens Elafonísi apmeklētājs pludmali jau pa gabalu atpazīs no daudzajām tūristu brošūrām. Mazo saliņu, kura atrodas blakus Krētai, no lielās salas atdala sekla lagūna. Šī fantastiskā pludmale atrodas aptuveni 70 kilometrus no Hanijas. Arī uz šo vietu ērti var doties ar auto, novietojot to stāvvietā, kas nav sevišķi tālu no pašas pludmales.

Šī ir ainaviska vieta, kurā iespējams baudīt rozīgu smilšu pludmali, klinšainus dabas brīnumus, kā arī zili caurredzamu un siltu ūdeni. Lai arī sezonā, kā jau ikvienā Krētas pludmalē, tūristu ir daudz, pludmale stiepjas nesaredzami tālu, tāpēc brīvu vietu atradīs ikviens. Te gan vērts piebilst – jo tālāk no ieejas virzīsies, lai baudītu laiku netraucētāk, jo lielāka iespēja, ka redzēsi arvien vairāk atkailinātu ļaužu miesas.

Tie, kas vēlas apvienot laisko pludmales laiku ar pastaigu, var doties tik tālu, cik vien stiepjas skatiens un pakāpelēt pa klinšainajām sienām.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!