Foto: Shutterstock
Doties izbraucienā ar gaisa vagoniņu var arī tepat, Siguldā, bet kad tas izdarīts, vērts apdomāt citas iespējas. Kur tad vēl skati ir visiespaidīgākie un sajūtas - viskrāšņākās? Lūk, pieci gaisa vagoniņi no visas pasaules.

Vagoniņš Bolīvijā, no kura pārredzēt izteiksmīgu pilsētas panorāmu

Foto: Shutterstock

Ja ir vēlēšanās pabaudīt pilsētas panorāmu no iespaidīgiem augstumiem, doties var uz Lapasu Bolīvijā. Tur esošais trošu vagoniņš atrodas aptuveni 4000 metru augstumā virs jūras līmeņa.

Kā minēts "Rough Guides", šī ir viena no pilsētām, kur šāda veida satiksme īpaši piemērota arī vietējo vajadzībām. Trošu sistēma, kas ir viena no iespaidīgākajām pasaulē, sniedzas teju 10 kilometru garumā un savieno divus pilsētas rajonus. Gaisa vagoniņš kursē trīs maršrutos un apstājas 11 stacijās, skaidrots "Lapazlife".

Pateicoties gaisa tramvajam, pilsētā būtiski mazinājies piesārņojums, turklāt sniedz iespēju kā apvidus iedzīvotājiem, tā arī pilsētas viesiem mērot ceļu ar brīnišķiem skatiem.

Burbuļvagoniņi Francijā

Foto: Shutterstock

Izteiksmīgs ir arī brauciens Grenoblē, Francijā. Tur tūristus sagaida gaisa vagoniņi, kas ieņēmuši burbuļu formu. Gaisa vagoniņu pirmsākumi šeit meklējami jau 1934. gadā, bet 1976. gadā tie ieguvuši šodienas veidolu un apaļo dizainu.

Vienā burbuļveidīgajā vagoniņā iespējams sasēsties sešiem pasažieriem, un interesenti šo iespēju labprāt arī izmanto, jo šī ir viena no iecienītākajām izklaidēm apvidū.

Ainaviskajā braucienā iespējams aplūkot pilsētu no citāda skatupunkta, kā arī pavērot iespaidīgos kalnus, kas to ieskāvuši. Kā minēts ceļvedī "Rough Guides", skaidrās dienās, kad nav sevišķi nomācies, tālumā iespējams saskatīt arī Monblānu.

Vēl 17 idejas neaizmirstamai un arī romantiskai atpūtai Francijā meklē te.

Vagoniņš Ķīnā ar caurredzamu grīdu

Foto: Shutterstock

Lūk, iecienīts gaisa trošu maršruts Honkongā, Ķīnā, kas savieno divus rajonus, proti, "Tung Chung" un "Ngong Ping". Kā minēts iecienītā tūrisma objekta mājaslapā, "Ngong Ping 360" ir vienīgā un pirmā šāda veida tūrisma piesaistes vieta, turklāt atpūtniekus priecē jau no 2006. gada.

Lai baudītu skaistu ceļu pa mākoņiem un lūkotos uz žilbinošo panorāmu, iespējams izvēlēties dažāda veida kabīnes. Visvienkāršākajā jeb standarta kabīnē iespējams raudzīties uz skatiem no plašiem stikla logiem, pārredzot skaistu 360 grādu skatu. Savukārt iespējams izvēlēties arī kabīnes ar vēl citām ekstrām, piemēram, stikla grīdu vai privātu atmosfēru tikai tuvāko lokā. Brauciens ilgst aptuveni 25 minūtēs, kuru laikā tiek mēroti gandrīz seši kilometri.

Gaisa tramvajs Ņujorkā

Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Tie, kas reiz vēlējušies paviesoties tālajā un rosīgajā Ņujorkā, ASV, noteikti arī šajā braucienā saskatīs ko skaistu un ievērības cienīgu. Arī betona džungļi un nemitīga kustība ir valdzinoša! To visu var izbaudīt un savām acīm redzēt, izvēloties Rūzvelta salas gaisa tramvajiņu. Piecās minūtēs, kamēr vagoniņš veic savu 940 metrus garo maršrutu, var paspēt gūt veselu gūzmu dažādu iespaidu.

Tramvajiņš kursē no Manhetenas austrumkrasta uz Rūzverta salu Īstriverā. Augstākajā punktā tas sasniedz 76 metru augstumu. Lai izbrauktu ar gaisa tramvajiņu, nepieciešama tikai Ņujorkas metro biļete, kuras pilnā cena ir aptuveni trīs eiro. Braucēji pārsvarā ir tūristi – vietējie uz salu dodas ar metro. Vairāk foto no brauciena meklē te.

Divstāvīgais gaisa vagoniņš Šveicē

Foto: Shutterstock

Bez ievērības nevar atstāt arī "Stanserhorn cabrio" jeb iespaidīgo gaisa vagoniņu Šveicē. Tas ir sevišķi īpašs, jo veidots divos stāvos, turklāt augšējā stāvā ir skatu platforma bez jumta, kas ir pirmais šāda veida risinājums gaisa vagoniņu vēsturē, minēts "Stanserhorn".

Divstāvīgais vagoniņš, kas atklāts 2012. gadā, var pārvadāt 60 interesentus, savukārt otrajā stāvā vienlaicīgi var atrasties vien aptuveni 30 cilvēki. Pats brauciens ilgst nepilnas septiņas minūtes, kuru laikā tiek mērots 2320 metrus garš ceļš. Ļaujies pasakainam braucienam un vējam matos!
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!