Foto: Shutterstock
Brīnumaini skaistas, vēstures bagātas un, ņemot vērā piedāvājumu, arī salīdzinoši izdevīgas ceļotājiem. To par šīm piecām valstīm apgalvo "The Guardian". Iedvesmojoties no ceļveža, piedāvājam konkrētas valstis un dažādas vietas, ko tur apskatīt.

Polija

Foto: Shutterstock

Lai arī Polijas senā galvaspilsēta Krakova ir nešaubīgs tūrisma magnēts, kuru apskatīt var arī bez liekiem tēriņiem, skaidrs ir viens – jo tālāk no pilsētas dunas, jo zemākas arī cenas.

Laiskām un mierīgām brīvdienām, kā minēts "The Guardian", noteikti aktuāla šķitīs Krakovas alternatīvā izvēlē – Vroclava, kuras vēsturisko daļu var izstaigāt dažās stundās.

Vroclava ir sens tirdzniecības centrs, bijusī Hanzas pilsēta. Tur ir skaists tirgus laukums un vērts aiziet arī uz Elizabetes baznīcu, kur var uzkāpt vairāk nekā 90 metrus augstā tornī. Tāpat interesanta ir 1913. gadā celtā sporta zāle – Simtgades zāle, kas ir arī UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauts objekts.

Savukārt pilsētu drūzmas nogurdinātie un dabas baudītāji var doties, piemēram, uz Polijas Tatriem, kur smelties dabas enerģiju un sastapt vaigā kalnu varenību. Izvēloties šo galamērķi, to var ērti apvienot ar Zakopanes jeb Polijas kalnu slēpošanas, alpīnisma un tūrisma pilsētas apciemošanu, kas atrodas pašā Tatru kalnu pakājē. Ja šī ideja tevi uzrunāja, te meklē jau izstrādātu maršrutu ar vērtīgiem padomiem.

Ko vēl apskatīt, dodoties uz daudzkārt nenovērtēto Poliju, meklē šeit.

Igaunijas salas

Foto: Shutterstock

Ja Latvijā salas atrodamas vien upēs un ezeros, mūsu ziemeļu kaimiņiem Igaunijā pieder vairāk nekā 1500 salu Baltijas jūrā. Vien 14 no tām gan ir lielākas par četriem kvadrātmetriem, un visas ir maz apdzīvotas, taču tas ļāvis saglabāt neskartu dabu un svaigu gaisu.

Populārākās Igaunijas salas ir Sāremā, Hījumā, Kihnu, Vormsi un Muhu. Viesošanās tajās ir lielisks veids, kā iepazīt mūsu kaimiņzemi, turklāt arī "The Guardian" Igaunijas salas izcēlis kā lielisku un arī maciņam draudzīgu atpūtu.

Ja sanācis apceļot kādu no Igaunijas salām, noteikti vērts novērtēt senatnīgās un smalkās muižas, kas labprāt gaida ciemiņus.

Ja atpūta uz kādas salas Igaunijā tevi uzrunā, te vari sameklēt pieredzes stāstu par šādu ceļojumu.

Horvātija

Foto: Shutterstock

Ak, Horvātija! Tā allaž priecējusi ar dabu un savām vēsturiski skaistajām un bagātajām pilsētām, piemēram, Dubrovnika, Splita, Zadara un Šibenika. Lai arī šīs vietas allaž priecējušas tūristu pūļus un tajās var atrast visai izdevīgus un saistošus piedāvājums, vienmēr var padomāt par kādu mierīgāku alternatīvu.
Foto: Shutterstock

"The Guardian" aicina izbaudīt Horvātijas mazo salu vilinājumu, kur baudīt pludmaļu valdzinājumu un pavadīt mierpilnu laiku. Starp salām kursē prāmji, tieši tāpēc šie apslēptie valsts nostūri var būt labākā izvēle, neaizmirstamām un salīdzinoši izdevīgām brīvdienām.

Ko vēl apskatīt, dodoties uz šo pasakaino vietu, atradīsi te.

Čehija

Foto: Shutterstock

Lai arī tūristu iecienīta, arī Čehijas galvaspilsēta Prāga iekļuvusi izdevīgo galamērķu sarakstā. Prāgā jeb simts torņu pilsētā noteikti vajadzētu paviesoties karaliskajā Stromovka parkā, doties uz Prāgas pili, kā arī nogāzi turpat netālu – Briežu aizsarggrāvi. Vērts pabaudīt daudzos arhitektūras paraugdemonstrējumus un nogaršot kādu no vietējiem alutiņiem.

Foto: Shutterstock

Tomēr ne tikai pilsētām ir savs šarms. Fantastisku atmosfēru var iegūt arī klusajos un mierīgajos ciemiņos. Čehijā ir vairāk nekā 400 piļu, kuru sienas slēpj interesantas teikas, leģendas un tradīcijas, bet pie Polijas un Vācijas robežas ir īpatnējs TV tornis, kas atgādina kosmosa kuģi un kurā ierīkota viesnīca kilometru augsta kalna virsotnē. Tāpat Čehijas ciematiņos iespējams atrast dažādas alusdarītavas un neizmērojamu mieru. Izklausās fantastiski, ne tā?

Melnkalne

Foto: Shutterstock

Vidusjūras pērle Melnkalne ir viena no senākajām Eiropas valstīm, kas vilina ar savu brīnumaino dabu, Adrijas jūrā ienirstošajiem majestātiskajiem kalniem, bagātīgu vēstures mantojumu un viesmīlību, turklāt "The Guardian" izceļ, ka tā vilina arī ar to, ka lieki nevajadzēs šķērdēties.

Foto: Shutterstock

Pavisam noteikti vērts apsvērt Kotoras apmeklējumu – pilsēta zināma kopš Romas impērijas laikiem un piesaista ar pārsteidzošo ainavu un burvīgo vecpilsētu, kuras caurauž mazās ieliņas. Ja ir vēlēšanās pilsētu raudzīt no cita skatupunkta, vērts uzkāpt tūristu iecienītā cietokšņa "St. Johns Fortress" virsotnē, kur pilsēta apskatāma no augšas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!