Foto: Shutterstock
Izceļas ar ievērojamiem tituliem, ir neticami krāšņu dabas ainavu ieskauti vai pārsteidz ar kādu citu aspektu – tieši tik dažādi un vienlīdz vareni ir tūrisma ceļveža "Pandotrip" skaistāko ezeru sarakstā iekļautie ezeri. Ar pirmajām piecām vietām "Tūrisma Gids" piedāvā iepazīties nedaudz plašāk.

Baikāls Krievijā

Foto: Reuters/Scanpix
Sibīrijas reģiona dienvidu daļā, Krievijā, atrodas diženais Baikāls, kas "Pandotrip" skaistāko ezeru topā ieņem pirmo vietu. Saukts arī par Sibīrijas zilo aci, tas sniedzas 1642 metru dziļumā. Ezers 1996. gadā iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un kopš tā laika tiek aizsargāts.

Kā skaidrojām iepriekš, tas veidojies tektonisko plātņu lūzuma vietā, tādēļ seismiskās aktivitātes šeit nav retums. Tas varens ar vairākiem pavisam zīmīgiem tituliem – dziļākais pasaules ezers, lielākais saldūdens ezers pēc tilpuma, kā arī pasaulē vecākais ezers – uz zemes tas ir jau 25 līdz 30 miljonus gadu.

Foto: Sputnik/Scanpix

Ja vēlēšanās pašam apmeklēt Baikālu, noteikti vērts izlasīt latviešu ceļotāju pieredzi un smelties padomus no viņiem. Stāstu vari atrast šeit.

Ringedāles dambja sprostezers Norvēģijā

Foto: Shutterstock

"Ringedalsvatnet" jeb Ringedāles dambja sprostezers atrodas neticami ainaviskā vietā Norvēģijā, kur to ieskauj fjordi. Viena no iecienītākajām vietām šī skata baudīšanai ir "Trolltunga" jeb Troļļa mēle, kas teju horizontāli izslējusies no klints 700 metru augstumā virs ezera. Pats ezers stiepjas septiņu kvadrātkilometru plašumā, tomēr, lai arī kādi būtu skaitļi, tieši ainaviskā vieta, kur ezers iegūlies, ir apbrīnas vērta.

Lai nokļūtu līdz vienai no zīmīgākajām Norvēģijas tūristu vietām ar skatu uz Ringedāles ezeru, ceļotājiem jāmēro fiziski un emocionāli grūts ceļš, kas var aizņemt pat 12 stundas. Kopējais pārgājiena garums ir aptuveni 28 kilometri, un par vislabāko laiku, kad uz turieni doties, tiek dēvēts periods no marta līdz septembrim.Šo galamērķi iesaka izvēlēties tikai pieredzējušiem pārgājienu veicējiem, jo katru gadu glābējiem jādodas palīdzēt desmitiem ceļotāju, kuri nonākuši nelaimē nesagatavotības dēļ, ziņo "Vistit Norway".

Foto: Shutterstock

Lai arī šī ir viena no gleznainākajām vietām valstī, tajā brīnumainu vietu netrūkst. Par fjordu, ezeru un citu skaistu vietu medībām Norvēģijā vairāk lasi te.

Jūras acs Polijā

Foto: Shutterstock

"Morskie oko" jeb Jūras acs ezers ir lielākais un viens no dziļākajiem ezeriem Tatru kalnu ielokā, min "Pandotrip". Tas ir 862 metrus garš un 566 metrus plats, bet tā dziļākā vieta mērāma aptuveni 51 metrā, skaidrots tūristu ceļvedī "Morskieokotatry".


Līdz ezeram var tikt divējādi – ejot kājām apmēram astoņus kilometrus vai braucot ar zirgu pajūgu, kas pietur divus kilometrus pirms "Morskie oko". Ņemot vērā, ka ezeru sasniegt nav nemaz tik vienkārši, tas ir viens no iecienītākajiem tūristu galamērķiem apvidū.

Ezera krastā ierīkots tūristu atpūtas namiņš ar ēstuvi un hostelis. Savukārt apkārt ezeram izveidota taka, kas dāvā lielisku iespēju aplūkot Jūras aci un apkārtesošo kalnu fantastiskās virsotnes no dažādiem skatupunktiem.

No ezera otras puses pusstundas laikā iespējams uzkāpt augstāk līdz mazākam ezeriņam, savukārt no tā tālāk ceļš ved uz 2499 metru augsto "Rysy" virsotni. Plašāk par ceļu līdz ezeram un to, ko vēl apskatīt apkārtnē, meklē te.

Piora ielejas ezeri Šveicē

Foto: Shutterstock
Piora ielejas ezeri Šveicē ("Piora Valley lakes") atrodami pēc nosaukumiem "Ritom", "Cadagno" un "Tom". Alpu kalnu ieskauti, tie nudien prot pārsteigt, jo atrodas visai tuvu un katrs iekrāsojas nedaudz citā tonī.

Apkārtnē, kā sola ceļveži, iespējams baudīt netraucētu mieru, svaigu gaisu un neticami tīru ūdeni, kurā atspoguļojas zilās debesis. Izklausās gluži pēc pasakas! Izcelšanas vērts noteikti ir "Cadagno" ezers, kas ir visai īpašs – ezerā ūdens slāņi nesajaucas. Kā skaidro "Pandotrip", šādi ezeri Eiropā ir tikai daži.

Labākais laiks šīs vietas apskatīšanai un iepazīšanai ir no maija līdz oktobrim. Ezerus ērti var sasniegt vilcienu, kas tur kursē kopš 1921. gada un apsola pavērt gleznainu skatu uz apkārtni, kā arī dodoties pārgājienā, kas aizņems aptuveni četras stundas.

Kur vēl pabūt, ja ceļi aizveduši uz brīnumaino Šveici? Idejas meklē te.

'Mývatn' ezers Islandē

Foto: Shutterstock

Sarakstā noteikti jāiekļauj arī "Mývatn" ezers Islandē, kurš "Pandotrip" brīnumaino ezeru topā ierindojas piektajā vietā. Tas jāizceļ goda vietā, jo ir visai neparasti skaists, turklāt atrodas Krafla vulkāna krātera tuvumā.

Tas ir ceturtais lielākais ezers Islandē un sniedzas 36,5 kvadrātkilometru plašumā, minēts Islandes ceļvedī "Guide to Iceland". Ezers ir sekls, tajā mājo daudz zivtiņu un apkārtnē novērojama plaša putnu daudzveidība.

Vasarā ezera apkārtnē notiek maratons, kas piesaista gan atlētus, gan arī citus interesentus, tomēr netraucētu mieru un dabas skaistumu var doties meklēt arī citos gadalaikos. Ko ieplānot apskates vietu sarakstā, ja prāto doties uz Islandi, atradīsi te.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!