Foto: Shutterstock
Tie stiepjas ievērojamā augstumā un, ja vien dūša nav saskrējusi papēžos, interesentiem piedāvā brīnumainus skatus. Iedvesmojoties no "World Atlas", aicinām iekārtoties ērtāk un aplūkot septiņus augstākos torņus pasaulē.

"Tokyo SkyTree"

Foto: Reuters/Scanpix

Visaugstākais tornis pasaulē atrodas Japānā. "Tokyo SkyTree" stiepjas 634 metru augstumā un pavisam noteikti ir ievērības vērts. Ēkas celtniecība tika pabeigta 2012. gadā. Torņa fasāde ir mūsdienīga, tomēr tajā saskatāmas arī japāņu tradicionālās formas.

Tornis tiek izmantots apraides vajadzībām, kalpo kā skatu platforma, kā arī tornī meklējams restorāns. Runājot par tūristiem interesējošajiem skatu laukumiem, to šajā tornī netrūkst. Piemēram, 350 metru augstumā esošā platforma paver 360 grādu skatu uz pilsētu, ļaujot saredzēt vietas, kas atrodas pat 70 kilometru attālumā, minēts oficiālajā mājaslapā. Tāpat nevar neizcelt arī stikla liftu, kas ved uz vēl vienu skatu platformu un liek asinīm ritēt straujāk. Pastaigājoties pa augstāko skatu platformu, kas atrodas 450 metru augstumā, pārņems sajūta, ka pastaigājies pa mākoņiem.
  • Ko vēl bez šī iespaidīgā torņa meklēt Japānā, atradīsi šeit.

'Canton Tower'

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

"Canton Tower", kas atrodas Ķīnā, augstāko torņu topa augšgalā atrodas jau labu laiku. Tornis ir 604 metrus augsts un tam ir 37 stāvi.

Tornis stalti izslējies upes malā jau no 2010. gada. To būvēja piecus gadus. Augstā celtne nodrošina telekomunikācijas un kalpo arī par iecienītu skatu vietu. Lai gan pati torņa smaile mākoņus caurdur iepriekš minēto 604 metru augstumā, apmeklētājiem iespējams nolūkoties uz leju no platformas, kas ierīkota 449 metru augstumā, minēts "Skyscrapercenter". Vai spēj iedomāties šo vēderā kņudošo sajūtu, atrodoties tik augstu?

'CN Tower'

Foto: Vida Press

"CN Tower", kas atrodas Toronto, Kanādā, ieriktējies trešajā vietā augstāko torņu topā, skaidro "World Atlas". Celtnes būvniecība tika pabeigta 1976. gadā un tolaik tas tika prezentēts kā pasaulē augstākais tornis.

Tornis ir 553 metrus augsts un tas ir vienlīdzīgs ar 147 stāvu ēku. Arī šajā būvē atrodams restorāns, apskates platformas un tas nodrošina telekomunikācijas. Tomēr no šī ierastā izklaižu piedāvājuma izceļas kāda īpaša pastaiga jeb "Edge Walk".
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Interesenti ārpus telpām var pastaigāties 356 metru augstumā. Vēl ekstrēmāku šo izklaidi padara tas, ka tūristi, iekārti trosēs, var atslābināties un atgāzties, pilnībā ļaujoties sirreālām sajūtām. Kā minēts "CN Tower" mājaslapā, tā ir izklaide, kas noteikti jāizmēģina, viesojoties Toronto.

  • Trīs citas lietas, ko vēl apskatīt Toronto, meklē te.

Ostankinas tornis

Foto: Sputnik/Scanpix/LETA


Ostankinas televīzijas tornis Maskavā, Krievijā, slejas 540 metru augstumā. Torņa būvniecība tika pabeigta 1967. gadā, un tas tiek izmantots radio un televīzijas sakaru nodrošināšanai.

Protams, jāizceļ arī brīnumaini skati, kas novērojami no torņa skatu platformām. It īpaši diennakts tumšajās stundās skats uz izgaismoto Maskavu ir debešķīgs. Savukārt skaidrā laikā 360 grādu skatu platforma ļauj noraudzīties uz objektiem pat 70 kilometru tālumā. Pieminēšanās vērta ir arī caurredzamā grīda, kas ierīkota 337 metru augstumā. Laika posmā no maija līdz oktobrim interesentiem pieejama arī ārtelpu platforma, minēts "TV Tower".

'Oriental Pearl TV Tower'

Foto: Shutterstock

"Oriental Pearl TV Tower" jeb Austrumu pērļu televīzijas tornis kopš tā uzsliešanas 1994. gadā ir zīmīga un neatņemama Šanhajas pilsētvides sastāvdaļa. Televīzijas tornis slejas 468 metru augstumā.

Tornī atrodamas trīs īpašas vietas, kas ērti pieejamas tūristiem. Augstākā no skatu platformām atrodas 350 metru augstumā, un no tās paveras skati gluži kā no putna lidojuma. Nedaudz zemāk atrodas nākamā vieta tornī, ko iecienījuši tūristi. Tā ir trīsstāvīga platforma, kas variē no 267 līdz 259 metru augstumam. No tām augstākajā atrodas restorāns. Kā minēts tūrisma ceļvedī "China Highlights", tas ir augstākais restorāns visā Āzijā. Pārējie stāvi paredzēti ainavu vērošanai. No platformas, kas atrodas 263 metru augstumā, iespējams ar liftu doties uz 259 metrus augsto skatu vietu, kur īpaša odziņa ir tās stikla grīda. Savukārt zemākā vieta, no kuras var raudzīties uz Šanhajas aprisēm, atrodas 90 metru augstumā. Tā būs piemērota tiem, kam augstums tik ļoti neiet pie sirds.

Ja ir vēlēšanās izbaudīt moderno Šanhaju, bez šīs apskates vietas neizlīdzēties. Bet ko vēl apskatīt šajā pilsētā, meklē te.

'Milad Tower'


Foto: AFP/Scanpix/LETA
Īpašs un ievērojams tornis atrodams arī Teherānā, Irānā. Tur stalti izslējies "Milad Tower". Tornis kalpo dažādiem nolūkiem, tostarp tajā ierīkots restorāns un pat viesnīca, skaidrots "World Atlas".

Tornis apmeklētājus priecē jau kopš 2009. gada, un tā ir Irānas augstākā celtne. Lai arī tā smaile mākoņos atduras 435 metru augstumā, skatu platforma ierīkota stāvā, kas atrodas 302 metru augstumā. Neraugoties uz to, ka augstāko torņu sarakstā šī celtne ieņem sesto vietu, lūkojoties uz plašo panorāmu no augšas, dūša tik un tā saskries papēžos.
  • Kāpēc vēl Irāna ir vilinošs ceļojuma galamērķis, atradīsi te.

'Menara Kuala Lumpur'

Foto: AP/Scanpix/LETA

Lūk, augstākā celtne, ko iespējams apskatīti Malaizijā, – "Menara Kuala Lumpur". Tornis slejas 421 metra augstumā un piedāvā interesentiem neaizmirstamus skatus. Tiesa, ievērojama garumā jau ir tikai torņa antena vien, kas ir 86 metrus gara.

Celtne atklāta 1996. gadā. Tā galvenokārt tiek izmantota komunikāciju un tūrisma nolūkos. Iemesls, kāpēc daudzi tūristi nolemj doties uz šo torni, ir 282 metru augstumā ierīkotā platforma. Protams, arī šajā tornī viesi var ieturēties restorāna un izbaudīt nesteidzīgu atpūtu virs pilsētas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!