Jo vecāki mēs kļūstam, jo ​​retāk kaut ko darām pirmo reizi savā dzīvē. Tas nozīmē, ka aizvien mazāk varam izbaudīt to patīkamo satraukumu, kas pavada cilvēku, kaut ko darot pirmo reizi. Visilgāk atmiņā saglabājas tā pieredze, kas atšķiras no ierastās rutīnas un sniedz jaunas emocijas. Viesojoties Tallinā, šādas emocijas sniedz Kalamaja – vieta, kur savulaik mitinājās zvejnieki un kuģu būvētāji, bet tagad tā kļuvusi par strauji augošu pilsētas daļu, kur tikties radošajiem gariem.

Kādreizējo rūpnīcas darbinieku pēdās


Šobrīd strauji augošajā Tallinas pilsētas daļā Kalamajā kopš viduslaikiem dzīvojuši zvejnieki, zivju tirgotāji un laivu būvētāji. Taču viss mainījās 1870. gadā, kad tika pabeigta dzelzceļa līnija, kas savienoja Tallinu un Sanktpēterburgu. Pilsētā strauji tika būvētas milzīgas rūpnīcas, kas atnesa sev līdzi tūkstošiem jaunu strādnieku.

Daļa Kalamajas vecās industriālās infrastruktūras saglabājusies arī mūsdienās. Daudzas rūpnīcu ēkas pārveidotas par savdabīgām tikšanās vietām – restorāni, mākslas galerijas, krāmu tirdziņi, klubi utt. Ir saglabājušās arī vairākas vecās Kalamajas rūpnīcas ēkas. Rūpnīcu strādniekiem celtās koka mājas kļuvušas par arhitektūras mantojumu – Lenderas un Tallinas stila koka mājas piešķir apkārtnei bohēmisku šarmu.

"Street food" vai gardēžu maltītes


Kalamaja piedāvā arī vienu no plašākajām ēdienu izvēlēm visā Igaunijā, kas noteikti patiks pilsētas viesiem, kuri vēlas baudīt dažādas garšas. Tirgus "Balti Jaama", "Depoo food street" un citas vietas "Hektor Container Hotel" apkārtnē piedāvā iespēju doties plašā garšu ceļojumā. Piemēram, kafejnīcā "The Kurze" iespējams baudīt brīnišķīgo Dagestānas virtuvi, savukārt "Cafe Cape Town" aicinās "doties" uz Dienvidāfriku, restorāns "NuFace" piedāvā Ķīnas virtuvi, bet "Samsa Family Bakers" – Uzbekistānas ēdienus. Dažādu tautu virtuvju saraksts ir garš, un tas nozīmē, ka ir daudz vietu, ko atklāt.

View this post on Instagram

A post shared by Reet (@reedakas)


Izsmalcinātākai restorāna pieredzei labākā izvēle Kalamajā ir jaunais "Michelin Green Label" restorāns "Fotografiska", kas veltīts ilgtspējīgai gastronomijai. Tur iespējams ne tikai palutināt savas garšas kārpiņas, bet arī baudīt brīnišķīgu skatu uz pilsētu.

Muzeji un izstādes


Starp dažādiem muzejiem un izstādēm sev interesējošo atradīs gan jaunieši, gan seniori. Hidroplānu osta, izgudrojumu fabrika "Proto", Enerģijas atklāšanas centrs un vietējās kopienas izveidotā tikšanās vieta – Kamalajas muzejs. Visas šīs vietas gaida apmeklētājus.

Starptautiskajā fotogrāfijas muzejā "Fotografiska" Telliskivi kvartālā var baudīt foto mākslu, bet laikmetīgo mākslu mākslas centrā "Kai" Noblessner ostā, kur var noskatīties arī vērtīgas mākslas filmas.

View this post on Instagram

A post shared by @estonianinthecity

Naktsdzīve


Telliskivi kvartālam ir savs unikālais šarms. Tāds ir arī populārajām ballīšu norises vietām "Sveta" un "D3". Turklāt Telliskivi radošajā pilsētā ir virkne nelielu bāru un amatalus meistaru, kas piedāvā savus izstrādājumus, un patīkamas sarunas starp vietējiem iedzīvotājiem un viesiem terasēs ilgst līdz agram rītam.

Nakšņot kravas konteinerā ar komfortu


Tallinas kvartālā "Telliskivi radošā pilsēta" ir iespēja apmesties viesnīcā, kas izvietota senā cara laika dzelzceļa depo ēkā – "Hektor Container Hotel". Telliskivi ir rajons Tallinā, Kalamajā, kur satiekas garšīgi ēdieni, radoši prāti un neparasts dizains. Viesnīca no kravas konteineriem ir piemērota nakšņošanas vieta tiem, kuri vēlas kaut uz mirkli kļūt par daļu no šīs radošās kopienas un kuriem ierastie viesnīcas numuri kļuvuši garlaicīgi.


Viesnīcā "Hektor Container Hotel" kopumā ir 84 lieliskas kvalitātes numuriņi. Visās istabiņās ir pārdomāts dizains, telpas izmantotas racionāli un kompakti, iedvesmojot ikvienu apmeklētāju. Visvairāk pozitīvu atsauksmju viesnīca ir saņēmusi par ērtajām gultām. Lieliska depo arhitektūra, omulīgs pagalms, līdzsvara telpa, brokastis, vestibila bārs, virtuve un lasīšanas stūrītis – tā ir lieliska kombinācija labākajai atpūtai pilsētā.


Viesnīca īsteno videi draudzīgu politiku un dažādi risinājumi, kas palīdz saudzēt dabu, ir pamanāmi jau no pirmā ierašanās brīža. Arī viesu četrkājainie draugi ir laipni gaidīti.

Atpūtas un izklaides iespējas Kalamajā:


Vairāk par Kalamaja kvartālu uzzini šeit:

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!