Foto: Rīgas Meži

Ik gadu SIA "Rīgas meži" daļas "Dārzi un parki" darbinieki Rīgu sapoš ar īpaši krāšņām un bagātīgām puķu dobēm, un tradicionāli dārznieki mērojas spēkiem par to, kuram izdevusies skaistākā un videi atbilstošākā vasaras puķu dobe. Šogad uzvaras laurus plūc dārznieces Daigas Seņkanes un viņas kolēģu lolotā Uzvaras parka lielā dobe Uzvaras bulvāra un Slokas ielas krustojumā.

"Lai nodrošinātu kvalitāti un sacensību garu, katru gadu notiek vasaras puķu dobju vērtēšana, uz kuru ierodas uzņēmuma darbinieki, stādu piegādātāji un pašvaldības pārstāvji," stāsta "Rīgas Meži" daļas "Dārzi un parki" vadītāja Irisa Janevica. Vispirms tika vērtēti "Rīgas Mežu" veidotie un aprūpētie apstādījumi Pārdaugavā, pēc tam – pilsētas centrā un noslēgumā – Uzvaras parkā.

Balsojuma rezultāti:

  • 1. vieta: dārznieces Daigas Seņkalnes un viņas kolēģu veidotā lielā dobe Uzvaras parkā;
  • 2. vieta: dārznieces Lienas Lauvas un viņas kolēģu lolotā dobe Esplanādē;
  • 3. vieta: dārznieces Aelitas Strujevičas un viņas kolēģu veidotā skvēra dobe Kuldīgas un Slokas ielas krustojumā.

Foto: Rīgas Meži

1. vietas ieguvēja – Uzvaras parka lielā dobe


Šogad vasaras puķu dobēs aug 169 sugu un šķirņu augi. Kopumā uzņēmums Rīgā iestādījis 52 155 stādu: visvairāk ir 'Dark Red' šķirnes balzamīņu un 'Solento Lime' skaistnātrīšu. Šajā vasarā pārmaiņas piedzīvojusi Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas partera dobe, tā kļuvusi ilgtspējīgāka un ar vietai raksturīgo reprezentatīvo tēlu. Šī dobe ir klasicisma stilā, ar cirptiem dzīvžogiem un ar katru gadu mainīgu košu un krāšņu puķu krāsu rakstu. Dobe ir gandrīz 180 m2 liela un tajā aug 3358 balzamīņu, begoniju un krustaiņu.

Foto: Rīgas Meži

2. vietas ieguvēja – Esplanādes dobe


"Rīgas mežu" pārziņā esošās vasaras puķu dobes un dekoratīvās vāzes projektē uzņēmuma ainavu arhitekte Ligita Tomiņa. Viņa stāsta: "Katrā dobē pa gadiem tiek mainītas ne tikai sugas un šķirnes, bet arī dobes stils un raksturs – ja vienu gadu tā bija ornamentāla, tad nākamajā gadā – brīvā stilā; ja pērn dobē ziedēja augi vēsos toņos, tad šogad – siltos. Aizvien vairāk domājam par dobju ilgtspēju. Tādēļ daļā puķu dobju aug arī ziemcietes un graudzāles, kuras papildina dažāda augstuma krūmiņi, un tikai daļā zied dažādu krāsu daiļās vasaras puķes. Es priecājos, redzot, ka cilvēki apstājas pie puķu dobes un apbrīno augus."

Foto: Rīgas meži

3. vieta piešķirta skvēra dobei Kuldīgas un Slokas ielas krustojumā


Lielās dobes tiek dēstītas talkās, kad strādnieki jau agrās rīta stundās tiekas pie puķu dobes, pēc projekta skices uz augsnes zīmē rakstus, pēc tam tos aizpildot ar stādiem. Tam vajag precizitāti un pacietību, daudz mietiņu un vairākus simtus metru auklas.

Vasaras dobju veidošanas process ir garš, sarežģīts un laikietilpīgs. Proti, jau tagad tiek plānoti nākamā gada Rīgas apstādījumu ziedu un augu raksti. Rudenī audzētavām tiek pasūtīti stādi, kurus dārznieki saņem tūlīt pēc pavasara salnām. Visas Rīgas puķu dobes tiek apstādītas maijā.

2021. gada sezonā vasaras dobju parādē 1. vietā ierindojās dobe Slokas un Kuldīgas ielu skvērā / krustojumā, 2. vietā – Uzvaras parka lielā dobe un Mežaparka dobes, 3. vietā – Līvu laukuma dobes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!