Foto: Artis Veigurs
Apmeklējot kopumā 19 īpašumus, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība noskaidrojusi šīs vasaras skaistākos un sakoptākos īpašumus. Visaugstāk novērtētajiem īpašumu saimniekiem un rūpju turētājiem piešķirtas Goda plāksnes.

Konkursa žūrija kopumā apmeklēja 19 īpašumus, kas tika vērtēti četrās grupās. Visvairāk pieteikumu saņemts daudzdzīvokļu namu grupā – septiņi pieteikumi. Individuālo dzīvojamo māju grupā saņemti seši pieteikumi, uzņēmumu teritoriju grupā – pieci pieteikumi, viens pieteikums – pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību grupā.

Individuālo dzīvojamo māju teritorijas ir atšķirīgas un arī ļoti personiskas, tādēļ pašvaldība īpaši pasakās īpašniekiem, kuri ļauj ielūkoties sava nama pagalmā un paša radīto darbu dārzā ļauj novērtēt arī citiem.

Viens no konkursā augstu novērtētajiem dārziem atrodas Alejas ielā Ķemeros un ir labi zināms ikvienam ķemerniekam. Tā saimniece jau gadiem ilgi apkārtnes iedzīvotājus un garāmgājējus pārsteidz ar patiesi radoši labiekārtotu teritoriju pie pašas namiņa, kā arī īpašumam piegulošās teritorijas sakopšanu un izdaiļošanu, veidojot puķu dobes arī ielas malā un daudzgadīgu augu un puķu stādījumus pie tuvējā bērnu rotaļu laukumiņa publiskā teritorijā.

Foto: Artis Veigurs

Saimnieces dārzā priecēja neparasti dekoratīvie elementi un augu dažādība, tostarp visdažādākās ģeometriskās formās veidoti skujkoki, krāšņi ziedošas rozes, begonijas un košas vasaras puķes, kā arī Latvijas klimatiskajiem apstākļiem dārzam netipiski palmveida augi jukas, no kurām viena bija bagātīgi uzziedējusi.

Goda plāksnes "Jūrmalas valstspilsētas skaistākais īpašums 2023" individuālo dzīvojamo māju grupā piešķirtas un turpmāk rotās rūpīgi veidotos un koptos dārzus Gaļinas Maslovskas īpašumā Alejas ielā, Ingas Šīnas īpašumā Edinburgas prospektā un Kukaiņu ģimenes īpašumā Vilhelma Purvīša ielā.

Trim no pieteiktajiem īpašumiem piešķirti Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības Pateicības raksti par radošu pieeju īpašuma Tirgus ielā 12 labiekārtošanā, par sakoptu īpašumu Dāliju ielā 15 un par ieguldījumu dārza kopšanā Vilhelma Purvīša ielā 6, kas pārsteidza ar dzīvžogu, kas veidots no eņģeļtaurēm.

Daudzdzīvokļu namu kategorijā Goda plāksnīte piešķirta īpašumiem Amatas ielā 1, Dzintaru prospektā 28, Dzintaru prospektā 36 un Dzintaru prospektā 36 k-1, kurus apsaimnieko SIA "ORDO Property Management". Pieteiktie īpašumi katru gadu priecē ar profesionāli koptu teritoriju un apstādījumu kvalitāti. Lai papildinātu un atsvaidzinātu daudzgadīgos stādījumus, piešķirot tiem papildu krāsas, tiek stādītas gan sīpolpuķes, gan vasaras puķes, tā priecējot nama iedzīvotājus, kas apstādījumu daudzveidību sava nama teritorijā var novērtēt katrā gadalaikā.

Uzņēmumu teritoriju kategorijā šogad konkursā saņemti pieci pieteikumi. Daļa uzņēmumu teritoriju ir publiski pieejamas, līdz ar to labiekārtojumu un sakoptību var novērtēt gan to apmeklētāji, gan arī garāmgājēji.

Krāšņas puķu dobes zied Bulduru tehnikuma viedajā dārzā. Tā izveide ir Bulduru tehnikuma, Latvijas mācību iestāžu un nozares vadošo speciālistu kopdarbs. "i-Dārzā" ir ierīkota automātiskā laistīšana un apgaismojums, dārzā strādā robots, dēvēts par Floksi, kas novēro augu attīstības un veselības stāvokli un datus apkopo datu bāzē, kas ir vērtīgs palīgs skolas audzēkņiem, dārzniekiem un visiem dārzu kopējiem jaunu zināšanu un augu audzēšanas tehnoloģiju apguvē.

Foto: Artis Veigurs

Vasaras puķu un ziemciešu kolekcijas dārzs, kurā aug vairāk nekā 600 viengadīgo puķu un ziemciešu šķirņu, ir unikāls projekts ar pārsteidzoši skaistu rezultātu, kas priecē, iedvesmo un ļauj iepazīt augu daudzveidību un to kombinēšanas iespējas. Izpētot augu izkārtojumu un krāsu salikumu paraugus "i-Dārzā", ikviens var novērtēt augu saderību un kopskatu, kā arī novēroto izmantot, veidojot stādījumus savā dārzā.

Novērtējot ieguldīto darbu, individuālo pieeju teritorijas attīstībā, labiekārtojuma elementu unikalitāti, Goda plāksnītes tika piešķirtas "Turaidas kvartāla" (Turaidas iela 17) apsaimniekotājam SIA "Senču Sils", viesnīcas "Stories" (Pilsoņu iela 12) apsaimniekotājam SIA "MC Renaissance" un i-Dārza veidotājiem (Viestura ielā 6) – SIA "Bulduru Dārzkopības vidusskola".

Pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību grupā Goda plāksne par ikgadēju darbu teritorijas uzturēšanā un labiekārtošanā piešķirta Jūrmalas pirmsskolas izglītības iestādei "Austras koks".

Foto ieskats skaistākajos 2023. gada Jūrmalas īpašumos:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!