Pārkrāsošanas alternatīvas – radoši veidi, kā mainīt sienu noformējumu telpās
Foto: Shutterstock

Pavasarī alkstam pēc pārmaiņām ne tikai savā vizuālajā tēlā, bet arī dzīves telpā. Pirmā doma ir par sienu pārkrāsošanu, taču tas dažreiz ir tik sarežģīti un laikietilpīgi, ka jau ideja pašā saknē tiek noraidīta, tomēr nevajag pieņemt, ka tas ir vienīgais veids, kā mainīt sienu noformējumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iedvesmojoties no praktiskā padomdevēja ''Houzz'', mudinām arī ''Tava Māja'' lasītājus apsvērt citas alternatīvas metodes.

Pavisam svaigu skatu telpai piešķirs pārmaiņas lielākā laukumā, tāpēc sienas ir tās, ko vēlamies mainīt šādās reizēs. Ja nav luste ķerties pie krāsošanas darbiem, viena no alternatīvām ir tapetes, turklāt mūsdienās tās ir ļoti dažādas. Nav vairs jāsamierinās ar banālu pludmales ainu vai klasiskiem musturiem, ir arī dažādu ģeometrisku formu, interesantu motīvu tapetes, kas stilīgi iekļausies mūsdienīgā interjerā.

Varbūt kādam tā šķitīs aizvēsturiska ideja, tomēr aktuālās tendences liecina, ka kādreiz aktuālais atkal atgriežas modē. Gobelēns jeb dekoratīva sienas sega pilnībā mainīs telpas noformējumu, tāpēc ir vērts apsvērt arī šādu pieeju. Atliks vien atrast tīkamāko dekoru un sienā iesist divas nagliņas, kur to iekārt. Lūk, daži piemēri mūsdienīgiem izpildījumiem.

Vēl viena radoša alternatīva ir atvērtā tipa plaukti. Protams, ja to jau telpā ir gana, šis nebūs labākais variants, tomēr ideja nav peļama. Tukšo sienu var aizpildīt ar plauktiem, kur salikt grāmatas, aksesuārus vai citus priekšmetus.

Lielāki vai mazāki - dažādos izpildījumos atvērtā tipa plaukti pilnībā mainīs ierasto skatu uz telpu. Vairāk par šādu plauktu praktiskumu un pielietojumu virtuvē lasi šeit.

Visradošākais izpildījums noteikti būs ar kādu mākslas darbu papildināts noformējums. Tas var būt zīmējums vai bilde rāmī, bet vienmuļo sienas laukumu šie papildinājumi aizstās vairāk nekā lieliski.

Arī spoguļi noteikti ir tie, kas var aizstāt sienu krāsošanu. Ja nekāro pēc bildēm pie sienām, bet tukšus laukumus arī atstāt negribas, izmanto šo ideju. Tikai kārtīgi apdomā, vai vieta ir tam piemērota un vai atspīdums ir tas, ko gribas redzēt diendienā šajā zonā.

Spoguļi var būt ļoti dažādi, turklāt tiem ne vienmēr jākalpo spoguļošanās funkcijai. Kā dizaina papildinājums tie izskatīsies kolosāli.

Un kas teicis, ka jāizvēlas kaut kas viens? Ja iepatikušās visas šīs idejas, sienu var noformēt ar spoguļiem, bildēm, dekoratīvām segām un mākslas darbiem reizē, tikai jāpārdomā izmēri un kompozīcija.

Tags

Interjera idejas Mājokļa iekārtošana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form