Ātrā vannasistabas tīrīšana jeb Kā telpā ieviest kārtību 15 minūtēs
Foto: Shutterstock

Ir cilvēki, kuri ar mājas uzkopšanas darbiem ir uz "Jūs", tāpēc tiek meklēti dažādi veidi, kā darbiņu padarīt pēc iespējas ātrāk un vieglāk. Vannasistaba ir viena no telpām, kuras uzkopšana prasa salīdzinoši ilgu laiku – ja nejūties tā, ka tieši šodien gribētu visu dienu pavadīt ar tīrīšanas līdzekli un lupatu rokās, bet telpa izskatās nudien kā apgriezta ar kājām gaisā, ievērojot konkrētu kārtību, iespējams likt vannasistabai mirdzēt vien 15 minūtēs!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"She Spruce" raksta, ka vispirms jāsāk ar tīrīšanas līdzekļu un nepieciešamo priekšmetu savākšanu vienuviet. Šajā vannasistabas tīrīšanas variantā tev vajadzēs miskastes maisu, slotu, veļas grozu, stiklu tīrāmo līdzekli, lupatiņu, kā arī tualetes poda bristi un mazgāšanas līdzekli, ja tualete un vannasistaba apvienotas vienuviet.

Pēc tam apgriezies ap savu asi un sāc meklēt pa stūriem izmētātās netīrās drēbes. Šis nebūs īstais brīdis, kad pievērsties šampūna pudelīšu šķirošanai vai citu netīrumu vākšanai – pāris minūtes koncentrējies tikai uz netīro drēbju savākšanu vienuviet.

Ātrā vannasistabas tīrīšana jeb Kā telpā ieviest kārtību 15 minūtēs
Foto: Shutterstock

Kad tas izdarīts, sāc ar acīm meklēt visu lieko, kam vannasistabā nevajadzētu atrasties. Papīrus un citus izmetamus gružus sāc vākt kopā un mest miskastes maisā, lai tie vairs nemaisītos pa ceļam. Atceries, ka ātrās uzkopšanas pamatā nav iedziļināšanās, piemēram, plauktu vai zemāko atvilktņu saturā, tāpēc pievērs uzmanību tikai redzamākajiem atkritumiem.

Šāda tīrīšana lieliski noder reizēs, kad māja jāsaved kārtība pirms ciemiņu ierašanās. Tavs uzdevums šādās reizēs nav pievērsties sienu mazgāšanai, vannas vai izlietnes beršanai – pietiks vien ar ašu noslaucīšanu un putekļu notraukšanu. Ja mājās ir speciālais vannasistabas virsmu tīrīšanas līdzeklis, tad šis ir īstais brīdis, kad to likt lietā.

Ja tualete un vannasistaba atrodas vienuviet, tad jāķeras klāt arī virspusējai klozetpoda mazgāšanai. No malas tas izskatīsies daudz tīrāks, ja ar poda birsti vienkārši patīrīsi tā iekšpusi – pēc tam nolaid ūdeni un manāmākie netīrumi tiks aizskaloti. Taču jānoslauka arī poda ārpuse, īpaši augšējā daļā, uz kuras bieži krājas putekļi.

Ātrā vannasistabas tīrīšana jeb Kā telpā ieviest kārtību 15 minūtēs
Foto: Shutterstock

Tālāk laiks mazgāt spoguli, kas parasti lielākā vai mazākā izmērā ir piestiprināts teju jebkurā vannasistabā. Atrodoties šajā telpā, lielākā daļa cilvēku atvēlēs vismaz pāris sekundes, lai novērtētu savu skatu spogulī, tāpēc pirkstu nospiedumi vai zobu pastas netīrumi būs īpaši labi redzami. Vairāk par vannasistabas spoguļa mazgāšanu lasi šeit.

Ne vienmēr, kad kaut kas tiek izņemts uz plaukta, tas tiek atlikts tieši turpat arī atpakaļ, un šis nebūs īstais brīdis, kad sākt kārtošanu. Tev ir svarīgi radīt sakoptu kopainu, kurā gan pašam, gan citiem būtu patīkami uzturēties, tāpēc pacel nokritušās pudelītes un matu līdzekļus un saliec vienkopus, nemeklējot īsto vietu. Tam pievērsīsies citā reizē!

Visbeidzot – laiks grīdas slaucīšanai! Atceries ar slotu pārbraukt pāri tām vietām, kur tiek staigāts visbiežāk, jo tālākos kaktus neviens nepamanīs.

Šāda 15 minūšu uzkopšana manāmi palīdzēs īsināt laiku, kas būtu jāpavada lielajā ģenerāltīrīšanā. Kad būsi nolēmis pievērsties spodrības dienai vannasistabā, šajā rakstā atradīsi dažādus padomus, ko vajadzētu mazgāt un kā tīrīšanu padarīt efektīvāku.

Bet te izlasi, kā sakopt virtuvi tikai 15 minūšu laikā!

Tags

Mājas tīrīšana Vannasistaba
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form