Atvērtā koncepta telpas: astoņi dizaina misēkļi, no kuriem būtu jāizvairās
Foto: Shutterstock

Mūsdienās arvien biežāk ir dzirdams vārdu salikums atvērtā koncepta kafejnīcas, biroji un citas telpas, kurām ir raksturīgs plašums. Iedvesmojoties no portāla "Apartment Therapy", aplūkojam dizaina misēkļus, kurus nevajadzētu pieļaut, iekārtojot atvērtā koncepta telpas mājoklī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Arī atvērtā tipa telpām ir ne tikai savi plusi, bet arī mīnusi, tāpēc aplūkosim kļūdas, kuras nevajadzētu pieļaut, ja izvēle ir kritusi par labu mājokļa iekārtojumam atvērtā tipa konceptā.

  • Savukārt šajā rakstā varēsi smelties iedvesmu atvērtā tipa konceptam mājoklī, kurā virtuve "satiek" viesistabu.

Visas mēbeles gar sienas malu. Kā vēsta portāls, šī ir viena no izplatītākajām kļūdām, kas tiek pieļauta. Jābūt ir tieši otrādi, jo atvērtā koncepta telpā var izpausties ar radošumu, novietojot dīvānu vai galdu kaut vai telpas vidū.

Nesaderīga grīdas seguma izvēle. Lai skaidri nodalītu telpas, piemēram, virtuvi no viesistabas, vēlams izmantot paklājus, bet viena grīdas seguma izvēle telpu vizuāli apvienos.

Pārāk atvērta telpas izveide. Šeit ir savā ziņā paradokss — vēlme radīt atvērtā tipa telpu, bet vienlaicīgi arī nelielu telpu, kura ir intīmāka un mājīgāka. Mājoklī jābūt ne tikai telpai, kurā uzņemt palielāku viesu daudzumu, bet arī tādai telpai vai stūrītim, kur pabūt vienatnē, piemēram, atsevišķa zona lasīšanai vai darbavietai.

Zonu nenodalīšana. Ja mājoklis ir atvērtā tipa, jācenšas nodalīt zonas. Piemēram, tās var nodalīt ar dažādiem gaismas ķermeņiem vai gaumīgiem paklājiem.

Satiksmes plūsmas ignorēšana. Piekritīsiet, ka mājoklī ir zonas, kur cilvēki mēdz izvēlēties ātrāko nokļūšanas veidu, lai nokļūtu kādā vietā, nevis līkumot gar galdiem un dīvāniem. Kā uzsver dizaineri, tad šī ir viena no lielākajām kļūdām, kas tiek pieļauta atvērtā tipa plānojumos. Pārvietošanās ceļiem jābūt viegliem un bez šķēršļiem.

Viss ir pārāk saskaņots. Atvērtā koncepta telpai nav jābūt pilnībā saskaņotai, kā arī visām mēbelēm nevajadzētu būt viena augstuma. Jābūt tieši otrādi — jārada iespaids, ka telpa ir piepildīta ar dažāda izmēra objektiem, kas izceļas ar savu odziņu. Ļoti labi būs, ja virtuve un dzīvojamā istaba būs kontrastaina, kas attiecināms arī uz mēbeļu izvēli un apgaismojumu.

Slikts apgaismojums. Apgaismojums ir lielisks veids, kā atdzīvināt telpu, izcelt konkrētus objektus, kā arī piešķirt īpašu efektu telpā. Slikts apgaismojums telpu var "norakt", tāpēc rūpīgi jāpieiet gaismas ķermeņu izvēlei. Šajā rakstā vari izlasīt, kā ikvienai telpai pielāgot gaismas ķermeņus, bet šeit vari izlasīt, kādu efektu telpā var panākt ar dažāda veida gaismām un tās leņķiem.

Neparocīgs sēdvietu izkārtojums. Parūpējies par labu krēslu vai dīvānu izkārtojumu, lai viesi varētu labi sarunāties viens ar otru. Nebūs taču loģiski, ka viesiem nāksies vienam otru pārkliegt.

Tags

Mājokļa iekārtošana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form