Kā iekārtot biroju mājās, lai darbadienas aizvadītu enerģiski un produktīvi
Foto: Publicitātes foto

Rudens daudziem no mums jau kopš skolas gadiem saistās ar jaunu sākumu – jauni mācību piederumi, jauns krēsls un sakārtots rakstāmgalds vienmēr deva iedvesmu uzsākt jauno mācību gadu ar sparu. Kāpēc lai šo sajūtu neizmantotu savā labā arī attiecībā uz darbu mājās? Turklāt, lai to izdarītu, nav obligāti jāmaina rakstāmgalds vai krēsls – arī ar mazākiem sīkumiem var uzlabot līdzšinējo vidi un ieviest jaunas vēsmas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai radītu darba vietu mājās, kurā būs vieglāk koncentrēties un produktīvi strādāt, nepieciešami vien īstie piederumi un dažu knifiņu ievērošana. To, kā personalizēt savu mācību vai darba vietu, padarot to kārtīgāku un ergonomiskāku, pastāsta "Ikea" interjera dizainers Darius Rimkus.

Kārtīgs rakstāmgalds – produktīvāks darbs


Daudziem ir labi zināms, cik ātri var pagaist iedvesma brīdī, kad uzreiz nevaram atrast vajadzīgo vai kad nekārtība un vietas trūkums laupa motivāciju, pat pirms vispār pagūsti ķerties pie darba. Tāpēc, lai darbi tomēr ietu no rokas, interjera dizainers iesaka atrast mājās vienu konkrētu vietu, kur glabāt visu darbam vajadzīgo vienkopus.

"Nevajadzētu novērtēt par zemu rakstāmgalda organizatorus, kuri var nospēlēt būtisku lomu produktivitātes veicināšanā, gādājot, lai viss būtu pa rokai. Šādi organizatori lieti noder arī tad, ja darba vieta ir iekārtota ģimenes kopīgajās telpās, piemēram, dzīvojamajā istabā. Dažāda lieluma kastes, dokumentu turētāji un citi rakstāmgalda organizatori palīdzēs pēc darba dienas savest visu kārtībā un nākamajā rītā viegli atrast. Tie arī labi iekļaujas kopējā telpas interjerā."

Dizainers uzsver, ka organizatori ir īpaši svarīgi tad, ja vietas ir maz. Piemēram, dokumentu turētāji ļauj izmantot vietu uz rakstāmgalda vertikāli, bet organizatoros ar atvilktnēm viss izskatās kārtīgi un ir uzreiz ērti paņemams. Savukārt, piemēram, žurnālu turētāji ir atjautīgs veids, kā izmantot vietu – tos var likt pie sienas vai arī izmantot atvilktņu sakārtošanai.

Uzlabo darba vietas kopējo iekārtojumu


Darba vieta nebeidzas ar rakstāmgaldu. Kad rakstāmgalds ir sakārtots, var apsvērt iespēju pielikt blakus pie sienas perforētos dēļus vai plauktus. Tas dos iespēju ērtāk glabāt mantas un reizē padarīs darba vietu izskatīgāku.

"Ja darba vieta mājās ir neliela, būtisks ir katrs centimetrs, un perforētie dēļi ir lielisks veids, kā šos centimetrus izmantot lietderīgi. Ar tiem tiek izmantota vieta pie sienas, neaizņemot grīdas platību," paskaidro Rimkus. Viņš piebilst, ka, papildinot perforētos dēļus ar dažādiem piederumiem – pakaramajiem, plauktiņiem, klipšiem un citiem –, galds paliks brīvs, bet papīri un rakstāmpiederumi būs turpat rokas stiepiena attālumā.

Interjera dizainers atgādina, ka ar dažādiem funkcionāliem risinājumiem ir iespējams iekārtot ērtu vietu darbam teju jebkurā mājokļa vietā. Sienas plaukti bez redzamiem balstiem ir elegants papildinājums jebkuram mājas birojam, bet īpaši praktiski tie ir tad, ja strādā pie askētiska rakstāmgalda, kam nav nekādu papildu iespēju glabāt mantas. "Ja rakstāmgalds atrodas pie sienas, tad plaukti virs tā radīs nepiespiestu un vieglu iespaidu, reizē skaidri definējot vietu darbam. Plauktos var glīti sakārtot kancelejas piederumus vai grāmatas," uzsver dizainers.

Vēl ērtāka un ergonomiskāka darbavieta


Pavadot daudzas stundas pie datora ekrāna, ir ļoti svarīgi padomāt par komfortu un ergonomiku. Ideālā gadījumā darba vietai mājās ir jābūt iekārtotai tā, lai tā atbilstu tieši tavām vajadzībām. Ja tradicionālais biroja krēsls nešķiet ērts vai arī ir apnicis sēdēt vienā pozā un gribas piestrādāt pie savas stājas uzlabošanas, var izvēlēties aktīvāku risinājumu – regulējama augstuma galdu un augsto krēslu.

"Regulējams rakstāmgalds ar pielāgojamu augsto krēslu vai tabureti nāk par labu veselībai un attiecīgi arī produktivitātei, jo tas ļauj izkustēties un uzlabot savu stāju. Speciālajām augstajām taburetēm sēdekli var novietot slīpi, tāpēc uz tām cilvēks sēž "aktīvi" – slīpums palīdz stiprināt muskuļus un mugurkaulu. Taburetes ir arī grozāmas, ļaujot darba laikā viegli izkustēties," stāsta dizainers.

Jāpiebilst, ka darba vietu var padarīt ergonomiskāku, arī nemainot rakstāmgaldu un krēslu. Rimkus pastāsta, ka savus darba apstākļus var uzlabot ar dažādiem piederumiem, piemēram, spilvenu ar viskoelastīgo putu pildījumu, kas var padarīt ērtāku jebkuru krēslu, vai monitora statīvu ar atvilktni. Novietojot monitoru piemērotā augstumā, samazinās kakla un plecu zonas sasprindzinājums.

Atrodi savu iedvesmu


Viena no priekšrocībām, strādājot mājās, ir tāda, ka neesi spiests iekārtot savu darba vietu "ofisa stilā" ar klasisku biroja galdu, krēslu un dokumentu skapjiem. Tava darba vieta var kļūt par brīnišķīgu interjera papildinājumu, un to vari iekārtot tieši tā, kā vēlies, lai sajustu iedvesmu strādājot. Mājas birojam noteikti nav jābūt minimālistiskam – to var iekārtot radoši un dzīvespriecīgi, atspoguļojot savu personību.

"Vispirms ir jādomā, lai vieta būtu kārtīga un nebūtu pieblīvēta. Tas veicinās radošumu. Pēcāk var papildināt risinājumu ar iedvesmojošām detaļām, piemēram, pieliekot pie sienas perforēto dēli, pie kura var pielikt ne tikai darāmo darbu sarakstu un atgādinājumus, bet arī mīļākās fotogrāfijas, attēlus vai citātus, kas pārvērtīs dēli par iedvesmas kolāžu. Ja darba vietā ir sienas plaukti, tajos var salikt, piemēram, telpaugus. Spēlējies ar idejām un ļaujies radošumam arī darba vietā," iedrošina dizainers.

Tags

Attālinātais darbs Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form