Milzīgi un mīļi: pieci kaķi, kuri izaugs neparasti lieli
Foto: Shutterstock

Runājot par kaķu lielumu, saprotams, tas ir nosacīts. Salīdzinot ar gandrīz vai jebkuru suni, kaķis ir daudz mazāks mājdzīvnieks, taču arī peļu junkuriņu pasaulē nosakāmas tās šķirnes, kuru pārstāvji izaug daudz lielāki par saviem sugasbrāļiem. Kuras tās ir?

Simpātiskais regdols ar suņa dabu

Milzīgi un mīļi: pieci kaķi, kuri izaugs neparasti lieli
Foto: Shutterstock

Šis kaķis tā nosaukts tādēļ, ka, pacelts no zemes un palaists vaļā, viņš nokrīt kā lupatu lelle ("ragdoll" tulkojumā no angļu valodas nozīmē "lupatu lelle"). Vēl mēdz teikt, ka saimnieka skavās kaķis tik ļoti atbrīvojas, ka ar viņu var darīt teju vai visu, ko vien cilvēks vēlas, kaķītis tādos brīžos līdzinās kā lelle, kuru var pēc vajadzības pārvietot. Tiek arī apgalvots, ka šīs šķirnes kaķi bīstamās situācijās nevis pretojas, bet samierinās ar visu, lai kas arī notiktu.

Iespējams, tiešām regdols ir viens no tiem kaķiem, kuru dzīvesveids ir nesatricināms. Jebkuru notikumu ārpasaulē mīluļi uztvers mierīgi un par to īpaši nesatrauksies. To pierāda kaut vai internetā populārais regdola šķirnes runcis Timo, kurš dzīvo Nīderlandē. Palūkojoties uz fotogrāfijām un video ar šīs šķirnes kaķi, nudien šķiet, ka regdols ir miera un labsajūtas iemiesojums!

Milzīgi un mīļi: pieci kaķi, kuri izaugs neparasti lieli
Foto: Shutterstock

Turklāt regdols ir arī viens no lielākajiem kaķiem pasaulē. Kaķu mīļotāju asociācijas (CFA) mājaslapā vēstīts, ka kaķi pilnībā pieaug aptuveni četru gadu vecumā, un šo augumu noteikti ievēros ne tikai kaķa saimnieks, bet arī jebkurš cilvēks, viesojoties mājoklī, kur mīt regdols.

Tiem, kuri vēlas ārkārtīgi aktīvu kaķīti, regdols nebūs pati labākā izvēle, taču šīs šķirnes mīluļa saimnieki noteikti varēs ievērot dažādas pozas, kādās aizmidzis kaķis, un tās iemūžināt interesantās fotogrāfijās. Tiesa, par regdolu mēdz runāt arī kā par kaķi, kurš līdzinās sunītim. Ja kaķim uznākusi luste, var izdoties sarīkot aizraujošas spēles, mētājot bumbiņu, ko kaķis ar prieku nesīs saimniekam atpakaļ. Tāpat var gadīties, ka kaķis no saimnieka iemācās dažādas darbības, tāpēc bumbiņas mētāšanu noteikti vērts vismaz mēģināt apgūt.

Lasīt vairāk

Source

MansDraugs.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form