Sargās vai nesargās: piemēroti un ne visai atbilstoši suņi mājas pieskatīšanai
Foto: Shutterstock

Suņu šķirnes ir dažādas. Jau izsenis atsevišķu šķirņu pārstāvji audzēti un piemēroti medībām, ganībām, arī māju sargāšanai un vienkārši būšanai par cilvēka kompanjonu, kāds mūsdienās var būt vai ikkatrs suns. Kamēr vienam sunim ir spēcīgs sargāšanas instinkts, cits svešinieku nekautrējoties ielaidīs mājoklī un vēlēsies spēlēties.

Laika gaitā speciālisti izveidojuši dažādus šķirņu sarakstus, tos pielāgojot konkrētām pazīmēm. Tāpēc turpinājumā var uzzināt, kuri varētu būt mājas labākie un sliktākie sargi. Atceries, ka daudz kas ir atkarīgs no suņa audzināšanas un dzīves apstākļiem, tāpēc viennozīmīgi norādīt uz viena vai otra suņa nepārprotamo atbilstību nevar. Taču noraidīt, ka katrai suņu šķirnei ir savas īpašības un raksturīgākās darbības sfēras, arī būtu aplami.

Tāpat vari uzzināt, kuru šķirņu pārstāvji ļoti labi jutīsies laukos, gan būdami kā lieliski mīluļi, gan uzticami sargi. Savu komentāru sniegusi arī Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka