Foto: Migrantu pūļi ar kājām dodas Austrijas robežas virzienā
Foto: Reuters/Scanpix

Simtiem migrantu piektdien pametuši Budapeštas galveno dzelzceļa staciju, no kuras bēgļu krīzes dēļ atcelti reisi uz Rietumeiropu, un paziņojuši, ka ar kājām dosies uz Austriju, vēsta aģentūra "Reuters".

Aptuveni 300 migrantu piektdien izbēguši no bēgļu nometnes pie Serbijas robežas. Ungārija pēc šī incidenta slēgusi galveno robežpārejas punktu ar Serbiju. Savukārt citi jau otro dienu atsakās izkāpt no policijas aplenkta vilciena pie Bičkes, kur atrodas viena no Ungārijas patvēruma meklētāju nometnēm.

Vairums migrantu nevēlas reģistrēties Ungārijā, bet gan turpināt ceļu uz daudz turīgāko Austriju un Vāciju.

Tikmēr 2. septembrī noslīkušais sīriešu zēns Ailans, kura mirušā ķermeņa fotogrāfijas jūras krastā saasināja diskusiju par migrantiem, piektdien apbedīts Sīrijas pilsētā Kobanē, ziņo raidsabiedrība BBC.

Foto: Migrantu pūļi ar kājām dodas Austrijas robežas virzienā
Foto: AP/Scanpix

Migranti, kuri lielā daudzumā iekļūst Grieķijā un caur Balkānu valstīm sasniedz Ungāriju, vairumā gadījumi cer nokļūt turīgākās Eiropas valstīs, galvenokārt Vācijā.

Video: Migranti šķērso Maķedonijas robežu

تصحيح ...الحدود اليونانية - المقدونية
Posted by ‎عفرينا دلال‎ on svētdiena, 2015. gada 23. augusts

Ungārijas policija otrdien un trešdien bloķēja migrantu pūļu iekļūšanu vilcienos. Izcēlās arī iebraucēju protesti un sadursmes ar policiju.

Daudzi migranti, no kuriem lielu daļu veido Sīrijas bēgļi, nopirka vilciena biļetes, kad Ungārijas varasiestādes īsu brīdi šķietami atmeta pūles reģistrēt visus ieceļotājus, atļaujot tiem sēsties vilcienos uz Vīni un Dienvidvāciju.

Eiropas Savienības (ES) noteikumi atbildību par patvēruma meklētājiem uzliek valstij, kurā tie ir ieradušies vispirms.

Eiropā ieceļojošo migrantu skaits ar 107 500 iebraukušiem cilvēkiem jūlijā ir sasniedzis rekordu. Vācija šogad plāno uzņemt 800 000 migrantu – četras reizes vairāk par iepriekšējo gadu.

Straujais migrantu pieplūdums ir radījis spriedzi un nesaskaņas starp dalībvalstīm par ES migrācijas politiku. Trešdien Vācija, Itālija un Francija aicināja bēgļus "godīgi sadalīt" starp visām ES valstīm.

Itālija un Grieķija sūdzas, ka tās nespēj tik galā ar milzīgo migrantu pieplūdumu. Kamēr Vācija ir piekritusi uzņemt lielu ieceļotāju skaitu, citas valstis tam nav gatavas.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Austrija Bēgļi Eiropas Savienība Ungārija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form