Rinkēvičs: ES jāturpina aktīva iesaiste Austrumu partnerības politikas īstenošanā
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs paziņojis, ka, par spīti daudzajām problēmām, Eiropas Savienībai ir aktīvi jāiesaistās Austrumu partnerības politikas īstenošanā, portālu "Delfi" informēja Ārlietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Lai arī šobrīd Eiropas Savienībai ir jārisina daudzas problēmas kā imigrācija, drošība dienvidu kaimiņu reģionā un cīņa ar terorismu, tikpat svarīga ir aktīva Eiropas Savienības iesaiste Austrumu partnerības politikas īstenošanā. Tas ir būtiski, jo situācija kopš Austrumu partnerības politikas izveides šajos reģionos ir mainījusies, un Austrumu partnerības valstis šobrīd labāk izprot savas vajadzības un intereses, sadarbojoties ar Eiropas Savienību," uzrunājot klātesošos diskusijā "Eiropas un Austrumu partnerība," sacīja Rinkēvičs.

Ministrs pauda arī viedokli, ka pēc Rīgas samita, īstenojot dažādo pieeju, būtiski ir saglabāt vienotu Austrumu partnerības ietvaru. Trīs Austrumu partnerības valstis - Gruzija, Moldova un Ukraina jau ir parakstījušas Asociācijas nolīgumus ar ES, kas nozīmē daudz ciešāku sadarbību. "Asociācijas līgumu īstenošana jau sniedz un arī turpmāk dos vairākas priekšrocības mūsu austrumu partneriem – gan valsts pārvaldes reformu pilnveidē, gan ekonomiskajā jomā," teica ministrs.

Viņš uzsvēra, ka arī turpmāk Austrumu partnerības valstīm ir jāstiprina laba pārvaldība publiskajā sektorā, jāveicina ekonomiskā un reģionālā sadarbība, kas palīdzēs tuvināties ES.

Kā labu piemēru ministrs minēja mobilitātes programmas ieviešanu. "Rīgas samita laikā mēs panācām progresu mobilitātes jomā. Bezvīzu režīms jau darbojas ar Moldovu. Notiek vīzu liberalizācijas process ar Gruziju un Ukrainu ar nosacījumu, ka šo valstu valdības izpildīs atlikušās rekomendācijas, kas skar vīzu liberalizācijas rīcības plānu. Savukārt Baltkrievija strādā pie vīzu režīma atvieglošanas ar Eiropas Savienību. Mēs turpināsim darbu ar visiem partneriem, taču tas ir pašu Austrumu partnerības valstu rokās, vai tās vēlas ieviest reformas, kas visupirms jau ir nepieciešamas viņām pašām," sacīja Rinkēvičs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Austrumu partnerības samits Baltkrievija Bezvīzu režīms Edgars Rinkēvičs Eiropas Savienība Gruzija Moldova Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form