Celtas apsūdzības saistībā ar strādnieka bojāeju uz Finanšu ministrijas ēkas jumta
Foto: PantherMedia/Scanpix

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzības divām fiziskām un vienai juridiskai personai par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā 2019. gada novembrī no Finanšu ministrijas (FM) ēkas jumta nokrita un bojā gāja strādnieks, pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apsūdzība uzrādīta par darba aizsardzību vai tehnisko drošību reglamentējošo normatīvo aktu prasību pārkāpšanu, ja to izdarījis uzņēmuma, iestādes vai organizācijas vadītājs vai cita persona, kas atbildīga par šo noteikumu ievērošanu, un ja šis nodarījums izraisījis cilvēka nāvi.

Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Patlaban turpinās pirmstiesas izmeklēšana un prokuratūra plašākus komentārus nesniedz.

Jau ziņots, ka 2019. gada 8. novembrī no Finanšu ministrijas ēkas jumta nokritis un bojā gājis strādnieks. Policija par notikušo ierosināja kriminālprocesu.

Toreiz VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) informēja, ka ministrijas ēkas jumta nomaiņas darbus veica personu apvienība "Delta Construction" un "SCM Latvia". Darbus minētā personu apvienība sāka oktobra sākumā.

"Delta Construction" pārstāvis Uģis Ligers toreiz aģentūrai LETA sacīja, ka attiecīgie darbi bija nodoti apakšuzņēmējam "RK Līvi" un negadījums tika konstatēts, viņiem veicot darbus.

VNĪ iepriekš paziņoja, ka pieprasīta informācija no būvnieka - personu apvienības SIA "Delta Construction" un SIA "SCM Latvia", iekšējam auditam ir uzdots veikt procedūru pārbaudi par drošības noteikumu ievērošanu objektā Smilšu ielā 1.

VNĪ arī atzīmēja, ka personu apvienība "Delta Construction" un "SCM Latvia" darbu veikšanai "RK Līvi" ir piesaistījusi kā apakšuzņēmēju, par ko VNĪ kā pasūtītājs netika informēts. Pēc VNĪ minētā, "RK Līvi" noliedzis, ka bojā gājušais cilvēks būtu viņu darbinieks.

Saistībā ar strādnieka bojāeju VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpās no amata.

Traģēdijas dienā Valsts darba inspekcija (VDI) paziņoja, ka jau iepriekš saņēmusi sūdzību par darba drošības noteikumu neievērošanu, strādājot uz FM jumta. Toreiz VDI informēja, ka iepriekšējā nedēļā inspekcija bija saņēmusi ziņojumu par to, ka strādniekiem, kuri strādā uz FM jumta, esot pieejamas drošības sistēmas, tomēr viņi tās neizmantojot. Inspekcija pārbaudi bijusi ieplānojusi 11. novembrī, tomēr "dzīve ieviesa savas korekcijas".

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts nekustamie īpašumi Finanšu ministrija Ģenerālprokuratūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form